Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА

Публикувано от вариант2 
ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА
14-09-2007 - 13:44:40
Обявавайте ,че не искате да работите с АНИ И НЕ СЕ ПРАВЕТЕ НА СЕЛСКИ ТАРИКАТИ И НЕАНГАЖИРАЩА ПРЕПОРЪКА ДО ВСИЧКИ КОЛЕГИ ,НЕ ПРИЕМАЙТЕ ОФЕРТИ НА СОБСТВЕНИЦИ КОИТО СИ ГО ПРЕДЛАГАТ САМОСТОЯТЕЛНО И В ПОВЕЧЕ ОТ ДВЕ АНИ НЕКА СИ ПРОДАВАТ БЕЗУМНО СКЪПИТЕ ИМОТИ САМИ .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-14 14:01 от Тинки Уинки.
Анонимен потребител
Re: ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА
14-09-2007 - 14:33:57
С какво точно един човек пуснал си обява в този сайт например се прави на селски тарикат?
Защо трябва да обявява че не иска да работи с АНИ?

Той си пуска човекът обява какво продава. По твоята логика сигурно трябва да обяви, че и на извънземни не иска да продава защото валутата им не била конвертируема.

Проблема си е в АНИ, които се бутат и те да му предлагат на човека имота - да ги е карал някой - не. Какво е виновен човекът пуснал си обява че някой му направил Copy/Paste на обявата? Бутат се и да му водят клиенти - ами да му водят, ама да му искат пари за това не го го разбирам. Той ако е искал да им плаща нямало да си пуска обява сам ами щял да отиде при тях.

Така че невиждам какво е виновен човекът пуснал си сам обява.

Тези викове от страна на вариант2 (позволих си малко да ги редактирам) навеждат на една мисъл - не започва ли това, за което тук говорихме преди време, а именно - интернет да "свързва" продавачи и купувачи и на АНИ вече да им се изземва привилегията на "продават информация"?
Re: ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА
14-09-2007 - 14:48:27
вариант 2,голяма тъпотия си написал .
Re: ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА
14-09-2007 - 15:19:21
вариант2 , гледам че днес си се регистрирал

казвал ли ти е някой нещо неприятно напоследък ?
сещаш ли се,че конфликта на интереси движи пазара ?
ако не си учил и не знаеш философските закони-поне това да си научил !
да има закон,че такива като теб трябва да печелят?
пари се изкарват трудно или с опит - кое от двете НЕ ти приляга повече?
Оформя се диета за такива като теб,при това принудителна!
Като си се "отворил" на НЕТ комуникация,не виждаш ли,че порталите пращят от оферти "ПРОДАВА" - кой ще ти плаща (освен някой по-.........от теб) но и те свършват.
Деловата преса отдавна пренасочи интереса към имоти в друга посока - не четеш ли
Пундювците свършват-иде вашия ред.
плати на някой да ти анализира ситуацията,та да ти светне !
има още един като теб , умник с ник "ЗЕЛЕНА ОФЦА,т.е.сокол" и той опитва разни онанистични подходи но следва :
Тишина в офиса на АНИ и шум в стомаха на брокера -празен стомах дори газове не изпуска :crazy:
модераторите дори биха могли да помислят за преформулиране приоритетите на портала с оглед предстоящите смени в посоката


...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-14 15:23 от Тинки Уинки.
Re: ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА
14-09-2007 - 15:34:31
Някой не ме е разбрал.Нека си пускат обяви но изрично да пише,че не иска да работи с АНИ,А НЕ да да не си го продават сами.ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ИМА ПРОБЛЕМ И В АНИ,които се присламчват без да знае и самият продавач.и какво се получава-един апартамент обявен на 200 места и продаване няма.,а в същото време "скота",алчно чака 200000Е,ЗА имот ,който струва не повече 100000Е. И НЕ ИСКА ДА ПЛАТИ НИЩО ТРЯБВА ДА ГИ ВЗЕМЕ "ЧИСТО",А КОГАТО се яви купувач се отказва да продава.ЛОГИКАТА е ,че не трябва да се поема никаква инциатива от АНИ КЪМ частни продавачи които си го предлагат сами.Нека си чакат директни клиенти колкото си искат.НАЙ СКЪПИТЕ ИМОТИ НА ПАЗАРА СА ИМЕННО НА ТЕЗИ ,КОИТО ПРОДАВАТ БЕЗ ПОСРЕДНИК ИЛИ ПРОДАВАТ С ПРИСЛАМЧЕН ПОСРЕДНИК. /ИЗКЛЮЧВАМ СТРОИТЕЛНИ ФИРМИ /.ТИНКИ УСЛУГА СЕ ПРЕДЛАГА всеки има право да откаже или не.,АКО Я ПРИЕМЕ то тя се заплаща,а селски тарикати са тези "скотове",които искат хем да не платят , а в същото време да му водят клиенти.ПРИ МЕНЕ НЕ СТАВА или "примаш да работиш с мен да не си го предлагаш сам и да платиш за услугата или се оправяй сам в буквален и преносен смисъл.никого не карам насила.ЗНАМ ,ЧЕ ИМА ХОРА ГИ БОЛИ И ЗА 2ЛЕВА ,ЗА МЕН ТЕ СА "СКОТОВЕ"и те не са само частни продавачи на имоти,а всички тези които искат да се "оправят "сами във всичко -просто не понасям дзивтари и ги наричам "скотове"-те имат право на собствен облик-мнението си не го налагам на никой.
Анонимен потребител
Re: ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА
14-09-2007 - 15:44:55
Quote

които искат хем да не платят , а в същото време да му водят клиенти

Продавача си е пусна обява. Той си продава имота. Не виждам защо трябва да пише изрично, че не иска да работи с АНИ?

Той не иска ти точно да му водиш клиенти, ако искаше щеше да дойде при тебе и ти да му рекламираш имота, а не той сам. Ти самия искаш да му водиш клиенти. Е, пита се в задачата той трябва ли да ти плаща за това, че му водиш клиенти? Ами ти на своя глава ги водиш - той да те е молил да му ги водиш? Все едно МЕТРО да пусне промоция и аз да ида да заведа 5 клиента в МЕТРО и да им кажа - плащайте, че ви доведох клиенти?????

В случая виновни са само АНИ, които се прикачат към частните обяви.
Виж ако е дошал продавач при тебе подписал е договор в които изрично се забранява той да си рекламира сам имота и той вземи да го рекламира - тогава съм съгласен че не е редно да го прави. Ама той човека си пуска обява, наскачат му агенции че и пари му искат ?????
Re: ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА
14-09-2007 - 15:56:39
Пунди днес вече ми платиха ,в понеделник ще ми платят пак .Учил съм повече от теб и затова ми плащат.Принудително според теб трябва да фалират всички АНИ,В европейския съюз,защото има интернет.Обикновенно на мене ми плащат да анализирам и не се оплаквам.БИ ли ми обяснил как деловата преса пренасочва интереса в друга посока,че не сещам.Тишината в офиса е нещо за което много можем да спорим,за глада и шума в стомаха също.Всъщност май си по гладен от мен и то доста имайки впредвид малкото мозък ,който ти е останал.
Re: ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА
14-09-2007 - 16:16:03
ТИНКИ- продавача си пуска обявя ,само за да му се водят клиенти,ако не искат да му се водят -просто казва не не ми водете,а не доведи го ама си вземете от него комисионната или аз нямам ангажимент към вас.,А КОЛКОТО до прикачването става и със съгласието на продавача поне в повечето случаи.ПРИЧИНАТА Е ЧЕ СИ МИСЛИ ,ЧЕ АКО СЕ ОБАДЯТ 10 АНИ ,ЗА ИМОТА МУ ТОЙ ЩЕ СЕ ПРОДАДЕ ВЕДНАГА.ДА ДА АМА НЕ....много ще има да чака....И ТО МНОГО,ЗАЩОТО В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАИ ИМОТИТЕ КОИТО СА ОТ ЧАСТНИ ПРОДАВАЧИ ИЛИ СА НАЙ СКЪПИ И ТО ДО БЕЗУМИЕ,ИЛИ СА С ПРОБЛЕМНИ ДОКУМЕНТИ...Всъщност ти купуваш или продаваш или пишеш за да не скучаеш..
Re: ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА
14-09-2007 - 16:16:23
Не можеш да бъдеш изпълнител на даден вид услуга, без да ти бъде възложено.
А това няма как да се случи, докато не се отсее пазара на АНИ и не бъдат наложени лицензи, които да защитават правата и задълженията на този тип услуга.
В момента в България всеки решил, може да стане брокер или собственик на АНИ и това пренасищане на пазара води до анархия и липса на правила. А това си е професия, която не всеки може да упражнява.
Ако има регламент, ще се отсеят и "СКОТОВЕТЕ", както и "псевдо-брокерите", и "псевдо-агенциите".
До този момент ще е така и всеки ще порицава другия, а това е от липса на елементарна култура и възпитание, които според мен трябва да са първото стъпало в тази професия.
Анонимен потребител
Re: ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА
14-09-2007 - 16:42:41
Quote

продавача си пуска обявя ,само за да му се водят клиенти

Продавача пуска обява не за да му се водят клиенти от страна на АНИ, а за да рекламира имота си пред евентуални купувачи. Той не е молил АНИ да му водят клиенти, нали? Той си е пуснал обява " Продавам ....", а не "АНИ водете ми клиенти ....". Това че ти искаш да му заведеш клиент си е твое желание и той си е прав дане иска да ти плаща - за какво да ти плаща? Пак ти казвам, ако заведеш 5 човека в МЕТРО можеш ли да се изтапаниш пред шефа на МЕТРО и да кажеш плащай, защото ти водя клиенти?

Това дали частните оферти са най-скъпи с проблемни документи и т.н. не ми се коментира.

Поведението от страна на продавача
Quote

доведи го ама си вземете от него комисионната или аз нямам ангажимент към вас
ми се струва напълно нормално - човека ви информира ако искате да му водите клиент какви са неговите условия - пък вие си преценяте дали да му го заведете или не. никой не ви кара насила да му водите клиенти нали?

По отношение на интернет тезата беше че това което досега минаваша от страна на АНИ за да иска пари, а именно - "продавам информация" вече няма да минава. Информацията ще си я има свободно. АНИ трябва да се преоринтира от "продавам информация" към съдействам при осъществяване на сделка. Т.е. продавача и купувача сами ще си се намерят, но т.к. не са специалисти и не знаят как се прави покупко/продажбата, какви са процедурите, какви документи трябват и т.н. ще се объръщат към АНИ за съдействие. С други думи основната дейност на АНИ от "събиране" на продава и купувач ще стане съдействи при осъществяване на сделка.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход