Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прехвърляне на земя

Публикувано от martinio 
Прехвърляне на земя
04-06-2008 - 15:51:39
Имам нотариален акт, с който ми е прехвърлен апартамента, заедно с общите части. Сега строителите ме карат да прехвърля и земята от собствениците като таксите естествено са за моя сметка. Смятате ли че това е правилно
Re: Прехвърляне на земя
05-06-2008 - 15:21:20
Ами то не става много ясно каква е ситуацията?
Re: Прехвърляне на земя
05-06-2008 - 15:25:12
avatar
martinio Написал:
-------------------------------------------------------
> Имам нотариален акт, с който ми е прехвърлен
> апартамента, заедно с общите части. Сега
> строителите ме карат да прехвърля и земята от
> собствениците като таксите естествено са за моя
> сметка. Смятате ли че това е правилно


Т.е., искат да ти прехвърлят идеални части и от земята ли?
Таксите са по споразумение- обикновено строителите не искат да плащат, но нищо не пречи да се пазариш.
Re: Прехвърляне на земя
05-06-2008 - 16:24:49
Na mene mi se sluchi takova prehvarlyane na idealni chasti ot zemyata kam apt. i magazin, edna godina sled kato imah notarialen akt za tyh.
Zyloto prehvarlyane i taksi, byha za moy smetka. Ne mogeh da se pazary, zashtoto znayat che sam izvan stranata.
Smyatam , che moge da se pazarite pone za 50% ( po ravno sas stroitely). eye popping smiley
Re: Прехвърляне на земя
05-06-2008 - 16:52:43
Сигурен съм, че с този строител имате предварителен договор и там някъде пише, че всички разноски по прехвълянето са за сметка на КУПУВАЧА.И е нормално след акт 16 да е това прехвърляне на земята.
Re: Прехвърляне на земя
05-06-2008 - 17:20:07
От кого сте купили апартамента? От строител или от тези собственици и после вие сте дали на строител да строи?
Re: Прехвърляне на земя
06-06-2008 - 11:06:36
Апартамента е купен от строител и прехвърлен нотариално преди повече от година, а земята сега ще се прехвърля от собствениците , т.е. не мога да се пазаря май. Та въпроса беше има ли смисъл въобще да се прави това като в нот. акт на апартамента пише общи части от еди-кои си парцел еди колко си бля бля. Малко ми се струва двойно още повече че тази земя на практика не е на никой.
Re: Прехвърляне на земя
06-06-2008 - 11:23:58
Най-вероятно пише процент от идеалните части и право на строеж. Тогава не сте длъжен да купувате земята.
Re: Прехвърляне на земя
06-06-2008 - 12:39:41
И аз минах по тоя път и си мисля , че все пак не е лошо че сме собственици и на земята па макар и на 25 кв.м., защото не се знае на този който е била земята дали няма да му хрумне да изстиска още нещо от нея във вид на нещо в двора или надстройка или пристройка.А така ще сме в правото да възразим ако не ни отърва.Пък и логично да се разхвърля тази земя по купувачите , все пак и данъците трябва да се плащат.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход