Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос на морал

Публикувано от igra4 
Въпрос на морал
19-04-2008 - 14:47:55
Като гледам обяви във чужди сайтове,а тук не еднакратно се споменаваше за начина на публикуване на обявите в чужбина .показващи реалните квадрати на жилището и изобщо всяка възможна информация за него ,мисля че е време и тук в бг да започне тази практика но да се включи и друго към обявата

А то е бъдещи проекти за застрояване в непосредствена близост
Причината е че има доста хора ,които купиха жилища в наглед не толкова застроени региони с ндеждата че ще живеят по-спокойно до момента в който дадента локация не стане модерна /аман от тия модерни работи в българия/ и не я презастроят

Добре и да се публикува плътноста на застрояване в региона и бъдещи проекти за инфраструктура

Аз лично първо тези неща бих прегледал искайки да купя даден имот

Не мога да си обясна защо хората също така не изискват и сертификат за качество на материалите и дали всичко е изпълнено в нормите

Над 90% от външните изолации не са в нормата за топлоизолиране на сградите ,изпълнени са с такива материали които гарантират тотален ремонт на фасадата след 10-12 год.


Да не ви разправям нашите как се изложиха преди години пред белгийска компания специализирана в топлинното замерване на сградите


Заключението е, трябва да започне да се обяснява на хората за качеството на строителството

Аз от утре си пускам обява за независим консултант при покупка на жилище
150 лв. такса за оглед гарантирам отбив от поне 2000Е от цената или поне ще им спестя ремонт за същите пари още преди да са се нанесли









Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-19 14:48 от igra4.
Re: Въпрос на морал
19-04-2008 - 21:52:54
добро предложение но докато всякакви сервитиори ,бръснари, и тем подобни
правят агенции или по скоро се правят на агенции това предложение няма да е възможно
познавам 4овек които беше общ работник в склад за хр.стоки и си направи агенция
като видях и се прекръстих и с двете ръце
а ина4е нека професионалистите работят с пове4е инфо това е само в техен +
дори апелирам да се изгонят от пазара неподготвените хора
така поне вси4ки които работят сериозно ще огат да се развиват и да бъдат динами4ни като няма регистрирани подобни недоразумения
Re: Въпрос на морал
20-04-2008 - 00:24:47
igra4,
подкрепям те напълно!
Това за 2-те хилки не го казвай, защото сградата може да е изпълнена с желязо от "Стомана" - Перник, а не от Китай, което е много различно, но ти трябва да го знаеш и да го гарантираш!
Re: Въпрос на морал
20-04-2008 - 09:32:04
Хубаво си го измислил, ама не се ли притесняваш, че предлагайки тази услуга може да препоръчаш на някой клиент нещо, като хубаво, а после то да се окаже лошо...?!
Re: Въпрос на морал
20-04-2008 - 12:46:12
avatar
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
> Като гледам обяви във чужди сайтове,а тук не
> еднакратно се споменаваше за начина на публикуване
> на обявите в чужбина .показващи реалните квадрати
> на жилището и изобщо всяка възможна информация за
> него ,мисля че е време и тук в бг да започне тази
> практика но да се включи и друго към обявата
>
> А то е бъдещи проекти за застрояване в
> непосредствена близост
> Причината е че има доста хора ,които купиха жилища
> в наглед не толкова застроени региони с ндеждата
> че ще живеят по-спокойно до момента в който
> дадента локация не стане модерна /аман от тия
> модерни работи в българия/ и не я презастроят
>
> Добре и да се публикува плътноста на застрояване в
> региона и бъдещи проекти за инфраструктура
>
> Аз лично първо тези неща бих прегледал искайки да
> купя даден имот
>
> Не мога да си обясна защо хората също така не
> изискват и сертификат за качество на материалите и
> дали всичко е изпълнено в нормите
>
> Над 90% от външните изолации не са в нормата за
> топлоизолиране на сградите ,изпълнени са с такива
> материали които гарантират тотален ремонт на
> фасадата след 10-12 год.
>
>
> Да не ви разправям нашите как се изложиха преди
> години пред белгийска компания специализирана в
> топлинното замерване на сградите
>
>
> Заключението е, трябва да започне да се обяснява
> на хората за качеството на строителството
>
> Аз от утре си пускам обява за независим консултант
> при покупка на жилище
> 150 лв. такса за оглед гарантирам отбив от поне
> 2000Е от цената или поне ще им спестя ремонт за
> същите пари още преди да са се нанесли


Вярно,че форума е за забавление,но ти го удари на научна фантастика. По твоята логика,за да си купя жилище,трябва да ангажирам куп специалисти,на които да платя да направят изследване на всички материали и да си назнача собствен технически ръководител.
А ти,като независим консултант по всичко,можеш ли черно на бяло да ми гарантираш,че това което ми кажеш е така? И да платиш неустойка,ако не е ?
Колко по-лесно би било да не откриваме топлата вода,а всеки да си гледа работата,вместо да се прави на специалист по всичко.......
Re: Въпрос на морал
20-04-2008 - 13:55:27
Камелке виж сега

Както когато вляза в метро и мога да чета съдаржанието и срока на годност на всеки продукт, така за мен и апартаментите са просто стока а не нещо свято и заслужаващо си да си погребеш живота заради него с години напред

Да мога да гарантирам дали даден обект при правилна експлоатация ще издържи опрезелен период от време

Лошото на българите е че си мислят че един имот /фасада,покрив,ВИК и ел инсталации /се пипат веднъж на около 50 год. ако може

А за всички тези документи не е чак толково сложно да се набавят но иска работа
Или ти искаш днес със две кръстосвания на града и с пет разговора да си изкараш заплатата за цял месец

Е то един въпрос който бих ти задал при оглед на апартамент,а той е

С Български или с гръцки тухли четворки е изпълнен строежа;
Колко време ще ти е нужно да ми отговориш

Щото аз не бихкупил нищо с гръцки

А защо е много дълго да ти обеснявам

Ще ти кажа само така:Във всяка страна се строи по различен начин и с различни материали ,поради спецификата на климата

А сега ти си отговори кво ще стане с куп сгради които са изпълнени с вносни гръцки материали взимайки впредвид че там температурите рядко падат под нулата

Успех ти пожелавам но те съветвам да започнеш да се подготвяш за това което пиша
Защото тепърва ще има хора които ще проддат старото си жилище купено преди 6 год. и ще търсят ново но с нови критерии
А причините ще са точно тези

Айде сполай ти ,но като си нямаш и капка понятие от строителство поне некоментираяй

Re: Въпрос на морал
20-04-2008 - 14:23:57
avatar
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелке виж сега
>
> Както когато вляза в метро и мога да чета
> съдаржанието и срока на годност на всеки продукт,
> така за мен и апартаментите са просто стока а не
> нещо свято и заслужаващо си да си погребеш живота
> заради него с години напред
>
> Да мога да гарантирам дали даден обект при
> правилна експлоатация ще издържи опрезелен период
> от време
>
> Лошото на българите е че си мислят че един имот
> /фасада,покрив,ВИК и ел инсталации /се пипат
> веднъж на около 50 год. ако може
>
> А за всички тези документи не е чак толково сложно
> да се набавят но иска работа
> Или ти искаш днес със две кръстосвания на града и
> с пет разговора да си изкараш заплатата за цял
> месец
>
> Е то един въпрос който бих ти задал при оглед на
> апартамент,а той е
>
> С Български или с гръцки тухли четворки е изпълнен
> строежа;
> Колко време ще ти е нужно да ми отговориш
>
> Щото аз не бихкупил нищо с гръцки
>
> А защо е много дълго да ти обеснявам
>
> Ще ти кажа само така:Във всяка страна се строи по
> различен начин и с различни материали ,поради
> спецификата на климата
>
> А сега ти си отговори кво ще стане с куп сгради
> които са изпълнени с вносни гръцки материали
> взимайки впредвид че там температурите рядко падат
> под нулата
>
> Успех ти пожелавам но те съветвам да започнеш да
> се подготвяш за това което пиша
> Защото тепърва ще има хора които ще проддат
> старото си жилище купено преди 6 год. и ще търсят
> ново но с нови критерии
> А причините ще са точно тези
>
> Айде сполай ти ,но като си нямаш и капка понятие
> от строителство поне некоментираяй

Отново ще ти напомня,че ти не си специалист по всичко,та не би могъл да консултираш хората по всички въпроси..........
Дали е много трудно да се сетиш,че итонга не е за външен градеж,а гръцките тухли не само че са за по-високи температури,но и един български пирон ако забиеш,може да те изненадат неприятно?
Дали е трудно да схванеш,че леенето на плоча при -20 градуса с прибавяне на пластификатори, по побългарена методика, тепърва ще покаже резултат.........
А нещо за арматурното желязо да кажеш?
Доста повече и от теб,може би ,знам. Затова не продавам ново строителство.
Затова непрекъснато пиша,че клиентите не бива да тръгват да купуват без грам обща култура по въпроса. За да не си изливат парите "на дупка", за да не вярват на "специалисти по всичко". Не е тяхна работа да дават за анализ цимента,а да проучат кой упражнява инвеститорския контрол. Ако разберат,че е дъщерна фирма- да бягат далеч..........
И още куп неща трябва да знаят,а не да залягат по обектите и да се правят на детективи.



smoking smiley
Re: Въпрос на морал
20-04-2008 - 14:47:36
А ти като ги знаеш тези неща споменаваш ли ги на клиентите или си праиш пас

Защото иначе хората няма от къде да ги научат тези неща

А за нова дали инвеститорският контрол е повелен на дъщерна фирма или няма никакво значение ,просто там кеша играе здраво и всичко е в нормите .На тах никакво доверие им нямам



Re: Въпрос на морал
20-04-2008 - 23:37:36
Igra4 всичко това което искаш би трябвало да се вземе предвид когато сградата се въвежда в експлоатация. Поне така е на теория.
До момента съм въвел 3 сгради в експлоатация и за всяка от тях съм предоставил сертификати за вложените материали - желязо, бетон, тухли, керемиди. Плюс декларации за съответствие. Сега на последната имам и технически паспорт заедно с гаранционен срок.
Лошото е че често всичко което изредих се прави абсолютна проформа. Бутат се подкупи по общини и ДНСК. И в тоя случай положението е катастрофично smiling smileysmiling smiley
Re: Въпрос на морал
21-04-2008 - 10:09:23
Важен е и пясъкът - дали е от Сахара или от морския бряг. Като гледам цените би трябвало да е от Сахара. Но не съм много сигурен. smoking smiley

Леле, колко народ има за запълване на пандизите. Даже си мисля, че ако имахме кадърни управници, следващата ниша в строителството трябва да е на на т.нар. места за лишаване от свобода. Сегашните са крайно дефицитни за толкова кандидати - шефове в общини, ДНСК, екологията и т.н :!:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход