Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко е средно процента за обезщетение при строителство на парцел?

Публикувано от Ronia 
Колко е средно процента за обезщетение при строителство на парцел?
29-05-2008 - 11:19:34
Едни приятели от Македония имат парцел тук и искат да го застрояват срещу обезщетение. Инвеститора, с които са се свързали им предлага нещо, а те не са наясно дали е достатъчно, видяло им се е малко малко и ме питат за съвет. Аз ествествно нямам представа, затова ви моля за помощ ако някой знае да каже!

На парцела има къща на два етажа по 70 кв.м. Строителя им предлага обезщетение 2 апартамента по 75 кв.м и една боксониера на 40 кв. и един гараж. Те един вид печелят само боксониерата и гаража като пространство.
В Македония казват инвеститора дава 20-25% от сградата.
В случая ще се строи 7 етажна сграда.
Къщата се намира в центъра до Министерство на земеделието.

Re: Колко е средно процента за обезщетение при строителство на парцел?
29-05-2008 - 12:07:53
Не съм специалист,но доколкото зная,обезщетението е %/варира от 20,25до 50,55 на някои места/от РЗП-то.Иначе казано от общата застроена площ,или ако тя е примерно 1000кв.м.то обезщетението според % варира от 200 до 550кв.м.Прилагат различни методи на разделяне по вертикала или хоризонтала,но всичко е въпрос на договорки.
Няма значение колко е в момента къщата,която се намира там,а колко ще е площта на новата сграда и се договаря %от новата постройка.
Не съм от София,но предполагам,че мястото е доста привлекателно и % съответно трябва да е по-висок.Поне тук във Варна местата по центъра се строят на обезщетение над 40%!
Re: Колко е средно процента за обезщетение при строителство на парцел?
29-05-2008 - 13:02:14
Този инвеститор си е направо мошеник. За центъра обещетението е минимум 40%. А колко е голям парцела?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-29 13:08 от viko.
Re: Колко е средно процента за обезщетение при строителство на парцел?
29-05-2008 - 13:25:25
Ronia obadi mi se 02/8584459 - Mitov
Mnogo e dulgo da objasnjavam kak se izchisliava obezshetenie, ima mnogo faktori, a ot infoto koeto davash ne e jasno nishto.
Re: Колко е средно процента за обезщетение при строителство на парцел?
29-05-2008 - 15:45:16



Имам въпрос към темата - може ли някои да ме информира по въпроса за вертикално и хоризонтално общетение. От какво зависи?

.Как се урежда въпроса, когато има повече собственици, всеки иска горен етаж, строителят също.Имаме в момента този проблем за решаване.Строителят иска 2/3 от последния етаж.Тъи като 2/3 от строежа са за него.Правилно ли е условието, което поставя?

Благодаря предварително,ако някои ми отговори
Re: Колко е средно процента за обезщетение при строителство на парцел?
29-05-2008 - 17:53:00
Ronia,
посъветвайте вашите познати да си наемат добър адвокат. Той ще защити най-добре техните интереси, а пък те могат да му платят с процент от процента обезщетение!!!! Когато има съвпдение на интереса, резултата си го бива!
Re: Колко е средно процента за обезщетение при строителство на парцел?
02-06-2008 - 13:18:51
Този строител е направо мошенник!Обезщетението е от 20до40% за София ,но не върху сегашната сграда , а върху разрешеното за района РЗП на бъдещата сграда.
Re: Колко е средно процента за обезщетение при строителство на парцел?
02-06-2008 - 13:37:48
Обаче защо не казваш ,че става въпрос за тези сладури дето въпросния парцел го продаваха по 6000 евро на кв.м. и дето за малко не ме набиха,че съм завела клиенти да го видят.
Re: Колко е средно процента за обезщетение при строителство на парцел?
02-06-2008 - 14:11:18
Savsem spokoino moses da poiskas m/u 38%-40%
Re: Колко е средно процента за обезщетение при строителство на парцел?
05-06-2008 - 14:25:47
alex_c Написал:
-------------------------------------------------------
> Обаче защо не казваш ,че става въпрос за тези
> сладури дето въпросния парцел го продаваха по 6000
> евро на кв.м. и дето за малко не ме набиха,че съм
> завела клиенти да го видят.


Кои са сладурите? - Инвеститорите или собствениците?

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход