Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Духна вятър и новото строителство се събори.

Публикувано от turbozol 
Re: Духна вятър и новото строителство се събори.
25-03-2008 - 20:44:59
Ама торнадо ли е имало в София?!

Аз мислех, че само американските дървени къщи падат.

Уточнявам, не злорадствам.
Re: Духна вятър и новото строителство се събори.
25-03-2008 - 21:02:25
На това стена ли му казвате? Тази вечер видях въпросната сграда - 40-метровата стена се оказа най-обикновен парапет от газобетон, находящ се на последния етаж.
Става въпрос за четирите блокчета, строящи се зад "ДАР" в Младост-3. Миналото лято се бях засилил да купувам там...
Re: Духна вятър и новото строителство се събори.
25-03-2008 - 22:04:01
Ами такова е строителството. какво да се прави
Re: Духна вятър и новото строителство се събори.
26-03-2008 - 07:57:55
Ако е била току-що иззидана е съвсем нормално да падне. В тоя случай лепилото като не е стегнало това са наредени блокчета.
Re: Духна вятър и новото строителство се събори.
26-03-2008 - 09:55:11
До Застате-По принцип си прав,но защо блокчета от газобетон и лепило на външна стена....Ти нали си строител, на твоя обект нещо събори ли се..? smoking smiley
Re: Духна вятър и новото строителство се събори.
26-03-2008 - 16:19:33
Абе то дали е духнало или не -де да знам,ама,че е паднало е страшно...Ветрове.. smoking smiley confused smiley
Re: Духна вятър и новото строителство се събори.
26-03-2008 - 23:01:11
ебахти маитапа не бях 4ул......стари гаражи правени от фазер стоят стени на ново стр. падат е как може ??? тези от строителен контрол къде са?? или гледаме филма изгубени в рушвета......
Re: Духна вятър и новото строителство се събори.
27-03-2008 - 13:47:30
И да е стегнало лепилото или хоросана преди да се излеят поясите , гредити и колоните стената може да я събори вятъра. Сметката е проста - при 25 см. широк зид и висок 250, рамото на задържащите гравитационни сили е 12,5см., рамота на силата от вятъра е 125см., т.е. 10 пъто по-голямо. Ако в един линен метър стена имаме 80 тухли по 6кг. всяка - се получава 420кг.*0,125=52,5кг.м задърщащ момент, вятъра , който ще бутне стената е 42кг. Разделяме на височината 2,5 и се получава - 16,8кг. на кв.м. , т.е. 168N/m2. Казаха, че в София е измере вятър със скорост до 70км.ч. - това прави някъде около 220 N/m2. - значи би следвало да не е чудно, че има паднали стени по строежите. По-скоро е чудно , че е само една.
Сметките са бързи и приблизителни не се заяждайте за детайли, идеята е да не го мислите за сензация. Това си е част от живота - вятър да духне стената докато се изгражда. Най-важно е да няма жертви.
По-голям проблем според мен тези дни бяха падналите реклами , защото те би следвало да издържат и на по-силен вятър, докато при стените това е технологичен момент, като се завърши сторежа трябва да не падатsmiling smiley
Re: Духна вятър и новото строителство се събори.
28-03-2008 - 10:49:33
НЕ случайно написах, да не се заяждате за детайлите, защото сметките са нахвърляни набързо, липсват коефициенти за сигурност, не са отчетени и други фактори като пулсационна компонента на натоварването от вятър. Написаното е да осветли непрофесионалистите, че НАУЧНО ПОГЛЕДНАТО ДОРИ СТЕНИТЕ ОТ 25см. ТУХЛА ДОКАТО СЕ ЗИДАТ ПАДАТ ОТ ВЯТЪР, БЕЗ ТОЙ ДА Е ТОРНАДО ИЛИ УРАГАН. И това не е сензация, нито пък показва качествата на строителството.
Re: Духна вятър и новото строителство се събори.
29-03-2008 - 12:46:50
Е как да го приемам като написах още първия път следното:
"Сметките са бързи и приблизителни не се заяждайте за детайли, идеята е да не го мислите за сензация"
Ако си нямам работа щях да седна да си начертая схемата, да направя изчисленията да проверя какво се получава и тогава да пиша, ама си имам предостатъчно и не отделям повече от минута за написване на мнение, като често то е прекъснато и не чета докъде съм стигнал. Обещавам, че като се пенсионирам ще си редактирам предварително това, което пиша, ще мисля какво да напишаsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход