Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Земеделска земя-продажба на наследствени дялове?

Публикувано от Лолови 
Земеделска земя-продажба на наследствени дялове?
03-04-2008 - 20:46:15
Здравейте!
Въпросът ми е следният - притежаваме земеделска земя край морето и искаме да я продадем, но единият от наследниците не желае нито да делим, нито да продаваме.Стигнахме до извода,че е най-добре да продадем наследствените си дялове на евентуален купувач, но бих искала да ми дадете съвет и мнение как вървят цените при подобна проблемна ситуация и дали въобще има на пазара подобни купувачи, склонни да купят наследствени дялове? Също така ме интересува с колко приблизително падат цените в сравнение с реалната стойност на една такава земя.
Благодаря!
Re: Земеделска земя-продажба на наследствени дялове?
03-04-2008 - 21:21:58
доброволна делба не мойе ли да се направи? земята краи морето има цена ...но много зависи къде е..има ли лице на път...равен ли е парцела ...колко е лицето...далекопровод минава ли...може ли да се смени статута...дали е извън натура...и още мн мн въпроси...от отговорите зависи дали е в диапазон-500-1000лв на декар или евро на квадрат......пуснете пове4е инфо и ще полу4ите и малко по конкретни отговори
Re: Земеделска земя-продажба на наследствени дялове?
03-04-2008 - 22:37:59
забравих да кажа 4е ако не желае доброволна делба може съдебна делба-скъпо и сложно
Re: Земеделска земя-продажба на наследствени дялове?
04-04-2008 - 10:21:15
Не изобщо няма начин, човека е див селяндур-нито иска да делим, нито да продаваме.
А земята е около 56 дка, и са различни ниви, има и в близост до морето, и до главния път, не мога много да конкретизирам, защото и аз не съм много запозната, тепърва ще правим оглед. Става дума за с.Баня, бургаска област.
Re: Земеделска земя-продажба на наследствени дялове?
04-04-2008 - 10:23:57
Единственото добро нещо, което виждам е, че са различни имоти. Това означава, че цялото наследство е технически поделяемо т.е. един имот на мене, един на тебе. Дивакът какви аргументи излага за да не иска нищо? Все пак и най-лудите имат аргументи...
Re: Земеделска земя-продажба на наследствени дялове?
04-04-2008 - 10:39:40
може съдебна делба..става но е скъпи4ко...егати дивия този
Re: Земеделска земя-продажба на наследствени дялове?
04-04-2008 - 10:51:06
Скъпичко в смисъл, че освен държавните такси и адвокатски хонорари, при изнасяне на публична продан може да не вземете най-добрата (пазарна) цена.
Re: Земеделска земя-продажба на наследствени дялове?
04-04-2008 - 11:25:11
Вземете да го напиете този .... и да му изтръгнете подписа върху документите.
Re: Земеделска земя-продажба на наследствени дялове?
04-04-2008 - 17:32:09
виж сега ако наистина всички наследници искате да продавате и го формулирате като писмено споразумение закона гласи така

ако само един от наследниците не иска да продава другите му предлагат той да им изкупи дяловете ,ако не може да продавате без да го питате и нотариоса му превежда паричките и на него и духа супата

обърни се към адвокат или нотариос да ти каже как става точно но съм сигорен че става

Успех
Re: Земеделска земя-продажба на наследствени дялове?
04-04-2008 - 20:10:54
Кой закон гласи така? Това май се отнася за покупко-продажба на идеални части, при която идеалната част на запъналия се си остава за него. Проблемът в този случай е, че никой купувач не иска да се набута с идеални части и да стане съсобственик с дивака. Това, че нотариоса му превежда паричките за първи път го чувам....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход