Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

земеделска земя

Публикувано от magdaj 
земеделска земя
15-07-2008 - 17:13:55
СТРАХОТЕН ФОРУМне съм знаела до сега за него
Моят проблем е следният :Моят дядо който е баща на майка ми е имал земеделска земя 140 дка, негови наследници са майка ми и нейният брат.До момента не сме се интересували с майка ми от наследственните земи, но преди няколко дни моят вуйчо е съобщил на майка ми че има да получава някаква минимална рента от зърно да отиде и да сия получи.Майка ми отива в селото от където е и вуйчо ми и обяснява че някой бизнесмен ще ползва земята от 67 дка и ги обезщетява със това зърно.До тук добре.Проверих в кметството в селото на чие име е дадена рентата и от там ми казаха устно, че земята се води на името на брата на майка ми. ,а на майка ми нищо.Посъветвайте ме какво да направя за да разбера каква е истината
Re: земеделска земя
15-07-2008 - 17:23:19
малко повече факти ако може , че така -единия казал , другия казал третия не разбрал
Re: земеделска земя
17-07-2008 - 13:33:25
Здравейте, имам проблем. Дядо ми, който е баща на майка ми и е починал, е собстевеник на земеделска земя - 30 дка. Каква част се пада на майка ми , при това, че има още двама наследници - баба ми и вуйчо ми , а също така какви документи и такси са необходими за разделителен протокол и по - късно за продажба на тази част, която се пада на майка ми като наследница. Благодаря предварително за помощта и така необходимата информация.
Re: земеделска земя
18-07-2008 - 14:29:08
Теодора, всички наследници делят по равно значи по 1/3. по-добре я продаите заедно вместо да я делите спестявате разходите и времето за делба което не е малко имаики прдедвид че цената е някъде около 300 лева на декар зачи около 9000 лева .освен това колкото е по-голяма нивата токолва по скъпо се продава.
Re: земеделска земя
18-07-2008 - 15:00:59
nradev11, а как разбрахте колко струва земята им, след като не са споменали въобще къде се намира? :ami: Ами ако е някъде в златна Добруджа winking smiley Тея 300 лв на декар са доста относително понятие winking smiley
Re: земеделска земя
18-07-2008 - 15:16:46
добре де в добруджа може и 450 да вемеш ама много важно.аз се опитвмам да ви помогна а вие се заяждате.
Re: земеделска земя
18-07-2008 - 17:25:05
По добре си платете на адвокат да ви консултира,тия безплатни работи ги знаем
Re: земеделска земя
18-07-2008 - 20:45:02
Аз също бих посъветвал да се обърнете към адвокат
Re: земеделска земя
18-07-2008 - 20:54:03
Една консултация с адвокат ще ви е само от полза.

Растителна защита - съвети

Склад под наем - 400 кв.м.
Warehouse for rent in Bulgaria
Re: земеделска земя
19-07-2008 - 00:42:04
в Добруджа можело и 450 :} clap:
на тази цена купувам без проблем ако ми хареса ...какви 450 лв
:} :} :}
нардев 11 не се заяждам , но ако имаш подобна оферта моля те звънни ми
214 землища са в Добруджа - може пък да излезе нещо на 450
особенно след като рентите тази година са 40-50 лева ...
clap: clap: clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход