Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Парцел - разрешителни

Публикувано от nedialkomm 
Re: Парцел - разрешителни
08-07-2008 - 22:24:14
Както Ви казах вече, ако не можете или не искате да ми помогнете поне не ме обиждайте. ЗУТ го прочетох целия, сега съм на втория прочит. Не съм юрист, това е първия закон, който чета. Не мога да го разбера. Вече знам, че съм тъп заради това. Благодаря за отзивчивостта.
Re: Парцел - разрешителни
08-07-2008 - 22:26:04
Прави сте Ками и Дивал!Наистина този случай е по-особен.От нета може да си набави всякаква информация по темата,но явно го мързи или е тъп и не знае как!Помагали сте на толкова много хора тук и всеки от нас знае отговора на въпроса му,но никой не му отговори,което мисля говори достатъчно красноречиво за отношението ни към него!Извинете ме още веднъж,напълно прави сте!Хвана ме яд/както и Вас предполагам/ като прочетох поста му днес!
Поздрави!!!
Re: Парцел - разрешителни
09-07-2008 - 00:34:27
нямам нищо против да попита нещо конкретно по въпроса, но малко или много това си е занаят , а занаят не се дава -кото може нека си го открадне, доколото разбрах темата е за инвестиции в земя , има много начини ...да смяната на статута е също вид инвестиция, но за да има инвестиция автора трябва да развие и процеса на възвращаемост на тази инвестиция , ане да разпитва за документи и за реда , защото можеш да направиш всички документи перфектно и като не те допуснат до площадка или зациклиш някъде по средата какво правиш, хем усрани документи , хем наникъде, хем повече време ..и накрая пак при специалист
но тои специалиста дали ще иска да бърше целия усер, а дали всички документи няма да безполезни , ако не знаеш къде точно ти е спънката ....нищо против нямам нека си пита , но това не се учи от форума , нито от разкази на очевидци , нито може да се разкаже...и какво означава да пита в АНИ....ами агенциите или поне по разтропаните значт на теория , но много рядко агенция се наема физически да извърши това ...или си има специалист към АНИ които се занимава само с това или се търси външна помощ пак от специалист , като клиента на ани дори може и да не разбере , но в краина сметка всичко ще бъде свършено по наи добрия възможен начин
камелия беше права -каза жената -чети
мен някои да би да ме е държал за ръката
ходиш ровиш се и пак всеки обект е коренно различен
не знам ...за мен не е питане за тук ...юристите да не би да консултират безплатно
има конкретно питане , знам например отговора , но отговарям и то само ако преценя че мога да отговоря...донякъде ...за всичко друго има телефони , офиси и мнодо други подробности
и наистина съм благодарен на знаещите , че и този път опазиха доколкото е възможно материята
сърдечни поздрави

пс. ако беше лесно фирмите които се занимават с това нямаше да се броят на пръсти winking smiley
Re: Парцел - разрешителни
09-07-2008 - 01:17:23
nedialkomm,
Ако наистина си се хванал да пишеш курсова работа или нещо подобно по темата, то е много лесно. Кажи на преподавателя си , че темата се изчерпва с един ред....!
Пари, Пари и пак Пари!
Тук има много хора, които могат да ти обяснят подробности, но никой от тях няма да сподели колко и на кой е дал!!!!!
Поради таи причина няма отговори!
Предлагам да озаглавиш темата си: "ДОБРЕ ДОШЪЛ В БЪЛГАРИЯ!"

А ако прочетеш dival , ще ти стане ясно, че трябва да се обърнеш към камарата на ЗАНАЯТЧИИТЕ!



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-07-09 01:25 от partzalev.
ss7
Re: Парцел - разрешителни
09-07-2008 - 01:51:05
Хм
Не съм чел цялата дискусия не знам точно какво иска да му се каже младежа, но честно казано не харесвам тия дето си пазят "хляба"/"занаята". Да не би да ви е страх от конкуренция? Не можете да оцелеете в конкурентна среда? Или е егоизъм? Признайте си честно кое от двете.
Чел съм толкова много технически форуми и почти никъде не съм срещал такива доводи за отказ от информация. А вярвайте ми информацията, която се е споделяла е на доста високо ниво и за хората, които я дават това също е занаят. На тях също им се плаща за това което знаят, но не се притесняват да дават информация.
Естествано ако младежа иска да му се сдъвче всичко на готово без да се напъне не заслужава нищо да му се каже - не е възпитателно. Но въпреки това според мен dival не си прав!


Abu
Re: Парцел - разрешителни
09-07-2008 - 07:24:54
Търсенето в нета не винаги е лесно - ако не знаех темата и автора, нямаше да мога да дам линк. Ето, нека чете от същия форум. Темата е достатъчно обширна, за да не остава впечатление за сдъвкана информация. Пък nedialkomm ако вземе, че напише нещо ценно (според преподавателя), да го публикува тук...
Re: Парцел - разрешителни
09-07-2008 - 11:43:17
nedialkomm Написал:
-------------------------------------------------------
> Имам да пиша курсова работа (не ме питайте защо
> през лятото) за това как един парцел от
> нерегулиран може да стане на сграда. Т.е. какъв е
> реда, какви разрешителни се изискват, от къде се
> получават (виза, кота корниз, как се определя РЗП,
> какво означават тези неща и т.н.). Пробвах в
> агенция по недвижими имоти, но те ми поискаха пари
> за тази информация. Не искам да си "плащам"
> курсовата. Ходих и до общината (Слатина), но от
> там ми казаха че са прекалено заети за да ми
> обясняват такива неща. Някой може ли да ми
> помогне? Да ми каже какъв е реда или поне къде
> мога да прочета? Пробвах да чета законите, но от
> начина по който са написани нищо не мога да
> разбера. Познанията ми по имоти/парцели са от обща
> култура. Моля Ви, помогнете ми!


Не си пазя занаята, но зададената тема е толкова обширна, че и един месец да пиша няма да мога да напиша всичко. После въпроса е зададен несериозно - един парцел от нерегулиран, да стане сграда. Е парцела никога не става сграда - на него може да се построи сграда, но при много условия и неизвестни. А при толкова неизвестни, кой сериозен човек, ще вземе да пише. Ако неможеш дори да зададеш въпроса, значи няма и да схванеш отговора. Така че и да се опитам да непиша някаква съкратена версия, тя няма да му помогне - най много да се изложи и да обвини мен. Сигурно е по лесно един лекар да разкаже, как се прави мозъчна операция, отколкото това - по-малко неизвестни има в задачката.
Re: Парцел - разрешителни
09-07-2008 - 11:56:39
avatar
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> nedialkomm,
> Ако наистина си се хванал да пишеш курсова работа
> или нещо подобно по темата, то е много лесно. Кажи
> на преподавателя си , че темата се изчерпва с един
> ред....!
> Пари, Пари и пак Пари!
> Тук има много хора, които могат да ти обяснят
> подробности, но никой от тях няма да сподели колко
> и на кой е дал!!!!!
> Поради таи причина няма отговори!
> Предлагам да озаглавиш темата си: "ДОБРЕ ДОШЪЛ В
> БЪЛГАРИЯ!"

Не е така! Не знам защо си толкова насъскан, но едва ли ще се намери държава, в която студент да чака някой по форумите да му смели всичко. После се чудим какво ни било образованието и защо сме нямали специалисти!
Ако този човек е влезнал в УНСС без да има поне средна интелигентност, за да схване какво пише в закона, жална ни майка. Разбира се, че много неща може и да не са му ясни. Ако попита за детайли- всеки,който знае, ще му обясни.
Защо говориш за пари? Той трябва да опише процедурите, през които се минава, а не колко се плаща за всяка от тях!
Re: Парцел - разрешителни
09-07-2008 - 12:04:05
Информацията която ми бе необходима е нещо от вида:

1) трябва да се вкара парцела в регулация. Това става в кметството по райони
2) виза за строителство. Това става при главния архитект еди къде си
3) разрешения от пожарна, ВиК и т.н. Това става в пожарната, софийска вода...
4) одобряване на инвестиционен проект. Това става от архитекта
5) определяне на РЗП на парцела

Не повече от 5 изречения. Останалите 6 листа щях да си ги напиша сам. Изчетох ЗУТ три пъти. Не съм юрист и това бе първия закон, който прочетох. Ровех се по сайтове на АНИ-та, общини, министерства, четох наредби правилници за приложение. И все още твърдите, че съм мързелив, че чакам наготово. Благодаря Ви за помощта!
Re: Парцел - разрешителни
09-07-2008 - 14:22:31
nedialkomm Написал:
-------------------------------------------------------
> Курсова работа на тема: "Инвестиция в земя",
> дисциплината е Поведение на инвеститорите,
> Факултативно обучение, УНСС. Преподавателя ми даде
> насоки - как може от един нерегулиран парцел да се
> получи парцел с разрешително за строеж, с РЗП и да
> му се вдигне цената. Знам, че е немалко труд, но
> на мен не ми трябва да изписвам фермани и да е
> супер подробно. Просто някой да ми каже трябват ти
> такива разрешителни, те се издават в ето тази
> последователност. Обема ще си го постигна сам.
> Чета този закон.... но не разбирам кое
> разрешително се издава първо, кое второ. Също така
> не мога да разбера от къде се издават.


Икономист ли ще ставаш или? На преподавателя му кажи така плащам на спецове в областта те правят проучване на база на което ще правиш изчисления и тн. Успех...........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход