Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Смяна на гарсониера за тристаен

Публикувано от Cecoo 
Смяна на гарсониера за тристаен
16-06-2008 - 17:37:24
Здравейте, имам следния проблем. Притежавам гарсониера , която искам да продам и да взема тристаен ново строителство със заем.Може и в строеж , но да е готов до една година.
Та как да постъпя. Първо да намеря тристайния и след това да пусна да продавам гарсониерата, или да продам гарсониерата и после като имам парите да търся тристаен.
И в двата варианта виждам рискове, но кое според вас е по правилно.
Ако имате и други идеи може да споделите.
Re: Смяна на гарсониера за тристаен
16-06-2008 - 19:35:22
Гарсониерите се продават бързо, ако са на точната си цена, така че може първо да се намери тристайният.
Re: Смяна на гарсониера за тристаен
17-06-2008 - 00:50:19
avatar
Cecoo Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте, имам следния проблем. Притежавам
> гарсониера , която искам да продам и да взема
> тристаен ново строителство със заем.Може и в
> строеж , но да е готов до една година.
> Та как да постъпя. Първо да намеря тристайния и
> след това да пусна да продавам гарсониерата, или
> да продам гарсониерата и после като имам парите да
> търся тристаен.
> И в двата варианта виждам рискове, но кое според
> вас е по правилно.
> Ако имате и други идеи може да споделите.


Ако твърдо си решил, продавай гарсониерата, намирай си квартира и тогава купувай. Така ще можеш да отделиш достатъчно време и спокойно да избереш най- доброто жилище за теб.
Ако си харесаш първо новия апартамент, ще ти трябват пари за капариране, после ще бързаш с продажбата на гарсониерата, за да спазиш сроковете на вноските и може да ти се наложи да намалиш цената, само за да стане по-бързо. smiling smiley
Re: Смяна на гарсониера за тристаен
17-06-2008 - 01:02:25
и защо човека да се занимава с наеми/хазяи/премествания като си има къде да живее и да си търси спокойно тристаен? confused smiley
Re: Смяна на гарсониера за тристаен
17-06-2008 - 09:43:50
Продавай и след това купувай

пазаруването е свурзано с много неочаквани разходи, добре е да имаш кей пара.

Изчакай да го докарат до акт 14 новия и го ипотекирай. Така банката ще ти помогне да изпратиш новия. Приготви си едно 10 000 лв. като разход за прехвърляне, подготовка на кредита ...
Re: Смяна на гарсониера за тристаен
17-06-2008 - 13:32:59
avatar
pats Написал:
-------------------------------------------------------
> и защо човека да се занимава с
> наеми/хазяи/премествания като си има къде да живее
> и да си търси спокойно тристаен?

А като го намери, какво прави? Нали няма пукната стотинка? Пък и да има за капариране, какво му гарантира, че ще продаде гарсониерата в срока, който му е необходим, без да се наложи да сваля цената? confused smiley

Re: Смяна на гарсониера за тристаен
17-06-2008 - 13:40:10
НИКАКВА ЦЕНА НЯМА ДА СЕ НАЛОЖИ ДА СВАЛЯ АКО ОТ САМОТО НАЧАЛО СИ ОПРЕДЕЛИ РЕАЛНАТА ЦЕНА!!ПРИНЦИПНО ПОДОБРЕ Е ПЪРВО ДА ПРОДАДЕ И ПОСЛЕ ДА ТЪРСИ ТАКА ЩЕ ЗНАЕ ТОЧНО С КОЛКО РАЗПОЛАГА И КОЛКО ЩЕ ТРЯБВА ДА ДАДЕ НО АКО СЕ ОКАЖЕ, ЧЕ ПО НЯКАКВА ПРИЧИНА НЕ МОЖЕ ДА ГИ СЪБЕРЕ ВЕЧЕ ЩЕ Е ПРИКЛЮЧИЛ С ГАРСОНИЕРАТА. ТАКА ЧЕ НАМЕРИ СИ ТРИСТАЕН В КОЙТО СКОРО ЩЕ МОЖЕШ ДА ВЛЕЗЕШ И С ПАРИТЕ ОТ НАЕМ НА ГАРСОНИЕРА ПОКРИВАЙ ВНОСКИТЕ, АКО ИМАШ ЖЕЛАНИЕ ДОБАВИ И ОЩЕ КЪМ ТЯХ ТАКА ПО БЪРЗО ЩЕ ИЗПЛАТИШ КРЕДИТА!! И НАЙ-ВАЖНОТО РАБОТИ БЕЗ ПОСРЕДНИЦИ И КОМИСИОНЕРИ ЩЕ СИ СПЕШТИШ ТЕЗИ 10000 ЛЕВА ПОСОЧЕНИ ПО ГОРЕ ОТ КУЗМАНИН !!НЕ ТИ ТРЯБВАТ НИКАКВИ АГЕНЦИИ ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ!!! :loveu:
Re: Смяна на гарсониера за тристаен
17-06-2008 - 16:42:17
И аз сам на мнение ,че не трябва да продавам преди да сам намерил новото. Още повече че хубаво жилище се намира доста трудно и няма гаранция че ще си харесам. Също така ако продам и после 1 - 2 месеца търся , не се знае дали няма да скочат цените и да имам допалнителни загуби.
При другия вариант е пак няма гаранция че ще успея да продам гарсониерата в необходимия срок, но все пак хубава гарсониера, с добро изложение и етаж , според мен ще се продаде бързо, ако не се изхварлия в цената. Мислил сам си да пусна обява да видя какъв ще е интереса, преди да предприема някакви други действия smiling smiley
Re: Смяна на гарсониера за тристаен
17-06-2008 - 16:43:57
А и освен това мисля да вземам нещо с акт 14 , че без ипотека няма да стане, стига да намеря
Re: Смяна на гарсониера за тристаен
17-06-2008 - 16:50:24
avatar
Cecoo Написал:
-------------------------------------------------------
> И аз сам на мнение ,че не трябва да продавам преди
> да сам намерил новото. Още повече че хубаво жилище
> се намира доста трудно и няма гаранция че ще си
> харесам. Също така ако продам и после 1 - 2 месеца
> търся , не се знае дали няма да скочат цените и да
> имам допалнителни загуби.
> При другия вариант е пак няма гаранция че ще успея
> да продам гарсониерата в необходимия срок, но все
> пак хубава гарсониера, с добро изложение и етаж ,
> според мен ще се продаде бързо, ако не се
> изхварлия в цената. Мислил сам си да пусна обява
> да видя какъв ще е интереса, преди да предприема
> някакви други действия


На пазара има повече оферти "продава", отколкото "купува". Опитвам се да ти кажа, че да тръгваш отзад- напред не е най- доброто решение.
А идеята да пуснеш фалшива оферта е още по- неподходяща...........но както решиш.
Успех.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход