Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Относно дяволския кръг от рискове за купувачите и неудобствата за продавачите при отпускане на ипотечен кредит от БАНКИТЕ или как те/банките/ искат да се накиснеш с предварителен договор с капариране, без да си сигурен, че банката ще ти отпусне нужния ти

Публикувано от marzel 
Здравейте пичове и пи.ки,
Тези дни един пич-брокер се ядосва с банка, с купувач, а и с продавач/той и приятел на брокера-пич/. За какво става въпрос? Продава се нормален търговски обект, цената договорена, всички са съгласни, документите са събрани и депозирани в банката, само без подписан предварителен договор за покупко-продажба. Банката казва - вероятно ще го отпуснем, дайте подписан предварителен договор и чакайте. Само, че:
1. Купувачът казва - добре, капарирам с 10%, ами ако нещо се обърка на кредитния съвет, който взима решение за отпускане на кредита, какво става с мойто капаро?. Искам мойто капаро да седи в особена/ескроу/ сметка и ако не ми отпуснат кредит, си го прибирам.
2. Продавачът, приятел на брокера-пич, казва - аман, не стига, че ще ми приведат парите със закъснение от няколко дни след нотариуса, ами и капарото да седи повече от месец в банката, през това време съм се задължил с предварителния договор да не сключвам други предварителни договори, да не го обременявам с тежести и т.н., т.е. ако някой цъфне с кеш през този период, аз съм вързан с разтегателни срокове с тази банка и ще изпусна случая.
3. Брокерът-пич се опитва да се върти между купувача, продавача-приятел и банката, ама всички знаем, че човек както и да се върти, задникът му е все отзад. Той е съгласен неговия комисион да стои на особена сметка до отпускане на кредита, обаче пък приятелят му продавач не иска. А казват, че брокерите се занимавали с глупости и получават пари за нищо. Според мен си имат бая ядове, като го гледам как се е притеснил и търчи насам - натам. Та ще ми бъде интересно да чуя мнения от продавачи, купувачи и брокери по този казус, щото този брокер-пич пък е мой приятел и не чете форумите/пишели глупости и се псували/, а той може и да почерпи/мен де/, ако му подскажа нещо свястно....

Животът е шибан, но затова пък кратък.
marzel, поздравления за темата.
Същия казус ми е на главата, сякаш аз съм го писал.
Бахти банките - вдигах скандали, чак до голямата глава на банката - ядец.
Искат предварителен договор и това си е - тъпите гадни чиновници.
Дават ти списък с необходимите документи и толкова.
Не могат да проумеят, как държат човешки съдби в ръцете си.
Просто напишете предварителен договор и веднага го прекратете със споразумение.
Дайте само първия на банката, да си го гледа и да му се радва.
Не плащайте капаро до одобрение на кредита.При усвояване се разплатете, и скъсайте прекратяването.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Някои банки дават сертификат за 6 месеца колко могат да ти отпуснат на база на доходите ти.
След това естествено обезщетението трябва да покрива заема, но ако всичко е наред ти отпускат кредита.

Зависи и за колко пари иде реч. За по-малки суми няма кредитен съвет.

Така че, кажи на купувача да се ориентира към банка предлагаща подобни сертификати и като има оценката (предполагам я е направил) заедно със сертификата ще е по-спокоен.
Quote
OwnerBG
Просто напишете предварителен договор и веднага го прекратете със споразумение.
Дайте само първия на банката, да си го гледа и да му се радва.
Не плащайте капаро до одобрение на кредита.При усвояване се разплатете, и скъсайте прекратяването.

Интерсна идея.
Банката иска ли известие за анекси?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Май не става, кредитът е фирмен, купувачът отговаря на изискванията за самоучастие, но пък и самият кредит не е малък, почти 500 К..
Quote
valsodar
Quote
OwnerBG
Просто напишете предварителен договор и веднага го прекратете със споразумение.
Дайте само първия на банката, да си го гледа и да му се радва.
Не плащайте капаро до одобрение на кредита.При усвояване се разплатете, и скъсайте прекратяването.

Интерсна идея.
Банката иска ли известие за анекси?

Това е работеща схема, не е идея.
Банката иска договор валиден към датата на представяне.
Прекратява се с дата утре.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Мерси за идеята, ама май ще се наложи да се ползва ескроу сметка, т.е. да се навие продавача да подпише предварителен договор под условие и да устиска 1 месец, без да може да усвои полагаемото му се капаро. Благодаря на всички за съпричастността, май ще си заработя черпенето от брокера-пич.
Quote
marzel
Мерси за идеята, ама май ще се наложи да се ползва ескроу сметка, т.е. да се навие продавача да подпише предварителен договор под условие и да устиска 1 месец, без да може да усвои полагаемото му се капаро. Благодаря на всички за съпричастността, май ще си заработя черпенето от брокера-пич.

Не е нужно да пичкаш толкова, простаци във форума си има достатъчно.
За 500 К ще стиска и хоро ще играе. Който плаща, той поръчва музиката, в случая банките. Точка.
Да бяха лихвите на читаво европейско ниво, да стискаш и да си свиркаш, ама при тези наши си български нива, ми се иска не само да пичкам, ами ай да не казвам какво ....все пак капарото никак не е малко. Все пак мерси за съветите, сега някакси се самоуспокоих, явно има файда от тези форуми, поне за мен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход