Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос относно: Предварителен договор чл.19 от ЗЗД

Публикувано от vancata 
Въпрос относно: Предварителен договор чл.19 от ЗЗД
28-07-2008 - 19:45:38
Здравейте,

Налага ми се да направя горе опоменатия договор, но незнам дали трябва да се завери при нотариус или мога да мина и без такъв?

Ако трябва да се завери каква е таксата?

Предварително ви благодаря за отговора.

Vancata

Линк към въпросния договор: [imoti-intriga.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-28 20:29 от vancata.
Re: Въпрос относно: Предварителен договор чл.19 от ЗЗД
28-07-2008 - 21:28:04
това е въпрос за адвокад/нотариус, ако разчитате на компетентна информация по форумите, ще ви излезе през носа, демек икономията ще ви излезе солено ако ме разбирате
Re: Въпрос относно: Предварителен договор чл.19 от ЗЗД
28-07-2008 - 22:47:09
avatar
За предварителен договор не е нужна заверка от нотариус.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Въпрос относно: Предварителен договор чл.19 от ЗЗД
30-07-2008 - 11:23:06
Допълвам Продавач - не е нужна заверка, защото този договор не се вписва в агенцията по вписванията и дали има заверка на подписи при нотариус, или не, няма значение.
Re: Въпрос относно: Предварителен договор чл.19 от ЗЗД
30-07-2008 - 12:04:43
avatar
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Допълвам Продавач - не е нужна заверка, защото
> този договор не се вписва в агенцията по
> вписванията и дали има заверка на подписи при
> нотариус, или не, няма значение.

Точно така! smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Въпрос относно: Предварителен договор чл.19 от ЗЗД
30-07-2008 - 12:22:16
Има огромно значение дали предварителният договор е заверен при нотариус или не. Когато един договор е заверен при нотариус, всички изискуеми плащания по този договор могат директно да бъдат изискани чрез съдия изпълнител. Ако не е заверен при нотариус...първо минаваш през съд...няколко години и така. Иначе дали е с нотариална заверка или не, договорът си е договор. Относно нотариланите такси аз съм имал случай в коийто нотариуса взима такса само за заверка на подписа, в друг случай иска да завери материален интерес...тогава си приготви доста повече пари. По мой съвет, тръгваш от нотариус на нотариус и го обръщаш на пазарлък.
Re: Въпрос относно: Предварителен договор чл.19 от ЗЗД
30-07-2008 - 12:40:01
hrabar е абсолютно прав- по закон този договор не се заверява ,но заверката му прави излищна съдебната експертиза за доказване на достоверноста на подписите. На мен лично ми взимат около 150 лв за такава заверка, но документите ги изготвя адвокат, а не нотариуса.Таксата не ми я определят от материалния интерес.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход