Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

кога се плаща комисионната на АНИ при покупка на имот

Публикувано от dessy2008 
Re: кога се плаща комисионната на АНИ при покупка на имот
10-03-2008 - 15:38:32
avatar
dessy2008 Написал:
-------------------------------------------------------

> Адвокатът ми е много против брокерите, защото само
> искат разни неща, а нищо не правят, и после той
> оправя бакиите им.
> Искам да знам как са точно нещата.

Какви бакии им е оправял? Ако е така,трябва да е видял документите и да знае дали всичко е наред....

> Сега ме притесни това, че адвокатът казва едно, а
> брокерката съвсем противоположно.

Доколкото разбрах от написаното,адвокатът и брокерката твърдят едно и също- че за изповядването на сделката са нужни скица и данъчна оценка.
Само че,те имат срок на годност за сделка 6м.- от януари до юни и после от юни-до декември. Така че,едномесечният срок,който обикновено се дава след подписване на предварителния договор е за това- да се поднови. Което не значи,че и двата документа не са валидни,а само че не може да служат за прехвърлителна сделка.
Да ти имам адвоката!!! :}

Re: кога се плаща комисионната на АНИ при покупка на имот
10-03-2008 - 16:10:57
При подписване на предварителен договор се плаща .В редки случаи 50 на 50..При по сложни сделки ...
Re: кога се плаща комисионната на АНИ при покупка на имот
10-03-2008 - 16:49:56
dessy2008 Написал:
-------------------------------------------------------
> До komin4e (88.203.248.---)
>
> Адвокатът ми е много против брокерите, защото само
> искат разни неща, а нищо не правят, и после той
> оправя бакиите им.


От адвокат не се иска,само му се дава!?!?ха,ха! Но ми се струва,че и на него нямате вяра?






> Искам да знам как са точно нещата.

Никой тук не може да бъде категоричен"как са точно нещата",защото не се знае, за какъв имот става въпрос и никой не е видял документ за собственост.Всеки един имот е по своему различен и има различен набор от изискуеми документи и проверки.Това адвоката с "бакиите" би трябвало да го знае.


winking smiley
Re: кога се плаща комисионната на АНИ при покупка на имот
10-03-2008 - 17:23:09
avatar
komin4e Написал:
-------------------------------------------------------
> Не случайно ви попитах,тъй като,в този договор за
> поръчка са описани ангажиментите на агенцията към
> вас,срещу които те получават комисион.Доверявайте
> се на документи,не на благи думи.А за
> предварителния договор,прочетете поста на
> Камелия.
> Успех!



clap: clap: clap:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: кога се плаща комисионната на АНИ при покупка на имот
11-03-2008 - 16:00:06
Благодаря на всички за съветите и мненията.

С брокерката се разбрахме да изкара актуални скица, данъчна оценка и удостоверение за тежести; и когато е готова да ми се обади, да отида да ги видя с адвокат, и да уговорим дата за нотариус.

Попитах я за Договор за поръчка, както по-горе ми препоръчахте, но тя ми отговори, че нямали такава практика; но щели да ми издадат документ за комисионната им. Трябвало да й имам доверие, и тя се грижела за моя интерес. От друга страна пък тя ми няма доверие, че ще сключим сделката и си иска комисионната без документ/договор, в войто са указани правата и задълженията и на агенцията и моите.

Ще пиша след покупката как са протекли нещата. Надявам се, всичко да е ок.
Re: кога се плаща комисионната на АНИ при покупка на имот
11-03-2008 - 16:10:15
avatar
dessy2008 Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря на всички за съветите и мненията.
>
> С брокерката се разбрахме да изкара актуални
> скица, данъчна оценка и удостоверение за тежести;
> и когато е готова да ми се обади, да отида да ги
> видя с адвокат, и да уговорим дата за нотариус.
>
> Попитах я за Договор за поръчка, както по-горе ми
> препоръчахте, но тя ми отговори, че нямали такава
> практика; но щели да ми издадат документ за
> комисионната им. Трябвало да й имам доверие, и тя
> се грижела за моя интерес. От друга страна пък тя
> ми няма доверие, че ще сключим сделката и си иска
> комисионната без документ/договор, в войто са
> указани правата и задълженията и на агенцията и
> моите.

Едно ще ти кажа. Не се учудвай,ако се окаже че някой друг купи имота,докато ти търсиш под вола-теле.
АНИ е длъжна да продължи да предлага имота щом няма проявен интерес черно на бяло. В противен случай би била некоректна към продавача.
Как да ти има някой доверие,че ще купиш? confused smiley


Re: кога се плаща комисионната на АНИ при покупка на имот
11-03-2008 - 16:47:09
Камелия,
От една страна Вие ми препоръчвате да подпиша/да имам с брокерката Договор за поръчка, но от друга страна - след като Ви казах, че брокерката не желае да подпише такъв договор, взимате нейната страна - и ми казвате, че такъв Договор не е нужен.

Бихте ли ми казали, трябва или не трябва да има такъв договор за поръчка с агенцията?

И този договор е преди предварителния договор с продавача, или след него?

нещо съвсем ми объркахте представите.

И не търся под вола теле! Искам да науча нещо, да знам каква е практиката, тъй като ми е за първи път.
А че някой друг можел да купи имота преди мен - е, ако така е писано - ок! Сега няма да се избием, я!
Тъй или иначе, за да има продажба - трябва да има актуални документи.


Re: кога се плаща комисионната на АНИ при покупка на имот
11-03-2008 - 18:26:30
Понеже ме гонят едни съмнения,ще попитам само,какъв е този имот? smiling smiley
Re: кога се плаща комисионната на АНИ при покупка на имот
11-03-2008 - 18:44:12
hahaha ami advokata ne go obicha zashtoto brokera shte mu svarshi rabotatat i toi nqma da ima honorar ,mila ako si korekten kupuwach-
- da komision se plashta na predvaritele dogovor otgovoreno ti e v nachaloto
- shto se kasae do dokumentite -da aktualni no tezi koito si izbroila sa edentichni s minalogodishnite samo che s data 2008 god . taka chq nqma nachin da ne sa nared -
- udstoverenieto za tegesti ne e fatalno da se napravi i expresno za edin raboten den
-slushai si brokera mila i nqma da sbarkash
clap:
Re: кога се плаща комисионната на АНИ при покупка на имот
11-03-2008 - 21:11:50
avatar
dessy2008 Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия,
> От една страна Вие ми препоръчвате да подпиша/да
> имам с брокерката Договор за поръчка, но от друга
> страна - след като Ви казах, че брокерката не
> желае да подпише такъв договор, взимате нейната
> страна - и ми казвате, че такъв Договор не е
> нужен.

Договорът за поръчка всъщност вързва гащите на агенцията ако клиентът реши,че не иска да си плати комисиона. В договорът се описва какво ще направи АНИ,за да се задоволи търсенето на купувача. Без договор също може и не той е най-важното в отношенията ти с АНИ.

> Бихте ли ми казали, трябва или не трябва да има
> такъв договор за поръчка с агенцията?
>
> И този договор е преди предварителния договор с
> продавача, или след него?

Предварителният договор е важната част,защото в него се описва имота,сумата на сделката,условията и задълженията,както и неустойките за изправната страна.
Не мога да разбера,защо не искаш да подпишеш договора,при положение че ти бъде предоставен нотариалния акт,скицата и проверката за тежести?

> нещо съвсем ми объркахте представите.
>
> И не търся под вола теле! Искам да науча нещо, да
> знам каква е практиката, тъй като ми е за първи
> път.

Нали ти писах каква е практиката,изброих ти това,което трябва да ти представят,че и да доведеш всезнайкото -адвокат можеше.


> А че някой друг можел да купи имота преди мен - е,
> ако така е писано - ок! Сега няма да се избием,
> я!

Не е там въпроса,а в това че си ходила по огледи,харесала си го,брокерката си е "уплътнявала" времето,а собственикът се е радвал,че има купувач.
Изведнъж се оказва,че хем не знаеш каква е практиката,хем питаш и ти я обясняваме,хем пак си караш по съветите на адвоката,който всъщност има полза да не купиш скоро. Така ще ти взима повечко пъти пари за консултации...........нещо като "кипи безмислен,но градивен труд"


> Тъй или иначе, за да има продажба - трябва да има
> актуални документи.

Така е,никой не твърди обратното- не мисля,че трябва пак да ти обяснявам..... eye popping smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход