Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дали вече не започва т.нар Крах при имотите

Публикувано от yasenmarinov 
Re: Дали вече не започва т.нар Крах при имотите
26-03-2008 - 16:16:56
Крах-не ,спад -не,успокояване на пазара -да!!! smoking smiley
Re: Дали вече не започва т.нар Крах при имотите
26-03-2008 - 21:04:27
Доколкото разбирам разказа:
1) Човекът решава да купи имот.
2) Оказва се, че му е скъпо (респективно вноската му е висока).
3) Решава да се откаже.
4) За утеха решава също, че се очаква крах.
Re: Дали вече не започва т.нар Крах при имотите
26-03-2008 - 21:22:53
Значи пада търсенето.
Re: Дали вече не започва т.нар Крах при имотите
26-03-2008 - 21:27:43
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Доколкото разбирам разказа:
> 1) Човекът решава да купи имот.
> 2) Оказва се, че му е скъпо (респективно вноската
> му е висока).
> 3) Решава да се откаже.
> 4) За утеха решава също, че се очаква крах.




clap: clap: :}
Re: Дали вече не започва т.нар Крах при имотите
26-03-2008 - 21:41:18
При нас крах няма да има просто падане на цените. :} :} :} :}
Re: Дали вече не започва т.нар Крах при имотите
26-03-2008 - 22:51:42
много интересно ..описах подобен слу4аи с мен..пак днес в темата понижение.....там споменах 4е искам да купя жилище и искам 4000 е отстъпка от цената защото е за тотален ремон но полу4авам 1500 е отстъпка..после без да съм си дал телефона на друг брокер ми се обаждат още три агенции...голям маитап ...аз съм решил да купя ,това жилище е близо до сегашното ми..горе долу ме устроива...и уж падат цените пък тези изобщо не се трогват 4е имат готов клиент да плати ...утре ще е екшън...мисля да си стоя на моята позиция ако искат добре ако не -живи здрави...как да постъпя според вас ...питам по опитните
...
27-03-2008 - 00:53:27
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> много интересно ..описах подобен слу4аи с мен..пак
> днес в темата понижение.....там споменах 4е искам
> да купя жилище и искам 4000 е отстъпка от цената
> защото е за тотален ремон но полу4авам 1500 е
> отстъпка..после без да съм си дал телефона на друг
> брокер ми се обаждат още три агенции...голям
> маитап ...аз съм решил да купя ,това жилище е
> близо до сегашното ми..горе долу ме устроива...и
> уж падат цените пък тези изобщо не се трогват 4е
> имат готов клиент да плати ...утре ще е
> екшън...мисля да си стоя на моята позиция ако
> искат добре ако не -живи здрави...как да постъпя
> според вас ...питам по опитните


Вероятно не си единствения готов клиент. Ако споделиш в каква ценова категория и в кой град е исканото от теб жилище като брокер бих ти казал моята гледна точка на база на опита ми.



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Дали вече не започва т.нар Крах при имотите
27-03-2008 - 09:17:01
Преди няколко дни бях в Пощенска банка. Никакви проблеми с периода на кредита. Явно ПИБ са решили да гонят клиенти :-)
Re: Дали вече не започва т.нар Крах при имотите
27-03-2008 - 10:14:42
става дума за добри4 -идеален център но цената няма да споделя защото пак ще запо4не едно разискване евтино-скъпо....за мое голямо съжаление агенциите не оставиха добро впе4атление и аз самия не можах да си обясня защо губят готов клиент..от глупост ли от мързел ли а както казах по горе жилището ме устроива и искам отстъпка само колкото за ремонта..после роптаят 4е им бягат клиентите а става дума за агенция с традиции и изградено име..да не обяснявам 4е търся и магазин и там е подобно положението...а като 4уят 4е търся две неща за покупка ме гледат подозрително едва ли не 4е си правя маитап...жалко
Re: Дали вече не започва т.нар Крах при имотите
27-03-2008 - 10:37:43
Преди 8 месеца питах за едно жилище (това преди да се откажа да купувам от уникалното луксозно ново строителство). Дадоха ми някаква ценичка, която си беше бая раздута, отстъпка евентуално повече от символична - 8% от лихвения процент (к'вото и да значи) и то ако платя 100% кеш.
4-5 месеца по-късно получих на мейла честитка от същата фирма с нов проект в добър южен квартал със специална цена от 700 евро на м2 - макар че предполагам това беше цена за първи етаж или друго не толкова приятно апартаментче.
Съвсем скоро - преди седмица-две получих същата оферта отново, този път с "примоция" - ако си купя жилище, ще ми направят отстъпка 5000 лева.
Ту лейт. Не знам какви трябва да станат цените, че да искам. Когато се бях навила и давах 100%кеш - без кредити и простотии, не отстъпваха и на йота...

Познавам още 2-3-ма човека , които се отказаха да купуват ново строителство поради сходни причини: ниско качество, лоша инфраструктура, големи претенции и високи цени...Първо се отказват, хората които търсят информация, анализират разумни доводи. Обърнат ли се повече хора в обратна посока, забележи ли това и стадото...ако се случи... ще има скоро "примоции" с автомобили или обзавеждане...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход