Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Някой грамотен да ми помогне?

Публикувано от turbinii 
Някой грамотен да ми помогне?
28-06-2008 - 12:03:48
Здравейте, минавам на въпроса. Имам 1/3 идеална част от имот в София кв. Лозенец. Общата площ е 200 кв.в, като 75 кв.е застроена площ от къща строена 1950 г. Един от другите наследници иска да изкупи моя дял и понеже живея в малък град далече от София немога да се ориентирам много добре.Въпроса ми е на какви цени се сключват сделки за кв.м в кв."Лозенец" и как да го продам най-изгодно, като само земя или като земя и застроена площ.
Re: Някой грамотен да ми помогне?
30-06-2008 - 12:17:21
Обърни се към някоя агенция, ще ти помогнат по-бързо и компетентно
Re: Някой грамотен да ми помогне?
30-06-2008 - 12:41:36
Един начин да определиш цената, е да сметнеш площа на бъдещото строителство, процента обещетение, който се полага за 1/3. После вземаш от сайта средната цена на м2 ново строителство ( в начален етап ) и умножаваш квадратурата която ще ти се падне при обещетението по тази цена.
Re: Някой грамотен да ми помогне?
30-06-2008 - 16:19:25
a toi kolko dava za tvoq dql
Re: Някой грамотен да ми помогне?
01-07-2008 - 17:36:33
Ти луд ли си? НЕ продавай smoking smiley
Re: Някой грамотен да ми помогне?
01-07-2008 - 17:45:34
С тия идеални части и на мен ми е пълна мъгла. Имам страх за една съсобственост. Ако един от съсобствениците все пак иска да я продаде, а другият владелец не иска да го купи, може ли желаещият продажбата да го продаде на когото си иска?
Re: Някой грамотен да ми помогне?
02-07-2008 - 11:23:57
Защо не прочетете закона за собствеността!

Въпрос към r_stroma :
При продажба на УПИ не е трудно да се постигне договореност за процент на обезщетение. Трудността идва от възможната бъдеща РЗП . Обикновено предприемача казва - "повече от ........кв.м. на тази парцел не могат да се постигнат, а собственика си мисли, че могат да се постигнат повече. При първоначално договорен процент обезщетение (нап. 25%) , на кой етап може да се изчислят реалните кв.м. на тези 25%, за да се определи цената на парцела. В случай на продажба, собственика на УПИ трябва ли да се занимава с изваждане на виза за проектиране и изработка на идеен проект и като какъв ще иска това от общината.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-02 11:38 от partzalev.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход