Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Процедури по започване на строителство

Публикувано от koko12 
Процедури по започване на строителство
22-06-2008 - 22:42:48
Здравейте! Може би във форума има подобна тема, но аз не успях да я открия. Та въпросът ми е следния: наскоро си купих малък парцел, който възнамерявам да застроя. Имотът има ПУП-ПРЗ, който е в сила и одобрен от Общината. Та молбата ми е да ми кажете стъпка по стъпка какво трябва да направя оттук нататък, за да стигна до разрешение за строителство. Благодаря предварително!
Re: Процедури по започване на строителство
23-06-2008 - 11:08:19
Подаване на Молба в техническата служба в съответната община за издаване на виза за проектиране
Подаване молба до ВиК за изходни данни
Подаване искане за предварително проучване към Електоснабдяване
Подаване молба до РИОС
Издаване на Указание от ВиК
Издаване на Указание от Електроснабдяване
Издаване на становище от РИОС
Изготвяне на работен проект за улично ВиК
Изготвяне на работен проект за външно Електроснабдяване
Съгласуване на проекта с ВиК
Съгласуване на проекта с Електроснабдяване
Изотвяне на Идеен архитектурен проект
Одобряване на проекта
Съгласуване на Идейния проект в ХЕИ
Съгласуване на Идейния проект в пожарна
Изотвяне на Работен проект
Подписване на предварителен договор с ВиК
Подписване на Предварителен договор с Електроснабдяване
Одобряване на работния проект
Одобрените проекти от ВиК и Електроснабдяване, заедно с предварителните договори, подписани с тях, се връщат в Техническа служба в съответната община за издаване на Разрешение за строеж

Разрешение за строеж може да се получи и възоснова на Идеен проект с комплексен доклад за съответствие от надзорната фирма

Успех smiling smiley

Love is all around
Re: Процедури по започване на строителство
24-06-2008 - 09:27:58
Благодаря за отговора smiling smiley
Re: Процедури по започване на строителство
24-06-2008 - 11:57:22
пропусна и проекта за пътна връзка -успех и от мен и здрави нерви
по добре професионалист да свърши това за около 6 месеца
ако тръгнете сами ще зациклите и ще ви отнеме поне двоино повече време
още веднъж - успех
Re: Процедури по започване на строителство
24-06-2008 - 15:51:49
Коко,

успех в начинанието, и аз съм на подобен стадий.. Мъката е голяма, то са подкупи то са неразбории...
Re: Процедури по започване на строителство
24-06-2008 - 16:22:29
Коко, това с документацията и ходене по разните там инстанции не е най-приятното занимание, но и не е нещо което може да те отчая smiling smiley Гледай крайната цел и не позволявай нищо да те разколебава!

Желая ти Успех и не забравяй да споделяш опитът си тук, защото така не само ще получаваш помощ, но също ще помагаш и на такива в твоето положение winking smiley clap:
Re: Процедури по започване на строителство
17-07-2008 - 00:28:10
Здравейте отново! Ами, благодаря за всички добри пожелания и за отговорите! Когато тръгнат нещата ще разкажа какво е станало. Имам още един въпрос, по-добре да не пускам нова тема. Възможно ли е имот да се урегулира, тоест да стане УПИ, ако няма достъп до него? Защото чух подобна разправия в администрацията, докато действах по моите си работи. Собственик на УПИ се караше с техничката, която твърдеше, че до имота му няма път. Чао засега! smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-17 00:29 от koko12.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход