Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ИДЕАЛЕН ЦЕНТЪР СОФИЯ

Публикувано от dimipopo 
ИДЕАЛЕН ЦЕНТЪР СОФИЯ
11-03-2008 - 19:56:10
Здравейте, бихте ли ми казали, как мога да разбера къде точно се намира идеалният център на София - т.е. кои улици обхваща ? smiling smiley
Re: ИДЕАЛЕН ЦЕНТЪР СОФИЯ
12-03-2008 - 00:35:29
Идеалният център навремето беше така наречената "Синя зона" и се заключваше между улиците" Христо Ботев", "Дондуков", "Евлоги Георгиев", "ПАтриарх Евтимий".
Горе - долу това се водеше "Идеален център".
Сега нещата са се променили - разширил се е периметъра до НДК, "Руски паметник",
"Сливница%".

Някои хора не знаят, но бул. "Витоша" / не "Витошка"/, не е главният булевард в столицата.
Такъв е Бул. "Цар Освободител".

Но всичко е мчного условно.
Скоро прочетох, че х-л "Хемус " се намира в идеалния център.
Това простно не е така.

Re: ИДЕАЛЕН ЦЕНТЪР СОФИЯ
12-03-2008 - 09:57:26
Благодаря Ви. Ако някой може да ми каже къде да прочета, ще се радвам.
Важно ми е, тъй като чух, че идеалният център на София бил обявен временно за паметник на културата и нямало да се разрешава ново строителство там. Вие знаете ли за нещо такова ?! sad smiley
Re: ИДЕАЛЕН ЦЕНТЪР СОФИЯ
13-03-2008 - 17:43:17
Извинете, никой ли не знае да ме ориентира къде да чета, чудна работа :cry:
А и другото чудно е, че не мога да си влезна в стария акаунт, и трябваше да създам нов подобен ?!
Re: ИДЕАЛЕН ЦЕНТЪР СОФИЯ
13-03-2008 - 17:50:40
Провери си регистрите - кирилица/латица, малки/големи букви. Много често срещан проблем.
Не знам дали има дефиниция на понятието "идеален център" в някакъв нормативен акт.
Иначе има някаква разпространена представа, но тя не е строго определена и варира при различните хора.
Re: ИДЕАЛЕН ЦЕНТЪР СОФИЯ
14-03-2008 - 12:58:25
Най идеалният център е в карето между бул. братя Георгиеви (новото име на Евлоги Георгиев или познат като "Канала" ), бул.Христо Ботев, бул. Пенчо Славейков и бул. княз Александър Дондуков. cool smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-14 12:58 от vasko-vasilev.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход