Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще има ли криза в сектора?

Публикувано от Znae6t 
Re: Ще има ли криза в сектора?
24-04-2008 - 12:26:58
avatar
kuzmanin Написал:
-------------------------------------------------------
> В България пазара не се движи от пазарните
> принципи.
>
> Всички промиват мозъците на купувачите, като им
> внушават как далаверата е велика и колкото
> по-бързо напазаруваш, толкоз по добре.
>
> Цените се определят на около по принчипа, колкото
> почеве, толкова повече. Само дето това е принцип
> на анимационен герой.
>
> Америка и части от западна Европа вече сърбат
> попарата ..... Скоро и в България ....

Така,да разбирам ли,че в Европа и САЩ се определят по пазарен принцип? И щом е така,защо световната криза започна оттам? winking smiley

Re: Ще има ли криза в сектора?
24-04-2008 - 13:12:01
Че какво чудно има? Кризата си е съвсем пазарно явление - като харчиш повече отколкото произвеждаш, като цените се раздуят над допустимото и готово. Това че пазара е определил едни цени, а сега други си е съвсем нормално - въпрос на моментно съотношение между търсене и предлагане. Ние нямаме опит в пазарна среда, затова често допускаме грешката, че вложението в НИ е винаги добра инвестиция.
ще има след 16 годиниwinking smiley
24-04-2008 - 15:00:35
avatar
kalashnikof Написал:
-------------------------------------------------------
> Има семейства заврели се на 70 квадрата с общите
> части ама има с по 4ри коли.В нашия вход са трима
> тези с по три са преобладаващи.Аз съм с една чисто
> нова на платен паркинг на километър от блока.Май
> само аз съм с една кола.Има един дето има и три
> камиона и две коли това как се паркира?!


Приятелю и в моя вход е същото имам чуството, че изоставам като имам само една кола...общо взето "народа обеднява с бързи темове" :}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Ще има ли криза в сектора?
24-04-2008 - 19:53:28
Donq_Denitova Написал:
-------------------------------------------------------
> Не мога да разбера ..защо продължавате да
> съпоставяте България с Щатите..те нямат абсолютно
> нищо общо..както и останалите европейски държави.


Ако имаш в предвид мене ще ти отговоря. Защото като се прибера в България не ми е приятно да гледам очевидно ненормалното, което е кажи речи на всяка крачка и което често е опасно за здравето, а даже и живота на хората.
Не е радостно да виждаш и нежеланието на управниците да си изпълняват най-елементарните задължения.

Един двойкаджия ако го сравняваш с друг такъв и те взаимно като се сравняват само с други двойкаджии те какъв стимул ще придобият да се учат по-добре?

Та затова, този, който е изостанал драматично да се поучи от тези, които са по-напреднали. Няма нищо обидно да се учиш от другите. Обидното е ако не се учиш и вървиш назад.

(Умния за това е умен, защото постоянно се учи. Глупавия, той знае всичко. )
Не поствам на този форум за да засягам или обиждам.
Извинявай ако с нещо съм те засегнал.
Всичко хубаво и успехи.






.[www.beinsadouno.org]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-24 19:55 от Uraa.
Re: Ще има ли криза в сектора?
24-04-2008 - 23:25:58
АКО ПРОДАВАТЕ - ПОБЪРЗАЙТЕ, АКО КУПУВАТЕ - ИЗЧАКАЙТЕ!!!! СТРОИТЕЛНИТЕ И ИМОТНИ ПИРАМИДИ РУХВАТ!!!!!!!!!!!!
Re: Ще има ли криза в сектора?
24-04-2008 - 23:37:55
Здравей 'камелия':

бих казал че пазара в Америка и Европа все някакви е по-добре саморегулиращ се от нашия. Не подценявам и нашия, но все си мисля, че там нещата са доста по-напреднали
Re: Ще има ли криза в сектора?
26-04-2008 - 14:36:38
А бе хора, що се обиждате едни други непрекъснато ами не говорите по темата?
1. На Блок ще му кажа че колкото и да му се иска пирамидите скоро няма да рухнат. Даже съм готов да хвана бас. Да почете и да се интересува малко повече.
2. Пазара в БГ е многослоен. Ще рече че има различни видове недвижимости които го определят. За сега фалира само пазара на Вилните селища - над 200 000 непродадени апартаменти по черноморието. Да не забравяме обаче че тези вилни селища са в голям процент пране на пари. Те не определят пазара а само го раздуват, объркват статистиката и хората които разчитат на бърза възвращаемост на инвестицията.
3. До голяма степен пазара на жилища в БГ се определя от хората които си продават земята и от тези които инвестират припечеленото от чужбина. Голям процент са и чужденците - руснаци главно които купуват търговски площи и жилища.
4. Пазара на логистични имоти е все още девствен което ще рече че парцели ще се продават и то на още по-висока цена, а парите от тях ще се инвестират вероятно в имоти.
5. Лихвените проценти продължават да се вдигат но това само ще забави темпа на растеж. Цената се определя от търсенето а то е все още голяма в София, Пловдив, Варна, Бургас, а вече и Стара Загора.

Моето мнение е че цените на жилищата и търговските имоти, както и на панелките няма да паднат. Може да се задържат или увеличат но няма да поевтинеят.

Чао засега. clap:
Re: Ще има ли криза в сектора?
26-04-2008 - 19:05:07
avatar
Uraa Написал:
-------------------------------------------------------

> Ако имаш в предвид мене ще ти отговоря. Защото
> като се прибера в България не ми е приятно да
> гледам очевидно ненормалното, което е кажи речи на
> всяка крачка и което често е опасно за здравето, а
> даже и живота на хората.

Хайде да попитам,точно от САЩ ли трябва да се учим на нормални вредни емисии,например ? Като почнем от колите........до където се сетиш. Или техните емисии,щом не са български,са полезни? Нали те и досега не са подписали споразумението? Колко са полезни генно модифицираните им продукти? Гигантските им пилета,пуйки и прасета?
Или щом е тяхно,това е благодат за човешкия организъм? Дали пък не трябва по-чевръсто да си отгледаме масови убийци? Да стрелят всяка седмица по когото сварят,вместо да отстрелват по един от време на време?

> Та затова, този, който е изостанал драматично да
> се поучи от тези, които са по-напреднали. Няма
> нищо обидно да се учиш от другите. Обидното е ако
> не се учиш и вървиш назад.
>
> (Умния за това е умен, защото постоянно се учи.
> Глупавия, той знае всичко. )
> Не поствам на този форум за да засягам или
> обиждам.
> Извинявай ако с нещо съм те засегнал.
> Всичко хубаво и успехи.

Успехи и на теб! И дано не се учиш от САЩ как се раздават ипотечни кредити,защото виждаш какво се получи. Повлекоха целия свят. Некадърността не е български патент.
Надявам се,в този случай,драматичното ни изоставане в задлъжнялостта,да ни спаси от краха,който вилнее в Америка. winking smiley


Re: Ще има ли криза в сектора?
26-04-2008 - 19:42:05
Камелия отклоняваш се доста от темата "Която е: "Ще има ли криза в сектора?"
Нека се придържаме към нея.

(А иначе по въпросите, които задаваш са за общия форум и по тях може да се говори безспирно. Стандартите като цяло в Америка са много по-високи от Българските. Отговор на въпросите си може да намериш на Гуугъл. Съгласен съм, че в България тук таме има нещо, което е по-добро от УСА.)

.[www.beinsadouno.org]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход