Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Делта Хил

Публикувано от Uraa 
Делта Хил
19-04-2008 - 10:19:17
Щракнах на рекламата на Делта Хил (т.е. Делта Хълм на Български)

[www.deltaimoti.com]

Добре изглежда на снимка, но пак инвалидно. Тясна улица.

Не искат и да знаят нашите строители/предприемачи, че улиците трябва да се правят с переспектива 20г. и повече.
Не виждам също и тротоар удобен за майки с колички.

От къде ги копират тези улици .......... Защо не могат нашите строителни предприемачи да направят един квартал, или една улица поне на ниво? Болно ми става като го гледам поредния нов недообмсилен проект. (Дано не съм видял или разбрал правилно.)



Ето как се прави.






Района е жилищен: само къщи. Въпреки, че всяка къща си има гараж улицата е достатъчо широка и живущите могат спокойно да си паркират на улицата. Без да се притесняват, че някой ще им одраска колата. Улиците са талкова широки, че колите изглеждат малки, а те всъщност са по-големи от Европейските.



В по-голям формат снимките:

[american-infrastructure.blogspot.com]







.[www.beinsadouno.org]



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2008-04-19 10:40 от Uraa.
Re: Делта Хил
19-04-2008 - 14:56:13
И аз поддържам мнението за качествената инфраструктура.

Другото си е живо тесногръдие.
Re: Делта Хил
19-04-2008 - 17:32:26
Алчността е виновна. И законите.
Но все пак "Делта Хил" е едно приятно явление което сочи правилната посока за жилищна среда. Надявам се да го реализират по-бързо и да минат на следващия и на следващия хил. И май да поизпилят очакваните печалби :ami:
Re: Делта Хил
19-04-2008 - 20:31:56
Още една улица:


7th St and Colorado ave Santa Monica CA


И един булевард в Санта Моника Калифорния.



Wilshire Blvd and 3rd Street Promenade Santa Monica CA

За повече детайли

[american-infrastructure.blogspot.com]

(За да видите снимките в по-голям формат щракнете върху тях.)

.[www.beinsadouno.org]
Re: Делта Хил
20-04-2008 - 23:19:19
Още доста време ще почакаме докато ги стигнем Американците ...
Re: Делта Хил
21-04-2008 - 09:04:35
Не че защитавам алчните предприемачи, но да погледнем нещата от другата страна:

Въпреки, че всяка къща си има гараж улицата е достатъчо широка и живущите могат спокойно да си паркират на улицата. Ако у нас има място за спокойно паркиране на улицата, всички тарикати ще паркират на улицата и няма да си купуват/строят гаражи и/или ще използват ценното си дворно място за буренище, а гаража за склад на вехтории.

Който не схваща какво имам предвид да отиде в Симеоново - Драгалевци и да види как въпреки, че улиците са тесни, много коли са паркирани на улицата пред двора, а самият двор е използван за по-ценни мероприятия: домати; картофи; паламид; коприва; глухарче; склад старо желязо; склад строителни материали и прочее. И мене ме е яд, като гледам тесни и неудобни улици, платено паркиране и прочее неудобства, но явно трябва да минем през трудното за да ни уври главата...
Re: Делта Хил
21-04-2008 - 09:20:06
Къде в Европа ще видиш такива квартални улички?? Организацията и начина на живот са различни в САЩ и Европа. То като са такива уличките и по 10-12 ленти магистралите в ЛА, спасява ли ги от гигантските задръствания и чудовищния смог?
Re: Делта Хил
22-04-2008 - 00:20:05
Паркирането на улицата си е чиста проба кражба от околните, които са си купили гараж

Съгласен съм
Re: Делта Хил
22-04-2008 - 02:16:59
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Къде в Европа ще видиш такива квартални улички??
> Организацията и начина на живот са различни в САЩ
> и Европа. То като са такива уличките и по 10-12
> ленти магистралите в ЛА, спасява ли ги от
> гигантските задръствания и чудовищния смог?

Задръстванията са във пикови моменти. Тях ги има във всички по-големи градове.

Друго имах в предвид с тази тема.

Нов квартал се строи, а не е помислено за едно от най-важните неща. ТРОТОАР. (Не го виждам на снимката поне.)

Децата на живущите редом с колите ли ще вървят по асфалта?
Вие ще се чувствувате ли спокойно ако покрай вашите жени и деца профучавт коли?
Проектира се опасен за живота на хората квартал без значение колко са модерни къщите в него тъй като няма осигурена безопасност на пешеходците.
Живота в Америка за това е по-лесен защото инфраструктурата (и не само тя) е по-добре обмислена отначало, още при самото проектиране.



Това на снимките тук нормално ли е? На някои сигурно не им прави впечатление .... обяснимо е. Но според мен е пълно безобразие колите да са по тротарите а пешеходците на асфалта/улицата.Снимките са правени във Варна и е така по почти всички улици. Не казвам, че няма изключения.




Квартал Трошево Варна



Идеален Център Варна ул. Драган Цанков


Кв. Трошево Варна




[snimkivarna.blogspot.com]
За по-голям формат снимки (щракнете върху тях):







.[www.beinsadouno.org]



Редактиран 7 път(и).Последна редакция на 2008-04-22 05:29 от Uraa.
Re: Делта Хил
22-04-2008 - 09:00:20
ами да защото инвеститора не иска да си дава земята за улици иска всичко да е РЗП и ако може да се продава на 2000 евро квадрат !!!! :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход