Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вече с 5 месеца закъсняват, къде да се оплача?

Публикувано от nedovolen_ 
Вече с 5 месеца закъсняват, къде да се оплача?
07-05-2008 - 15:00:59
Здравейте,

Купих си апартамент на акт 14, до сега мина 1 година в която не можа строителя да стигне до акт 15, за акт 16 даже и дума не става. По план акт 16 трябваше да е м. Декември 2007.

Е, чашата преля.... потърсих малко информация в интернет и с абсолютно недоумение виждам, че всички на които им закъсняват апартаментите ПРОСТО си стоят и приемат факта че строителите си закъснявали по принцип с по няколко месеца - що за овчедушие???!!!???

За съжаление не можах да намеря инфо за това къде мога да "натисна" по законов ред строителя и затова се обръщам към вас с молба за помощ.

Къде мога да отида и да подам жалба, поискам проверка, контрол и/или какъвто и да е механизъм за спиране на тези "нормални" закъснения от по 3-4, 5-6 и повече месеца на строителите.

Ако някои помогне, ще опиша всичко стъпка по стъпка за да може тази информация/тема да е полезна на всички.

Благодаря предварително.
Re: Вече с 5 месеца закъсняват, къде да се оплача?
07-05-2008 - 15:31:22
Оплачи се на следния е-мейл:

pop@armenia.eu

smiling smiley

Love is all around
Re: Вече с 5 месеца закъсняват, къде да се оплача?
07-05-2008 - 15:43:24
Какво ти пише в договора?

Love is all around
Re: Вече с 5 месеца закъсняват, къде да се оплача?
07-05-2008 - 15:45:39
Re: Вече с 5 месеца закъсняват, къде да се оплача?
07-05-2008 - 15:47:57
За договора, след 2 месеца ще имам право да ги съдя. Пропуснал съм да видя, че месеците декември, януари и февруари не се брояли та.... още 2 месеца и ще подавам жалбата - даже и адвокат съм приготвил. Все пак това не е причина да не ги притеснявам предварително.
Re: Вече с 5 месеца закъсняват, къде да се оплача?
07-05-2008 - 15:50:27
Наистина виж си договора. Ако в него не намериш отговор, можеш да гръмнеш адвоката си. smiling smiley Или брокера smiling smiley
Re: Вече с 5 месеца закъсняват, къде да се оплача?
07-05-2008 - 15:53:26
адвоката, тоя път брокер немаше :g:
Re: Вече с 5 месеца закъсняват, къде да се оплача?
07-05-2008 - 15:54:48
Пичове, дайте сериозно.
Re: Вече с 5 месеца закъсняват, къде да се оплача?
07-05-2008 - 15:59:49
Тук във Варна има един пожарникар... При него хватката е, че времето тече от даването на разрешителното за строеж. Само, че уловката е, че той събира парите доста преди това, а също започва строежа преди разрешителното. smiling smiley На теб/твоя адвокат (от скромния ми опит брокера има интерес да не задълбава в тези подробности) остава да откриеш този факт. От друга страна като го откриеш ще си дадеш ли парите? smiling smiley
Re: Вече с 5 месеца закъсняват, къде да се оплача?
07-05-2008 - 16:13:42
Какво да дадем, дай да ти видим договора, ако в договора ти има фиксирани дати, срокове и етапи нищо не можеш да направиш...

Love is all around
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход