Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Свят без петрол

Публикувано от Peter_K 
Свят без петрол
23-05-2008 - 18:41:32
На вашето внимание една тема която ме интересува:

[money.ibox.bg]

Не я намирам за много пълна, но ще има и 2ра част :-) Как намирате изводите в нея?
Re: Свят без петрол
23-05-2008 - 19:13:17
не се притяснявай, има петрол за още 100-200 години, после ще се разработи колд фюжън реактор. и енергия ще има на корем. друг е въпроса че това може да стане и днес ама тогава няма да могат да ни оскубват за петрола...
Re: Свят без петрол
23-05-2008 - 19:26:48
Не се притеснявам въобще, просто го гледам от добрата му страна.
Идеята е какъв модел на живот да следваш (и какви имоти да търсиш) предвид факта за изчерпващия се петрол.
Това което не е засегнато в статията е все по-голямата възможност за дистанционна работа по Интернет.
Re: Свят без петрол
23-05-2008 - 20:23:09
Намирам статията за наивно-тривиална, много други технологии също няма да стоят на място и ще обират негативите от скъпите енергоносители, не ми се вярва да има връщане назад в стандарта на живот може да се наложи да работим малко повече, но тук има запас особено в Европа и УСА.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-23 20:24 от Ivel.
Re: Свят без петрол
24-05-2008 - 21:34:35
Глупости!
Re: Свят без петрол
26-05-2008 - 10:28:56
Проблема според мен е в петролните магнати.

Те управляват света и ще изберат каква технология ще развият.

Бъдете сигурни, тя ще остане тяхна и отново ще упраяляват и манипулират.

Който има кинти командва парата ......
Re: Свят без петрол
26-05-2008 - 11:09:25
не иде края на свят без петрол - иде края на света без мозъци !
когато започнем да разбираме защо сме на последно място в Еврозоната ще започнем да разбираме защо ни пускат подобни статии / фишеци
за момента е много рано , щото още се пее песента
"45 години стигат/времето е наше"
трябва да се пренапише тази песен в стил :
500 год не ни стигнаха , та 45 ли ще ни стигнат ???
българинът е доказал във времето , че огладнее ли , почва още по-малко да мисли и почва още по-ниско да се навежда , така че трябва много да огладнее за да започни да си преследва целите !
колко от вас са прочели стихотворението на П.Славейков (дано някой се сети за кое точно иде реч) , а колко го приемат ?
не липсата на петрол-липсата на здрав разум ще ни е проблемът през следващите 45 години
Re: Свят без петрол
26-05-2008 - 12:37:16
Бих добавил към липста на здрав разум, отсъствие на наличие (нарочно съм го написал така за да подчертая грубо факта) изобщо на разум, последователност, аналитично мислене, амбиции, и квалификация, поне минимална сред тези, които трябва да я бутат България напред през идните години, като резултат отблъскващи сигнали за потенциалните качественни инвеститори, ми то просто няма с кой да се работи в БГ, квалификацията на тези дето са се дипломирали през последните 10-15 г. е просто катастрофа. Образователната ни система е в дълбок системен кризис от който няма да има излизане скоро, те тези неща не стават веднага а и за да ги допуснеш трябва много да се постараеш, при нас явно се престарахме. Резултатът е млади хора, които уж са с образование, в това число и висше а не стават за нищо, самостоятелно са неспособни да решат елементарни задачи.
Re: Свят без петрол
26-05-2008 - 12:47:00
Ivel Написал:
-------------------------------------------------------
> Бих добавил към липста на здрав разум, отсъствие
> на наличие
(нарочно съм го написал така за да
> подчертая грубо факта) изобщо на разум,
> последователност, аналитично мислене, амбиции, и
> квалификация, поне минимална сред тези, които
> трябва да я бутат България напред през идните
> години, като резултат отблъскващи сигнали за
> потенциалните качественни инвеститори, ми то
> просто няма с кой да се работи в БГ,
> квалификацията на тези дето са се дипломирали през
> последните 10-15 г. е просто катастрофа.
> Образователната ни система е в дълбок системен
> кризис от който няма да има излизане скоро, те
> тези неща не стават веднага а и за да ги допуснеш
> трябва много да се постараеш, при нас явно се
> престарахме. Резултатът е млади хора, които уж са
> с образование, в това число и висше а не стават за
> нищо, самостоятелно са неспособни да решат
> елементарни задачи.

.............................................................................................
това е прекалено сложно за наследниците на изобретателя на скока без парашут - при бегъл анализ на рекламните послания на човек да му се изправи косата - писани са за хора с 16 mB RAM а съм сигурен ,че авторите на тези реклами са добри психолози и имат адекватна оценка както за аудиторията,така и за комуникационния канал
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход