Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Само приказки за имоти

Публикувано от dival 
Само приказки за имоти
19-05-2008 - 15:24:02
ЗАБЕЛЯЗАХ,4Е ДОРИ ОБЯВИТЕ КОИТО СЕ ПУСКАТ
НЯМАТ РЕАЛИЗАЦИЯ
ТУК ОСНОВНИ СА ПРИКАЗКИТЕ -А Е САИТ ЗАИМОТИ
ДАЛИ НЕЩО ЩЕ СЕ ПРОМЕНИ -ИЛИ САМО ЛАФ ДА СТАВА ?




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-19 15:51 от Продавач.
Re: Само приказки за имоти
19-05-2008 - 16:07:25
avatar
Какво означава "нямат реализация" Дивал?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Само приказки за имоти
19-05-2008 - 16:39:40
Виждам обяви които стоят с месеци-направо мъртви души
Дори да си харесам нещо за покупка не зная дали офертата е актуална
В раздел обяви купува-доста фирми пускат запитване за определен вид имоти , пишат им стотици хора...а дали отговарят
разбираш ли ме правилно-гласност има -4уваемост няма
Re: Само приказки за имоти
19-05-2008 - 20:28:03
Така е свободния пазар

Има и много фира
Re: Само приказки за имоти
19-05-2008 - 22:24:02
така е -фирата пове4е от офертите
а всъщност това си е саит за имоти...
а горе долу стават някакви дискусии които напрактика нямат краи
През периода , през които псещавам саита -може би ве4е 5 или 6 месеца
аз не видях някои да помогне на някои друг в продажба или инвестиция свързана с недв. имот.
Дори да има хора които имат добри идеи,веднага се намират други които ги обезкуражават и запо4ва едно плюене, което струва ми се не е нужно
Отна4ало се забавлявах и 4етях безкраините коментари , но след време ми заприли4а на състезание кои е по-по наи.
Наистина през този период аз ли4но направих добра сделка и сега съм на път за втора, но под4ертавам не съм агенция, просто следя пазара-това е
А пелирах в една друга тема -ако някои има идея-нека я каже ...и какво ли пак коментари , спорове ,хващане за определена дума и разнищване на световната икономика 10 години назад
Изках да изкрещя -алооо 2008 сме
Рецесиите не са като преди 10 години макар и аз самия да се страхувам от сценарии 1997г.
Н икои например не каза 4е в Гърция има забрани и ограни4ения за строителство и много инвеститори идват по нашето 4ерноморие...ааааа неее
Или за израелците някои коментира ли ...а за руснаците
Много ми е интересно 4е е нормално за люлин или банишора да се искат хиляди евра ,но стане ли дума за златни пясъци или друг курорт -земята не струва и 5 лева
Иска ми се да се обърна към 4етящите , знам 4е има хора които 4етат и не пишат....НАПИшЕТЕ по един два реда -еи така без да се притесните дали специалистите тук ще ви се смеят ..просто изразете мнение.....
Не да спорим дали нагоре или надолу.......
успех на вси4ки
Re: Само приказки за имоти
19-05-2008 - 23:19:31
цитат oт dival: През периода , през които псещавам саита -може би ве4е 5 или 6 месеца
аз не видях някои да помогне на някои друг в продажба или инвестиция свързана с недв. имот.
Дори да има хора които имат добри идеи,веднага се намират други които ги обезкуражават и запо4ва едно плюене, което струва ми се не е нужно



Малко странно си го формолирал.Във форума всеки коментира своя възглед(позитивен или негативен).Ако ти си твърдо решен на нещо,просто го правиш без да го коментираш,и готово.
Re: Само приказки за имоти
20-05-2008 - 00:01:22
Здравей Dival,
по принцип чета тук, но избягвам да пиша, нямам време и нерви да споря с ... които са в пъти повече от опитите за разумни постинги. Нямаше и да пропиша, ако не беше постнал това:

Дори да има хора които имат добри идеи,веднага се намират други които ги обезкуражават и запо4ва едно плюене, което струва ми се не е нужно
Апелирах в една друга тема -ако някои има идея-нека я каже ...и какво ли пак коментари , спорове ,хващане за определена дума и разнищване на световната икономика 10 години назад
Изках да изкрещя -алооо 2008 сме
Рецесиите не са като преди 10 години макар и аз самия да се страхувам от сценарии 1997г.


Така - за плюенето няма да коментирам, някои от тва живеят все пак.
Ще си кажа мнението за 2008, която, мамка му много повече ме интересува от 97 или 2007. И ще съм кратък.

Икономист съм. Безплатен обяд няма, няма и вечно вървящ нагоре пазар. Рецесия? Да, ако икономиката ни беше достигнала останалите в ЕС. Пряко казано, рецесия значи задържане и спад на растежа. Плюс инфлация, плюс намаляване на покупателната способност на хората и парите. Парите влизат в банките заради високите лихви, не е изгодно да се инвестира в производство. Какво имаме обаче - в БГ? РАзвиващ се пазар,който тепърва поглъща доста стоки. На пазара на имотите- миграцията в големите градове предивзиква търсене, лесни кредити, които стимулират купуване.
Приток на чужденци, канарчета и спекуланти, които търсят бърза печалба от селски/ курортни имоти. Бум в строителството - пренасищане на пазара в някои сегменти .

Така. Ще имали срив в кредитите - трай коньо - след година - 2, 3 - кривата ще тръгне надолу. Лихвите ще паднат. Цикъл се вика. Ако някой мисли ще 30 години ще дреме на една и съща месечна вноска - да си ходи на село. Иначе и повече и помалко ще плаща - кредита е като бебе - иска гледане и чуване.

Ще фалират ли строители? Ми сигурно. Да не са вечеряли с шефа на БНБ? Едни ще заминат, други ще се пробват - ако продукта е читав, ще се купува и на 5500 Е. Ако не е - еее, там - ул. п.п. Калитин, примерно.

До къде ще стигнат цените? Ми на панелките ще спрат ... след години. СТРОЙТЕ БРАТЯ СТРОИТЕЛИ - само така гробниците наречени панелки зорлем ще бъдат опразнени, без да се самосрутят. Иначе цените - няма значение колко МАКС ще стигнат - важно е да бъдат СЕГМЕНТИРАНИ - и тва май е на път. Да, няма логика панел '68 по БДС да е на цена на тухъл. Така както ново сега се продава и на 750 и на 1750. Е, то разликата определя и съседите, и донякъде качеството. Както кремвиршите-и за 3 и за 10 - все кренвирш, ама едните по-така.

Има и разни модерни формули за качество на живот, психологически измерения на потреблението и влиянието им върху икономиката, връзка между факторите на средата и жизнените перспективи. Устойчиво развитие и пр. но за повечето от аудиторията няма да са разбираеми, затова ги спестявам.

До тук.

И накая - брокери, четете! Четете! Четете! Не "Уикенд"и "Шок". Четете неща, които да ви дават възможност да бъдете истински брокери, а не квартални философи с неизяснени професии, които гадаят на минали лоши спомени, пъп и омраза и завист към успелите.

Не искам да се заяждам и не искам мнения, които не звучат логично и аргументирано.
Благодаря.

Дивал - продължавай напред. Чета те, мислиш правилни неща. Ако приемаш съвет - бъди егоист - другите го заслужват.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-20 00:08 от Prolet.
Re: Само приказки за имоти
20-05-2008 - 02:53:34
Пролет, и ти като много други си сбъркал професията.Призоваваш за аргументирани изказвания,а ти самият правиш хаотични махленски коментари.Няма да коментирам конкретно нито едно твое изказване,защото няма да ми стигнат месеци,а щом си учил за това толкова време едвали аз ще успея да те вкарам в правия път в един малък регионален форум.С две думи,мнооого далеч си от истината!!!!Ако искаш да се развиеш като икономист потърси си по свястни ментори. winking smiley
Re: Само приказки за имоти
20-05-2008 - 10:43:59
Пролет благодаря за мнението,аз мисля 4е е верно вси4ко което каза и дори го приемам като много добра обосновка за спирането на безкраиното заяждане във форума.Мисля че и аз повече ще чета от тук нататък......
Моето внимание беше насочено точно към разликата в ценовите равнища ...примера с кренвиршите е много показателен...
нещо по така........
Всеки търси по-доброто за себе си ,и като развитие ,и като място за живеене
За себе си ли4но не мога да разбера хората които живеят в 70кв.м панел люлин и ръкомахат колко са доволни от живота.......
Дано има и други като Пролет които имат мнение но до сега са се въздържали...пишете не се колебаите нека има разли4ни гледни то4ки -иначе форума се превръща в насочена психотерапия с неясни последици....благодаря
Re: Само приказки за имоти
20-05-2008 - 11:03:18
Dival, похвални са опитите ти да провокираш смислен и полезен диалог.Не знам дали един от начините не е да споделим какво сме направили и какво възнамеряваме да направим.Споменавал си инвестирането в зем. земя.Това лично аз също го подкрепям, но все пак зависи къде и за колко.Малко с резерви но все пак ще споделя какво съм направил и възнамерявам да направя :
1.Септември 2007 си продадох дизела.Това разбира се беше свързано с противоречиви чувства.От една страна си обичах Галанта и ми беше много трудно да се реша, но след като проучих на къде отиват нещата с това гориво (влизане на нови изисквания за количеството на сярата, която за да се намали е много енергоемък процес) трябваше да постъпя практично.Допълнително се ускориха нещата от фактора "служебна кола" на съпругата.Сега се оглеждам за някоя малка кола(мисля, че съм надраснал периода на "почесване на егото"winking smiley, че това паркиране и във Варна си е проблем.
2.Продадох една малка част от зем. земя (Ноември), която беше за смяна на статута.В интерес на истината го купи един грък работещ в добрички регион , но при сключване на сделката имаше и руснак.Това е сайта на гърка: [www.goldenhillsbg.com] (за момента са построени само 5 къщи и работата е замряла).Щях да инвестирам парите в апартамент във Варна. Обикалях около две седмици но ситуацията не ми хареса и се отказах.Между другото от тогава съм регистриран и в този форум.
3.За съжаление, късничко излязох от борсата (Декември HVAR, все пак съм Варненец). Като гледам сега случайно съм улучил периода и подчертавам, че е било чиста случайност.
4.Кеша го пръснах в различни банки на краткосрочни депозити( малко Експресбанк ми образуваха нерви, че всичко беше на куп там, ама малко тръпка не е за пренебрегване ) moody smiley
5.Направих една покупка (Януари) провокирана и от доза емоционално решение.Купих стара къщичка но с малко по-голям двор 2000м2, в село което бях си харесал отдавна. Имаше хора във форума които ми се подиграваха за споменаването на въпросното село , но сега ще се опитам да пейстна една снимка с гледката която се открива от двора
[www.snimka.bg]
Оправдавам решението си, че от пика на едната синусоида (цени зем. земи) се прехвърлям на другата (цени имоти), че зем. земи в които съм инвестирал преди много време са в района а и, че родителите ми ще се пенсионират догодина.От последното следва и това с което се занимавам и в момента.
6.А то е, че преминавам от парична в натурална рента.Да отбележа, че при нотариуса който ми обясни какво трябва да направя, си беше спокойно и даже ми отдели време и почерпи по кафе.Сега гледам да организирам присъствието на страните по договора.
7.Възнамерявам да престана да се занимавам с многото работи и при първа възможност да кандидатствам за работа във фирма свързана с енергетиката.(Може би Е-он).
Това е за сега, но най-важното според мен е да сме здрави и щастливи, като последното не включва задължително материално благосъстояние.Може би един абориген в Австралия, който е открил извор, е по-щастлив от много милионери и милиардери :ami:
П.С.
Инвестирането в образованието на децата няма защо да се коментира.За мен това е безусловно задължение на всеки ОТГОВОРЕН родител.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-05-20 11:13 от uravnovesen.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход