Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво можем да направим заедно?

Публикувано от Uraa 
Какво можем да направим заедно?
15-06-2008 - 19:56:59
Какво можем да направим заедно?
(Хареса ми този въпрос на Muza и според мен той заслужава специална тема.)

Какво можем да направим заедно? За една седмица следния малък опит. Всеки да вземе поне една хартийка, един боклук на ден от предблоковото или задблоковото пространство и да го изхвърли в казана. Научете и децата си на това, вниматело и тактично като на игра. За да не си цапате ръцете, вземете си найлонова кесийка и с нея вземете хартийката или боклука. Може да използувате момента, когато излизате навън да изхвърляте личния си боклук от къщи и тогава да направите опита.

Важното на опита е да не се пропусне нито един ден. Ako пропуснете един ден почнете отначало. Опита, колкото и елемнтарен да изглежда ще развие нещо положително във вас и вашите деца ако ги научите.

1. Чувство за чистота. Ако сте хвърляли преди хартийки къде да е сега ще се замислите.
2. Воля да изпълнявате задачи, които си поставяте.
3. Паметта да не пропускате набелязаните задачи.

В чистите райони п-приятно се живее, културата на хората е по-висока и стойността на имотите е по-висока.

Колко от нас можем да го направим този малък опит?

(Вчера ми беше първия ден. Едвам три хартийки намерих, :-) днес ще проверя в задблоковото пространство.)



















.[www.beinsadouno.org]



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2008-06-17 17:59 от Uraa.
Re: Какво можем да направим заедно?
17-06-2008 - 09:47:22
Хубава инициатива, аз ще се включа. Само дето този форум не е достатъчно посещаван. Ако се направи реклама по телевизия ще е много по-силно

но кой ще плати ....
Re: Какво можем да направим заедно?
17-06-2008 - 09:56:52
kuzmanin Написал:
-------------------------------------------------------
> Хубава инициатива, аз ще се включа. Само дето този
> форум не е достатъчно посещаван. Ако се направи
> реклама по телевизия ще е много по-силно
>
> но кой ще плати ....
>
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------------
> ----------
> Недвижими имоти | Имот в София и околностите


Инициативата на Uraa, наистина е много добра и хубаво би било темата да бъде прочитана от много хора -колкото повече, толкова по-добре. Този форум, наистина не е посещаван достатъчно, но и да беше пусната в другия, за цените, щеше да бъде преместена пак тук.
smiling smiley
Re: Какво можем да направим заедно?
17-06-2008 - 11:19:12
Радва ме, че има поне още един. Извън този форум предполагам има още повече, които биха се включили.smiling smiley България има шанс.
Всеки човек по принцип се впечатлява от чистотата. Ако България се изчисти с много по-добро око ще се гледа на нея, а и на Българския народ.
А чистенето взема толкова малко време, а прави толкова голямо впечатление.

(Не е срамно да си беден, срамно е човек да е мързеливичък.)
Приятен ден!

.[www.beinsadouno.org]
Re: Какво можем да направим заедно?
17-06-2008 - 12:32:05
Uraa,

Инициативата е прекрасна! Моля се обаче, новите софиянци да не я прочетат. Спретваш им един ИСТИНСКИ ПРАЗНИК НА ДУШАТА! Най-голямото забавление ще е да хвърлят, да хвърлят и да гледат сеир. Няма какво да се заблуждаваме - мръсна нацийка сме. "По делата им ще ги познаете!" smiling smiley
Re: Какво можем да направим заедно?
17-06-2008 - 13:04:50
Хора, а къде се хвърлят строителните отпадъци от ремонтите? Гипс, мазилки и т.н? Балатума и мокета да речеме са в жълтия контейнер, големи неща от желязо - отвън, за хората с каручките. Дървени дограми също отвън. Миналата седмица си играх да махам стъклата от прозорците и да ги режа, че да мога да ги пусна в зеления контейнер. Голяма играчка, амо ако ги бях оставил така и някое цигане да се нареже докато ги троши мен щяха да подгонят сигурно...
Re: Какво можем да направим заедно?
17-06-2008 - 13:30:48
timber,

за строителните отпадъци има сметища в покрайнините на София, които са официално такива и се плаща на място, за да изхвърлиш. Нямам представа колко струва, в зависимост от обема на боклука. Ако наистина те интересува, можеш да попиташ някой майстор или строител.
Re: Какво можем да направим заедно?
17-06-2008 - 13:31:30
timber ти тотално си се умопомрачил човече, май слънцето ти е напекло тимберицата - първо се поинтересувай и разбери че независимо от цвета на контейнера отпадъците в БГ отиват на едно и също място и никой не го е грижа - ПРОСТО ТОВА Е ЕДНА ИГРА ЗА СЪБИРАНЕ НА ПРОДУКТОВИ ТАКСИ И ДРУГИ ДАЛАВЕРИ КОИТО НЯМА ДА РАЗЯСНЯВЯМ ТУК!! :loveu: :loveu:
Re: Какво можем да направим заедно?
17-06-2008 - 13:37:14
avatar
emiliano Написал:
-------------------------------------------------------
> timber ти тотално си се умопомрачил човече, май
> слънцето ти е напекло тимберицата - първо се
> поинтересувай и разбери че независимо от цвета на
> контейнера отпадъците в БГ отиват на едно и също
> място и никой не го е грижа - ПРОСТО ТОВА Е ЕДНА
> ИГРА ЗА СЪБИРАНЕ НА ПРОДУКТОВИ ТАКСИ И ДРУГИ
> ДАЛАВЕРИ КОИТО НЯМА ДА РАЗЯСНЯВЯМ ТУК!!

Не е така! В момента край Костинброд се строи завод за преработка. А отпадъците от различните контейнери се возят на различни площадки. smiling smiley smiling smiley
Re: Какво можем да направим заедно?
17-06-2008 - 13:42:20
ПОСОЧИ МИ НАПРИМЕР ПЛОЩАДКИТЕ ЗА СТЪКЛО - ЛЮБОПИТЕН СЪМ ДА ГИ ПОГЛЕДНА, ВСЪЩНОСТ КАЖИ МИ 1-2 ОТ ТЕЗИ ПЛОЩАДКИ, ЗАЩОТО АЗ ВИЖДАМ ЕЖЕДНЕВНО КАМИОНИ ДА ИЗСИПВАТ ЗЕЛЕНИТЕ И ЖЪЛТИТЕ КОНТЕЙНЕРИ НА СУХОДОЛ!! :loveu: :loveu:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход