Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето, който иска да пазарува.

Публикувано от mobiman 
Re: Ето, който иска да пазарува.
30-07-2008 - 02:00:05
Искам да информирам предричщите срива за някои съществени разлики между USA i България. В USA задлъжнялостта е много по-голяма . Там банките дават кредити после ги секютитизират и отново дават кредити. Освен това българските банки дават кредити само на първокласни длъжници а не както в Америка на всеки.от това следва че нашата сиситема е по -малко застрашена от прекомерно увеличаване на лошите кредити и последващ срив на пазара.
Re: Ето, който иска да пазарува.
30-07-2008 - 09:11:34
Най-старата схема за измама при търговете:
2-ма познати се явяват на търг за имот струващ примерно 100 000 по пазарна оценка. Първоначална сума 10 000.
Единият дава 80 000 примерно, вторият веднага вдига мизата на 150 000 и печели търга. Става обаче и си заминава, горейки с някаква мизерна сума процент от първоначалната стойност примерно 10%. Вторият автоматично печели търга.
Разбира се всичко зависи от процедурата на търга, но преди 10-15 години вършеше работа, когато все още имаше интересни търгове я при военните, я в нотариата, я в софииската приватизация. Тъй като никога не ми е било приятно участието в подобни гадости никога естествено не съм печелил търг.
Естествено и след сблъсъка с няколко подобни инциденти се отказах от ходене по подобни мероприятия.
Естествено има и метод за спиране на подобни злоумишлени деяния- стъпка на наддаване.
Та интересно ми е тези от вас които ходят по подобни търгове, има ли в момента "стъпка на наддаване" ?
Re: Ето, който иска да пазарува.
30-07-2008 - 16:28:08
Обявените начални цени на търговете за имоти нямат нищо общо с цената която дава печелишият в търга. Обикновено цената на която става сделката е близка до пазарната и участието в такива търгове е загуба на време и неоправдани надежди.
А пазарните цени са високи,......но ще продължават да нарастватjavascript:emoticon('smiling smiley')!
А освен това имотите обикновено са в окаяно състояние.
Re: Ето, който иска да пазарува.
30-07-2008 - 20:33:03
съгласен съм с това че крайната цена е блиска до пазарната но самото предлагане под формата на търг подтиква да се участва smiling smiley

_

Недвижими имоти Добрич
ВиК услуги Варна
_
Re: Ето, който иска да пазарува.
30-07-2008 - 22:41:32
70-80 % от пазарната примерно

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Ето, който иска да пазарува.
31-07-2008 - 10:23:38
avatar
Не убивайте ентусиазма на хората деее вие брокерите нарочно пишете такива работи за да манипулирате пазара амаааха я :}

Всъщност за мен не е толкова важно, че цената накрая ще достигне пазарната или ще спестя 2-3000 евро, по-важното за мен е, че този имот трябва първо да ми хареса за мен цената не е водеща при избора. Рядко излизат качествени тухлени апартаменти на търгове и ако излезнат спекулантите са го надушили още преди да бъде обявен...

Отделно от това трябва да знаеш историята на този имот - несполочлива делба ли е имало и не са се разбрали, че е обявен на търг, неплащан кредит ли е бил за да си сигурен, че няма да ти подпалят вратата някоя сутрин бившите собственици, които ако не обжалват решението на съда ще бъде хубаво.... Изобщо далаверата не е такава каквато си мислят хората, а и с наддаването стават едни игри... Но то е ясно, че ние пишем тези работи за да убиваме ентусиазма на хората ние лошите брокери, които манипулираме чрез форума целия световен пазар на недвижимите имоти.... :]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Ето, който иска да пазарува.
02-09-2008 - 21:25:33
Да, да.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Ето, който иска да пазарува.
04-09-2008 - 10:37:30
da vie gi pishete loshite raboti inace tam se prodavat apartamneti po 2000 evro i vsichki 4akat samo tyrgove a nikoi ne hodi pri stroiteli i ne si tyrsi sam imoti zashtoto tam e mnogo skyposmiling smiley)) :} :} :} :}




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-09-11 12:24 от magic.
Re: Ето, който иска да пазарува.
10-10-2008 - 22:47:48
Гледам, че ОББ са пуснали евтини апартаменти в Банско.

Моля, модераторът да не се прави на интересен и да не ми трие постовете!

И какво прави моята тема в "Дискусия за имоти", като аз я пуснах в "Дискусия за цените"?!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-10 22:50 от mobiman.
Re: Ето, който иска да пазарува.
30-11-2008 - 09:49:30
Добавих и Банка ДСК.

Очаквайте много скоро и Пощенска Банка!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход