Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

моля за идея...

Публикувано от kibik 
моля за идея...
03-08-2008 - 23:39:02
Та значи проблемът ми е следният.От 5г. плащам ипотека в Испания,но май вече взе да ми писва,ако в момента продам жилището ще ми останат около 50 -55хил.евро чисти,въпросът ми е следния заслужава ли си да направя това сега и с още малко помощ да си взема нещо в бг или сега не е момента.Пишете ще чета всички ваши мнения с интерес.
Re: моля за идея...
04-08-2008 - 00:24:13
Никои не може да ти даде правилния съвет, защото ти сам знаеш кое е наи добре за теб. Аз не бих се подвеждал по пазара а бих реагирал според нуждите си , естествено ще се съобразя и с финансовата част
Ако паднат цените след 3 месеца , а точно тогава промениш решението си и решиш да останеш в Испания няма да има никакво значение и 50 лв да струват
Ако пък си решил да чакаш спад и тои се лучи след 2-3 години , това значи че още повече ще ти писне......
желач ти успех каквото и да решиш winking smiley
Re: моля за идея...
04-08-2008 - 01:10:31
В България според някои цените са на гребена на вълната. Често говоря с хора в НИ бизнеса във Варна и ми се оплакват, че сделките са паднали драстично.

Моете мнение както неведнъж съм го казвал, цените в България 2010 ще са по-ниски от сегашните. (Това е от моята кристална топка.smiling smiley )

По-точна информация лично може да получиш от хора, които си продават имота сега (ако говорят честно). От колко време продават? Колко огледа имат до сега? Цена и т.н.

Питай продавачи.
(Тук на форума съм забелязал, пристрастни мнения, и очаквай огън и жупел по въпроса за цените.)
Продай в Испания ако все още пазара е наникъде, но се въздържи да купуваш в България на този етап.

Успех.




.[www.beinsadouno.org]
Re: моля за идея...
04-08-2008 - 10:19:53
А сигурен ли си че ще успееш да го продадеш за толкова колкото мислиш че струва жилището ти в Испания. След това там корекцията вече тръгна...така че не е много добра идея там да тръгнеш да продаваш а да купуваш тук на набалончени цени. Моят съвет е ако можеш да отдадеш под наем жилището и нямаш зор за пари го отдай (ако с наема не можеш да покриваш ипотеката, купил си в пика на имотният балон в Испания). Казваш пет години...значи предполагам си купил някъде в средата на кривата...би трябвало да можеш да поокриваш ипотеката с наем.
Това решение е свързано с много чисто житейски въпроси. В това жилище ли живееш, къде искаш да живееш, да се установиш и т.н. Ако живееш и работиш в Исапния и искаш да се върнеш...не избързвай ама никак не зибързвай. Върни се поживей година-две и прецени. Познавам хора които се върнаха от Англия купиха си едно килийче от 55м2, направиха го спретнаха го...в един момент обаче им стана тегаво и решиха да заминават в Англия окончателно...ама нямаше кой да им го купи за исканата от тях цена.
Re: моля за идея...
04-08-2008 - 13:56:00
Благодаря ви за отговорите, hrabar мисля че ще успея да го продам на добра цена защото преди 5г. го взех за 60 000 е. жилището е 75кв.м. намира се в идеален център сиреч на 200м.от съвета на 20м.от централен булевард и на 20км. от плажа,населеното място където се намира е от около 100 000жители.Продажбата не мисля че ще ме затрудни толкова.Става ми много смешно като гледам по бг телевизията като кажат"жилищата в Испания са пред срив"нищо подобно,просто в момента има застой за растежа на цените който може би по думите на испанци ще продължи 2-3г.
Според вас ако тук при средна заплата от 1000евро можеш да намериш нещо за 800-900евро кв.м. то в България при средна заплата от 500евро колко трябва да е пазарната цена на кв.м. :ami: Кой може да си позволи да купи НИ ?
Мисля че икономиката в България не е още достатъчно стабилна за да се рискува sad smiley
Re: моля за идея...
04-08-2008 - 23:41:18
kibik Написал:
-------------------------------------------------------

> Според вас ако тук при средна заплата от 1000евро
> можеш да намериш нещо за 800-900евро кв.м. то в
> България при средна заплата от 500евро колко
> трябва да е пазарната цена на кв.м. Кой може да
> си позволи да купи НИ ?
> Мисля че икономиката в България не е още
> достатъчно стабилна за да се рискува

е пазарната 1000 с общи части. Чиста жилищна 1400. Това е България, а не прогнилата капиталистическа Испания. Тук по телевизията викат: "ДА ЖИВЕЙ DJ Сергей"
А за средната заплата е болна тема, обсъжданото и е "като да сипеш кофа с лаина във вентилатор" /К. Вонегът "Кланица 5"/


Sell
12-09-2008 - 11:53:21

Продавай и не му мисли.
За спад на цените и сделките във Варна няма нищо вярно от 7 години продавам имоти и оня лаф че цените паднали е от някой стар филм.Да сделките като цяло са намалели но не и за апартаменти в града и около Варна.Има спад на селските имоти - да така е като знаем че само англичани ги купуваха.
Има вече доста нормални цени за апартаменти така че деиствай.
Re: моля за идея...
12-09-2008 - 12:31:24
kibik Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря ви за отговорите, hrabar мисля че ще
> успея да го продам на добра цена защото преди 5г.
> го взех за 60 000 е. жилището е 75кв.м. намира се
> в идеален център сиреч на 200м.от съвета на 20м.от
> централен булевард и на 20км. от плажа,населеното
> място където се намира е от около 100
> 000жители.Продажбата не мисля че ще ме затрудни
> толкова.Става ми много смешно като гледам по бг
> телевизията като кажат"жилищата в Испания са пред
> срив"нищо подобно,просто в момента има застой за
> растежа на цените който може би по думите на
> испанци ще продължи 2-3г.

> Според вас ако тук при средна заплата от 1000евро
> можеш да намериш нещо за 800-900евро кв.м. то в
> България при средна заплата от 500евро колко
> трябва да е пазарната цена на кв.м. Кой може да
> си позволи да купи НИ ?
> Мисля че икономиката в България не е още
> достатъчно стабилна за да се рискува





-------------------------------------------------------------------------
хубавото е , че поне това отчиташ - момента медийната атака срещу българите е жестока !!!
нагнетява се напрежение , говори се за СРИВОВЕ с оглед паниката и страха да свалят цените , за да отпуши пазара ОТНОВО !!!


колко от КУПУВАЧИТЕ си задават въпроса - като отпуши пазарът отново - каква ще е посоката на цените !!!

колко от КУПУВАЧИТЕ знаят , че въпросното "ДЪНО" според медиите ще трае една седмица и никой няма да купи евтино - защото ще чакат ОЩЕ по-евтино , но влакът ще е заминал в другата посока ????



Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход