Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ

Публикувано от nino 
ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
01-06-2008 - 00:31:05
Преди два месеца се свързах с Агенция за да ми продаде апартамента, сключихме договор. В разгвор с приятелка, (работеща като брокер, но с виждаме рядко)ужасена ми казва че цената е много ниска и ... се започна мътна и кървава. Предложиха ми нова цена, далеч по-атрактивна. Аз будалешки се съгласих и сега апартамента стои непродаден. Времето изтича и аз съм на никъде. Пълен абсурд, в който сама се натиках и не виждам изход. направих всички взможни грешки описани във темите от форума, но ги чета постфактум - не бях и допускала, че ще свърша всички тези глупости, присъщи на продавачите. Не бях сама в поредицата от простотии, но сама ще ги плащам и сега се чудя аз ли съм толкова тъпа, или просто са злоупотребили с невежеството ми. Защото сега не знам дали и на първоначалната цена, на която се явиха клиенти, сега бих могла да намеря купувачи.
мОЖЕУ лИ НЯКОЙ ДА мИ ДАДЕ СЪВЕТ?!?!?!?
чудесно е,че макар и постфактум разбирате трагедията от изключване на главата при вземане на решения !
Българинът го е казал-на вълка му е дебел врата ,защото си върши работата сам.
другия път (при следващата грешка-вервайте,такава пак ще допуснете) пак ще си посипвате главата със сол и пак ще търсите "помощ" във форумите. Акъл в говорилни не се търси-той се купува !
българинът жестото бърка понятията култура и възпитание:

1-възпитанието са норми за поведение,за общуване,за необщуване , които човек усвоява ,гледайки останалите (много често -безплатно)

2-културата обаче е нащо друго , според мен е три вида:
-здравна (когато ви заболи леко зъб-да платите пломба от 30 лв-вместо впоследствие лечение от 200 лв !)
-правна - когато имате правен проблем-да ЗНАЕТЕ общите постановки и да платите на адвокат за подробностите (нюансите)
-инвестиционна - да знаете кога,какво и къде да продадете/да купите-за да спечелите
-----------
за разлика от възпитанието -КУЛТИРАТА се плаща с пари,болка,нерви,разочарование и пр...
лесно можете да предвидите следващите си постъпки - съберете парите,инвестирани в информация и ще познаете финала,при това от първия път !
Няма Акъл без пари-и другия път , и по-другия пак ще грешите - но без такива като вас няма пазар - за да има печеливши-трябват губещи
рибарят и рибата не са приятели , вълкът и агнето-също.
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
01-06-2008 - 05:47:29
Андрешко, ти май си голям умник, а? Момето е закъсало и търси помощ, а ти само глупости сипеш :g: Ако неможеш да помогнеш, то по-добре си мълчи и не пречи!

Нино, хайде спокойно и кажи как точно стоят нещата?
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
01-06-2008 - 08:31:40
И кажи какво точно или приблизително продаваш, аз пък купувам неликвиди. smiling smiley
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
01-06-2008 - 08:47:11
Апартамент от 80 кв.м. Стамболийски, тухла, ,основен ремонт и др. под. Продажбата върви от края на март.явиха се клиенти на първоначалната цена от 120 х.е., но след "съвета" и последвалата промяна, посрещната разбираемо с гняв от брокерите, на никаква цена от 143 , 135 и т.н. не се получи и посещение за оглед. Естествено всичко живо около мен се втурна да помага, кой с каквото може, говориха със свои познати, ползвали услуги на брокери и сега кашата е повече от непоносима.парите ми трябваха за обучението на дъщеря ми,а и да останат все пак за някакъв, макар и символичен покрив над главата ми. Но сега...
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Андрешко, ти май си голям умник, а? Момето е
> закъсало и търси помощ, а ти само глупости сипеш
> Ако неможеш да помогнеш, то по-добре си мълчи и не
> пречи!
>
> Нино, хайде спокойно и кажи как точно стоят
> нещата?

........................................................................
Гето-щом можеш,помогни ти spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out само не ми е ясно как (приличате си с госпожата)
помагам , като казвам какво да НЕ прави друг път - има много хора с билети за влак-който отдавна са изпуснали - каква помощ за такива хора ???????????
пазарите се движат от НЕзнаещи хора - алчни продавачи които НЕ продават когато трябва и страхливи купувачи-които НЕ купуват когато трябва
докато има НЕзнаещи-ще има печелещи-това е пазара.
момето (както казваш) да търси други начини да припечели-продажбата на апартаменти приключи - да се готвят собствениците на къщи около София - сега те ще ЖЪНАТ добра реколта
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
01-06-2008 - 10:36:01
Уважаеми Андрешко,
В някои случаи стремежът към изгодна сделка се нарича"гледане на интереса", друг път"алчност", трети път"търговски нюх".Продавам ап., в момента, в скойто са налице резултатите от труда на дъщеря ми и съответните възможности, които могат да й дадат по- добра реализация в бъдеще. Продавам го, без да имам голяма възможност да избирам момента. стремежът към по-добра цена е присъщ и на търговци, продавачи, купувач. Пазарът определя нивото, в което съвпада този интерес. Около мен за това време се продадоха два ап. - един като моя и един по-малък. по-малкия на една пряка от нас - за 124000, а другя -същия като моя в отсрещен блок на 148000. всичко това в рамките на последните три месеца. Какъв извод би направил, с твоя анализаторски опит, защото аз не разбирам, както стана ясно.
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
01-06-2008 - 12:24:53
avatar
nino Написал:
-------------------------------------------------------
Около мен за
> това време се продадоха два ап. - един като моя и
> един по-малък. по-малкия на една пряка от нас - за
> 124000, а другя -същия като моя в отсрещен блок на
> 148000. всичко това в рамките на последните три
> месеца. Какъв извод би направил, с твоя
> анализаторски опит, защото аз не разбирам, както
> стана ясно.
>


Обикновено хората се подвеждат точно по това- съседа за колко е продал и така определят цената. Като пропускат важните "подробности". Състоянието и вида на блока,на входа,на апартамента. Етажа. Изложението. Всичко е от значение. При пълно покритие на изброените критерии,но с бонус от добре поддържана градинка пред единия блок,ти кое жилище би избрал? smiling smiley
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
01-06-2008 - 12:54:16
Има изход сега е началото на лятото.

1. Ако може да го махнете от уебсайтовете където се рекламира за 1 седмица го махнете. (Не е 100% задължително, но е желателно)
2. След това му Сложете една агресивна цена от 100хил. да речем - Ако подобните апартаменти се продават за 115хил. Даже може и 98хил. да го сложете. На вас ви трябват поне 3 ма желаещи. За около една седмица ще сте наясно колко е пазарната му цена за момента. По този начин при вас ще дойдат истинските купувачи, които знаят пазара и ще искат да го купят.
Тука има някои тънкости, които трябва човек с опит да ги отработи. Трябва да се накарат всички желаещи да направят най-добрата оферта, която могат.

3. Т.е. това трябваше да е 1. Кажете на брокерите си че имате смяна в плановете си и си намерете друг.
Много е важно кой ще е брокера. Честността и професионализъма особено.
4. Освободете се от паниката.
5. Пазара на НИ в България подлежи на корекция според мен и колкото по дълго чакате толково по-трудно ще стане с продаването.
Сега е 1 Юни 2008 на 1 Юни 2010 Цените (средните) ще бъдат доста по-ниски от сегашните.

Успех.


.[www.beinsadouno.org]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-01 12:57 от Uraa.
Нино,

без паника. Тя най-много ще ти попречи да вземеш изгодно решение.

На тебе ти трябват пари за образование на дъщерта. Можеш да търсиш и други решения освен спешна продажба на ниска цена. Ето ти някои варианти:

1. Вземи дългосрочен кредит за сумата за обучението като ипотекираш жилището.
За това кой кредит е най-изгоден се обърни към фирма кредитен консултант. За тебе услугата е безплатна (те вземат пари от банката, но и да отидеш директно в банката, няма да спестиш тези пари).
1а)Ако вноската е поносима, хем запазваш апартамента, хем имаш пари. Пък и детето като се реализира, може да изплати остатъка от кредита.
1б) не бързаш с продажбата и не намаляваш прекалено цената. Можеш да се преместиш в гарсониерата, да ремонтираш леко този апартамент (много влияе на решението на продавача).

2. По-голям ипотечен кредит (размер >обучение + пари за гарсониера в краен квартал). Избор пак с кредитен консултант. Купуваш гарсониерата.
След това избираш между:
2а) продаваш без да бързаш. Разликата с вариант 1а) е, че като го продадеш, изплащаш ипотеката за по-малкото жилище. Е повечето банки имат наказателна лихва (около 5%). Но е въпрос на сметки.
2б) Ремонтираш апартамента и го даваш под наем. Тук ти трябва реалистична оценка за наема. Или гледаш най-ниските цени в интернет, или си пускаш сам обявите и гледаш има ли интерес, или се обръщаш към брокер, но към кой не мога да препоръчам. Мисля, че този вариант трудно ще се получи, тъй като съотношението наеми/цени падна много.

3. Не искаш да теглиш кредит, т.е продаваш сега. не давай изключителни права на 1 агенция, за да избегнеш фенома "само за частни лица", т.е агенцията е спокойна, че друг не продава и чака директен купувач да й се обади (останалите ги връща, мотае и т.н), за да вземе втора комисионна и от купувача. Или продавай и сам или дай на 2-3 агенции (не повече, че става още по-лошо).

Желая ти успех





Блондинка по душа
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход