Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА

Публикувано от вариант2 
Re: ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА
14-09-2007 - 17:44:14
вариант2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Обявавайте ,че не искате да работите с АНИ И НЕ СЕ
> ПРАВЕТЕ НА СЕЛСКИ ТАРИКАТИ И НЕАНГАЖИРАЩА
> ПРЕПОРЪКА ДО ВСИЧКИ КОЛЕГИ ,НЕ ПРИЕМАЙТЕ ОФЕРТИ НА
> СОБСТВЕНИЦИ КОИТО СИ ГО ПРЕДЛАГАТ САМОСТОЯТЕЛНО И
> В ПОВЕЧЕ ОТ ДВЕ АНИ НЕКА СИ ПРОДАВАТ БЕЗУМНО
> СКЪПИТЕ ИМОТИ САМИ .
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 09/14/07
> 02:01PM от Тинки Уинки.

А, АНИ да опразните базара на дир.бг - той е за частни обяви, не за фирми. И да не имитирате граждански обяви


winking smiley
Re: ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА
14-09-2007 - 17:59:14
ТИНКИ-НАЛИ ЗА ТОВА ГОВОРЯ ДА НЕ МУ СЕ ВОДЯТ КЛИЕНТИ.И да му не се водят клиенти защото повечето "частни продавачи",СИ ПУСКАТ САМИ ОБЯВИ ЗА ДА МУ СЕ ВОДЯТ КЛИЕНТИ-да пуснал е обява продавам,но когато му се обадят АНИ СЪМ НАПИСАЛ КАКВО ИСКАТ ,ДА ВЗЕМАТ ПАРИТЕ НА БЕЗУМНО СКЪПИТЕ СИ ИМОТИ ,ОБИКНОВЕННО НА Д 50% ,ОТ РЕАЛНАТА ЦЕНА.Аз винаги отказвам да водя ,защо да го правя,да не съм нещо луд...Аз никога ,а и повечето ани не продават информация те просто срещат интереси,но би ли ми обяснил с интелектуалния си потенциал,как продавача и купувача сами ще се намерят,ани само ще съдейства-нещо май леко се бъркаш меко казано..И не обяснявай за какво е интернет ,смешно е ,а и децата го знаят...Метро не е ани.АНИ извършват услуга за този който иска да купи или продаде имот или за наемни отношения,в много голяма грешка си в това сравнение и не само в това.Информацията винаги си я е имало свободно дори и без интернет със интернет тя просто търпи развитие и това е още по добре....НЕ СХВАЩАМ ЛОГИКАТА ТИ ,АКО ВЪОБЩЕ ПРЕДСТАВЯШ ТАКАВА
Re: ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА
14-09-2007 - 18:03:16
ДО ФАБИА -може би ,но кажи нещо по умно дано да си права..
Re: ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА
14-09-2007 - 18:46:10
Какво да кажа - напълно споделям мнението на Тинки.

Не държа да съм права .
А и не ми се заяжда - днес не съм в лошо настроение.
Re: ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА
14-09-2007 - 19:13:53
Обикновено тези продавачи са най-големите отврати, не плащат комисион, защото "се рекламират сами", но не само това - по-неприятното при тях е,че се скъсват от яд, че някой може да изкара пари от тяхното жилище - водиш му,да речем клиент, непременно държи да каже къде си е пуснал сам обявата, или пък не дай си боже, да чуе на каква цена водиш клиента - с включената комисионна - на следващия ден цената задължително скача "чисто му искам..."; стигнеш ли до сделка с такъв и започнеш да му искаш документи - едва ли не го занимаваш с някакви глупости и дреболии; и все :"толкова пари взимате....", абе, пухльо, нали от теб комисион не взех, какви претенции имаш? Нотариалните такси - "нали ви казах, че му искам чисто, какви такси търсите от мен"....Ето една такава "дама" снощи в Люлин 2 - " по всяко време съм тук, хи - хи, долу на звънеца - Георгиева". Милата! Ми продавайте си го сама, що не Ви идват на огледи!!!А иначе на всяко позвъняване от моя страна - "милички,водете ги, че много бързам с продажбата"!!!
Re: ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА
14-09-2007 - 19:45:36
Или пък този тежък случай:
Цена: 78 500
Тристаен апартамент с прекрасно изложение. Югоизток и северозапад. Вътрешен! Непреходен! Близо до спирка Вардар на метрото,трамваи и автобуси. В близост до училища,детски градини. болница.Просторен и светъл хол.Подова настилка дъбов паркет. Самостоятелна кухня на теаракот и латекс, обзаведена с шкафове. Широка баня със санитарен възел - теракот.Отедлно допълнителен санитарен възел:теракот и фаянс.Килер-теракот.Просторна и светла детска стая и самостоятелна спалня. Антре - теракот и тапети.Мазе. Апартамента е с отделни два балкона единя към кухнята а другия към хола и другото спално помещение. В близост Западен парк. Щирока зелена площ и детски площадки. Апратамента разполага с алуминиев и чугунени радиатори. Подходящ за офис / търговска площ. Продава се с част от мебелировката. За частни лица!
Милата, започна преди половин година да го мъчи на 63000е, защо реши, че ще успее на по-висока цена???
:} :} :} :} :}
Ама нали току някой се излъже и го прозвъни дали все още е актуално , а на нея все и се струва, че "се прекарва", сега пък е решила "чисто да му иска", да не би някой брокер да си помисли , че плаща комисион женицата thTgC_emoticon216.rar
Re: ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА
14-09-2007 - 20:04:04
avatar
Иво75 Написал:
-------------------------------------------------------
> Обикновено тези продавачи са най-големите отврати,
> не плащат комисион, защото "се рекламират сами",
> но не само това - по-неприятното при тях е,че се
> скъсват от яд, че някой може да изкара пари от
> тяхното жилище - водиш му,да речем клиент,
> непременно държи да каже къде си е пуснал сам
> обявата, или пък не дай си боже, да чуе на каква
> цена водиш клиента - с включената комисионна - на
> следващия ден цената задължително скача "чисто му
> искам..."; стигнеш ли до сделка с такъв и започнеш
> да му искаш документи - едва ли не го занимаваш с
> някакви глупости и дреболии; и все :"толкова пари
> взимате....", абе, пухльо, нали от теб комисион не
> взех, какви претенции имаш? Нотариалните такси -
> "нали ви казах, че му искам чисто, какви такси
> търсите от мен"....Ето една такава "дама" снощи в
> Люлин 2 - " по всяко време съм тук, хи - хи, долу
> на звънеца - Георгиева". Милата! Ми продавайте си
> го сама, що не Ви идват на огледи!!!А иначе на
> всяко позвъняване от моя страна - "милички,водете
> ги, че много бързам с продажбата"!!!


Точно от така работещи брокери и АНИ пищят хората.Теб никой ли не те е учил на етика в отношенията?
1.Когато някой си е пуснал частна обява,това не е призив към АНИ да му се натресе като посредник.
2.Ако решиш да заведеш купувач,кой ти дава право да го водиш на цена,различна от тази на продавача? Ще си вземеш комисион от клиента,който си довел.
3.Ако продавачът приеме да му рекламираш имота и да му водиш клиенти,ще подпишеш с него договор.Там ще си определиш комисиона и ако доведеш реален клиент-ще си вземеш комисион и от него.
Толкова е просто,но трябва поне средна интелигентност да имаш.
:g:
Re: ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА
14-09-2007 - 20:23:04
Именно - средна, а не низша като на някой :} :} :} :}
А ако водиш колеги? И ако продавачът не иска да подписва никакви договори? Но ти със стогодишния си опит сигурно не си попадала на такива?
Re: ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА
14-09-2007 - 21:37:25
avatar
Иво75 Написал:
-------------------------------------------------------
> Именно - средна, а не низша като на някой
> А ако водиш колеги? И ако продавачът не иска да
> подписва никакви договори? Но ти със стогодишния
> си опит сигурно не си попадала на такива?


Много е просто.Не се занимаваш с него.Как ще тръгнеш да водиш колеги,когато продавачът не иска да ти е клиент? confused smiley
Анонимен потребител
Re: ЗА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ПРОДАВАТ ЖИЛИЩАТА САМОСТОЯТЕЛНО БЕЗ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА
14-09-2007 - 22:14:33
ти май нищо не разбра

МЕТРО е аналог на продавача. И единият и другият си рекламират стоката сами. АНИ в случая е посредник (да кажем автобусна фирма, извършваща превози до МЕТРО), който води клиенти в МЕТРО - пита се този посредник може ли да иска пари от МЕТРО за това, че води клиенти?

Quote

би ли ми обяснил с интелектуалния си потенциал,как продавача и купувача сами ще се намерят
Ами много просто ще се намерят - продавачът идва в имоти.нет и пуска обява. Купувачът също идва в имоти.нет, пуска едно търсене, попада на обявата на продавача и му се обажда.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход