Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какъв % да е комисиона ?

Публикувано от ? 
?
Какъв % да е комисиона ?
12-12-2009 - 12:37:32
avatar
Колко да е комисиона за сделка с имот? Когато човек си купува кола от автокъща, той не протестира, че включената комисионна на автотърговеца е (40 – 100) % , при покупка на хляб „комисиона” е (10 – 35) %, при покупка на електроника „комисиона” е (30 – 80) %, при лекарства „комисион” също над 15 % . При всяка покупка на каква да е стока в цената има включен "комисион". Всички сме участници в едно въртене на пари от един в друг. Само при покупка на имот „купувачите” вдигат врява. Ето справка за комисионни по света: В едни страни комисиона се заплаща от едната или другата страна по сделката, в други твърдо и от двете. Държавите могат да се допълнят или корегират.
Белгия – (1-6) %, Германия – (3,5-10) %, Черна гора – (2-3) %, Испания – (3-6) %, САЩ – (2-6) %, щат Калифорния – (8-10) %, Австрия – 3,6 % (със закон), Русия – (3-10)%, Петербург (5-10) %, Москва (8-10) % Къде сме ние: България - (3-6) %, за ваканционни имоти (5 -10) % *pardon*



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-12-13 08:32 от ?.
Re: Какъв % да е комисиона ?
12-12-2009 - 12:52:09
При произведенията на изкуството комисионните са (20-40)%.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Какъв % да е комисиона ?
12-12-2009 - 13:22:08
Предлагам да няма комисион!Когато се пристъпи към сделка,брокерът да покани двете страни на обяд ,да им подари по 1 часовник за спомен и да им благодари за възможността да уплътнява времето си и да практикува знанията си....:]Ако случайно на купувача не му достига някой и друг ....лев ,брокерът може да го подкрепи за предпочитане с...десен*black eye*Бих предложил лозунгът-"КУПУВАЙТЕ ДИРЕКТНО ОТ ПРОДАВАЧА-ТОЙ ЩЕ ВИ ИЗЛЪЖЕ НАЙ-ДОБРЕ!
Re: Какъв % да е комисиона ?
12-12-2009 - 13:41:50
Драги ? .Питам се дали въобще правиш разлика между комисион и търговска печалба?Щото всички изброени по долу продават нещо което е тяхно тоест инвестирали са , а брокера не рискува собствен капитал.

Quote
?
Колко да е комисиона за сделка с имот? Когато човек си купува кола от автокъща, той не протестира, че комисиона на автотърговеца е (40 – 100) % , при покупка на хляб „комисиона” е (10 – 35) %, при покупка на електроника „комисиона” е (30 – 80) %, при лекарства „комисион” също над 15 % Всички сме участници в едно въртене на пари от един в друг. Само при покупка на имот „купувачите” вдигат врява. Ето справка за комисионни по света: В едни страни комисиона се заплаща от едната или другата страна по сделката, в други твърдо и от двете. Държавите могат да се допълнят или корегират.
Белгия – (1-6) %, Германия – (3,5-10) %, Черна гора – (2-3) %, Испания – (3-6) %, САЩ – (2-6) %, щат Калифорния – (8-10) %, Австрия – 3,6 %, Русия – (3-10)%, Петербург (5-10) %, Москва (8-10) % *pardon*
Re: Какъв % да е комисиона ?
12-12-2009 - 14:19:45
Драги vlado.b ,
дори и човекът да не е дал правилните примери,идеята е съвсем друга...Явно в тези форуми обаче пишат предимно хора,които искат да докажат себе си....Ще ти дам един пример ,който предполагам,ще те удовлетвори.Комисионните на банките при преводи ...Или и те рискуват собствен капитал ?!:]
?
Re: Какъв % да е комисиона ?
12-12-2009 - 14:27:44
avatar
Драги "Vlado" , всяка една агенция, дори и най-малката инвестира всеки месец сухи (собствени) пари, за да функционира. Тя инвестира в офис, юридическа защита, реклама, брокери, транспорт, хиляди телефонни разговори и т.н. и т.н. *book*
Re: Какъв % да е комисиона ?
12-12-2009 - 16:42:51
Delluxx. Имайки предвид колко поста съм написал дотук едва ли идеята ми е да доказвам себе си чрез постове във форума.
А,че примерите не са правилни си прав.Колкото до банките и техния комисион.За съжаление банките най често се явяват неизбежното зло,което не може да се каже за брокерите.

Quote
delluxx
Драги vlado.b ,
дори и човекът да не е дал правилните примери,идеята е съвсем друга...Явно в тези форуми обаче пишат предимно хора,които искат да докажат себе си....Ще ти дам един пример ,който предполагам,ще те удовлетвори.Комисионните на банките при преводи ...Или и те рискуват собствен капитал ?!:]
Re: Какъв % да е комисиона ?
12-12-2009 - 16:55:03
?. Не ме разбирай погрешно нямам нищо против брокерите и техния труд.Просто си дал неподходящи примери.Аз лично се осигурявам като самонаето лице така,че съм наясно с разходите които има и най-малкия бизнес.

А по темата, % комисион според мен трябва да бъде толкова колкото е готов да ти плати клиента .И определено е логично да е различен за различни типове сделки,както и за различни суми.(А най-вероятно е и точно така)

quote=?]
Драги "Vlado" , всяка една агенция, дори и най-малката инвестира всеки месец сухи (собствени) пари, за да функционира. Тя инвестира в офис, юридическа защита, реклама, брокери, транспорт, хиляди телефонни разговори и т.н. и т.н. *book*[/quote]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-12-12 16:58 от vlado.b.
Анонимен потребител
Re: Какъв % да е комисиона ?
12-12-2009 - 19:08:48
Ти като видиш реклама на кола казват ли ти - колата струва 15000 ама трябва да платиш още 10000?
Като идеш да си купиш хляб казват ли ти хляба струва 50 стотинки ама ти дай още 20?
Като идеш в аптиката казват ли ти лекарствто струва 10 лева ама ти дай още 2?

Е не е ли по-лесно цените да се обявяват с включени всички комисиони и да спрем да се караме по форумите?
?
Re: Какъв % да е комисиона ?
12-12-2009 - 19:44:14
avatar
В България има агенции, които предлагат имоти без комисион от купувача. Човек може да избира чрез кого да закупи имот, а защо не с директен контакт с продавача. Друг е въпросът, дали ако същите имоти се закупят от други агенции, въпреки 3-те %, които ще се дължат допълнително, крайната цена може да е по-малка. В офиса ми са идвали клиенти току що закупили си гарсониера за определена цена директно от продавача, а аз можеш да им предложа избор на двустайни апартаменти в техния район за същата цена. Извода е, че не всяка "директна" покупка е изгодна. *book*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход