Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Струва ли си инвестиция в имоти от 20-те г. на миналия век?

Публикувано от Sam 
Sam
Струва ли си инвестиция в имоти от 20-те г. на миналия век?
20-06-2008 - 12:12:13
Смятате ли, че сградите от тези години 20-те, 30-те са надеждни, стабилни и си струва да се купват жилща в тях или дори и целите сгради?
Какви са предимствата и ндеостатъците в сравнение с едно ново строителство?
Re: Струва ли си инвестиция в имоти от 20-те г. на миналия век?
20-06-2008 - 12:23:25
струва си да си смениш главата , я офча,я свинска...........каквато ти приляга но може и телешка !
-------------
може ли през 2008 год да се задава такъв въпрос ??????????????
подобен щеше да е почти нормален през 1956 (по време на Априлския пленум на ЦК на БКП)
може ли млад (вероятно) човек да е толкова на "ВИЕ" с логиката ????
Sam
Re: Струва ли си инвестиция в имоти от 20-те г. на миналия век?
20-06-2008 - 12:45:06
Добре, ама нали сградите от онова време се водят стабилни, докато новото строителство сега е доста некачествено. Така че, Андрешко, моля те аргументирай се!
Re: Струва ли си инвестиция в имоти от 20-те г. на миналия век?
20-06-2008 - 12:53:06
какви аргументи , приятелю??????????????????
Re: Струва ли си инвестиция в имоти от 20-те г. на миналия век?
20-06-2008 - 13:12:04
avatar
Sam Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре, ама нали сградите от онова време се водят
> стабилни, докато новото строителство сега е доста
> некачествено. Така че, Андрешко, моля те
> аргументирай се!

Трудно е да се говори " по принцип". Зависи от начина на строеж, от поддръжката й през годините. Много сгради не са мръднали, тъй като са с "пруски свод". Това са метални греди, които хем са здрави, хем дават на сградата възможност да поеме натоварването от едно земетресение без особени последствия. При това, една такава сграда винаги се намира на добро място, апартаментите по нотариален акт дори са по- малки от действителната си квадратура. Обикновено са и с ид.ч. от терена..........който ще поскъпва заради местоположението си.
Re: Струва ли си инвестиция в имоти от 20-те г. на миналия век?
20-06-2008 - 13:12:32
Струва си, защото придобиваш земята. А ако сградата е и в центъра на София....
Re: Струва ли си инвестиция в имоти от 20-те г. на миналия век?
20-06-2008 - 13:48:04
Ха, ха, ха, не ми се разделя с хубавото ми апартаментче в сграда, строена 1931 г. Редовно се прави ремонт на покрива. Стълбището е чисто, с вити красиви парапети, същите са и на балкона. Вратата се заключва, с домофонна уредба. Стените са дебели. Направих топлоизолацията вътре и противно на всички мнения, дето не трябвало да се прави вътре, никакъв конденз, никаква влага, никакъв мухъл.
Дюшеметата са ЗАПАЗЕНИ! Имаше върху тях и балатуми, и блажни бои бяха минавани. Малко се озориха тия, дето ги циклиха, но като ги изциклиха и лакираха, лъснаха жълтички - не светло жълти, а с благородна патина. По същия начин се озориха майсторите да махат половинвековните наслоения от стените на постните бои, различните тапети, но един виртуоз на шпакловката се справи и с това.
Има големи мазета, ехеее, с рафтове. Половината от таваните са направени на мансардички, макар и малки, е, без санитарен възел, ама си ги ползваме като кабинети.
На всичкото отгоре от 8 апартамента, заети са само 6 - единият е магазин на партера, а другият е вече 10 години свободен. Като във всяка стара сграда в центъра на София - малко населено. В три от апартаментите, по една баба се кипри. Само в 2 апартамента - семейства с отраснали деца, които вече живеят другаде и идват само на гости.
Тишина, като си влезеш вътре, все едно в твой частен дом си влизаш.
Боята на фасадата - средно олющена, все още се държи, само в частта откъм вътрешния двор има оголени тухли.
Да не говорим за височината на таваните от 3.20 м и пространството и въздуха.
Ако можех тая красота и тази стабилност да я пренеса към Южните райони, накъдето съм се запътила, добре щеше да е. Може би поради тази невъзможност все още това намерение си остава само намерение. Като не ме държат вече краката да качвам 40-те стълби (единствения, за съжаление, фатален недостатък), може и да се замисля. Но привързаността ми към този вид строителство ме кара да поглеждам в обявите само към старата тухла и 4етажните блокчета. Да видим как ще се срутят.
А да, шума. Вярно е. Под прозорците ми минава цялото движение, което идва от Фритьоф Нансен - по Любен Каравелов, към Раковски. Ама за какво е ПВЦ-то, нали, за това? Едно прозорче, избито допълнително на калкан към двуетажна красива къща с двор, плюс кухненските прозорци към тих вътрешен двор, с френски ресторант в него (поради високите цени и културната публика - няма шум, няма чалги и музика, а озеленението е изискано оформено), решава въпроса с отварянето на певецето и при горещината, и при шума. Допълнителна компенсация за шума - огромните дървета, на които често режа клоните от прозорците, понеже ми влизат в стаите.
Като си седна пред компа - отдясно виждам клони, като погледна към кухнята (избила съм отвор между нея и хола - пак виждам клони и зеленина. Нищо, че отдолу се долавя все пак заглушеното ръмжене на колите. След полунощ става тихо, аз лягам много късно, тогава се отварят прозорците, поливат се цветята на балкона с красивите парапети под тентата, а ако задържа до към 3-4 ч., което често се случва, почвам да чувам пеенето на птиците. Птици цвърчат и в центъра на София, да знаете.
Това е една стара къща, от обсъжданите.
Изобщо не ме интересува колко евро е квадратният метър, винаги изнасянето към друг район ще е в по-евтино нещо (новото строителство го изключвам).
Така че, от стара къща до стара къща има голяяяма разлика. А нашата не е от най-луксозните.
Ааа, да, забравих и красивата зидана печка в спалнята, ама не модерното газово или друго произведение, а натурални релефни зелени плочки.
Ми как да ходиш в Лагера или в Хиподрума, молим ви са!!!
Ще се търпи тоз живот в тази съборетина, пък ще видим докога...
Ааа, да, забравих и земята, разбира се. Не й усещам предимството, ама сигурно има значение. Не случайно ни ги бяха одържавили земиците, като строяха НДК-то, но след демократичните промени ни дадоха да си ги изкупим пак.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-20 13:50 от Еличка.
Re: Струва ли си инвестиция в имоти от 20-те г. на миналия век?
20-06-2008 - 15:36:53
Еличка Написал:
-------------------------------------------------------
> Ха, ха, ха, не ми се разделя с хубавото ми
> апартаментче в сграда, строена 1931 г. Редовно се
> прави ремонт на покрива. Стълбището е чисто, с
> вити красиви парапети, същите са и на балкона.
> Вратата се заключва, с домофонна уредба. Стените
> са дебели. Направих топлоизолацията вътре и
> противно на всички мнения, дето не трябвало да се
> прави вътре, никакъв конденз, никаква влага,
> никакъв мухъл.
> Дюшеметата са ЗАПАЗЕНИ! Имаше върху тях и
> балатуми, и блажни бои бяха минавани. Малко се
> озориха тия, дето ги циклиха, но като ги изциклиха
> и лакираха, лъснаха жълтички - не светло жълти, а
> с благородна патина. По същия начин се озориха
> майсторите да махат половинвековните наслоения от
> стените на постните бои, различните тапети, но
> един виртуоз на шпакловката се справи и с това.
> Има големи мазета, ехеее, с рафтове. Половината от
> таваните са направени на мансардички, макар и
> малки, е, без санитарен възел, ама си ги ползваме
> като кабинети.

Еличка,

ти разби на пух и прах всички полемики "за и против" новото строителство, а също така и "в кой от крайните квартали ..."
Ей това ми е мечтата! Радвам се за теб истински! Имай предвид, че в европейските държави - не балканските такива - да живееш в такава къща е показател за ниво на култура, а и положение в общетсвото. "Малката разлика" е, че там си имат пари и да ги поддържат, а и държавата доста помага за това дело.
Re: Струва ли си инвестиция в имоти от 20-те г. на миналия век?
20-06-2008 - 16:08:18
Sam Написал:
-------------------------------------------------------
> Смятате ли, че сградите от тези години 20-те,
> 30-те са надеждни, стабилни и си струва да се
> купват жилща в тях или дори и целите сгради?
> Какви са предимствата и ндеостатъците в сравнение
> с едно ново строителство?


Сам, Камелия е права!

Най-стабилното строителство в България е точно от този период до войната, или по- точно до към 1944-1946 г. Дори и гредореда казват е много стабилно строителство от това време, но плочата и пруския свод са за предпочитане. Много информация, от много места и то нагледно събрах в последно време. Всички вещи строители го потвърждават. Така че, с риск да ядосам много участници тук, мнението ми е:

1. Новото строителство няма НИКАКВИ предимства.
2. Строителството от 20-те и т.н. НЯМА недостатъци, а само предимства.

Както Еличка сподели, единствено асансьори нямат, но в днешно време с 5 000 лева решаваш проблема с асаньора на цялата сграда. Направи си консултация поне с 3-ма конструктори и там каквито са специалистите, казвам ти поне с 3-ма, щото младите архитекти и конструктори нямат и бегла представа от стария тип строителство и биха могли да ти наговорят куп глупости. Да ти направят проби на основите и колоните и ако имаш възможност и мерак не се бави, а купувай и жив и здрав!
Re: Струва ли си инвестиция в имоти от 20-те г. на миналия век?
20-06-2008 - 16:46:09
Заслужава си много повече отколкото имотите от 90-те години на миналия век.
Сега вече има и качествени нови сгради, но като място не могат да се сравняват със старите.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход