Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Повторение но от значение.

Публикувано от turbozol 
Пегъзи нещо не си в час,всъщност както обикновенно-Първо чети мисли и после пиши.Продавача /собственика/ дължи комисинна към посредник/само когато му е възложил поръчката-при мене е в писмен вид.Защо -защото когато подам неговия имот той става със 100000евро по богат/примерно/ .Затова аз взимам процент ,а и често го получавам.
Важно :Никога не ТЪРСЯ собственици които сами си предлагат имотите ,ЗАЩОТО ПРОСТО НЕ МИ ТРЯБВАТ .Трябват ми тези които са ме потърсили да им продам имота и са се съгласили с условията които предлагам.Или по точно интересите ни се срещнат ..Дървени тарикати са тези които са дървени тарикати и ще си останат дървени тарикати..Щом им харесва нека цял живот са дървени тарикати..Аз и без друго съм доста далече от тях и не искам да се приближавам към тях.. smoking smiley smoking smiley smoking smiley
Последното нещо на света,с което бих работил,купувайки или отдавайки под наем СОБСТВЕН имот е агенция.Веднъж я направих тая грешка.50 пъти си говорим едно и също и пак си правят тяхното,понеже се мислят за големите разбирачи.Аман от такива.Като не иска някой да си има работа с вас,що го занимавате с глупости?
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Последното нещо на света,с което бих
> работил,купувайки или отдавайки под наем СОБСТВЕН
> имот е агенция.Веднъж я направих тая грешка.50
> пъти си говорим едно и също и пак си правят
> тяхното,понеже се мислят за големите
> разбирачи.Аман от такива.Като не иска някой да си
> има работа с вас,що го занимавате с глупости?

Никой с нищо не те занимава. Ти си потърсил,но тъй като не си си направил труда да понаучиш нещо,за да си избереш читава АНИ,си позволил да " си правят тяхното"!
Ако не искаш да си имаш работа с агенция,трябва да си в състояние да го кажеш. Кой ти е крив,ако не можеш? confused smiley
до Салвадор-Защо си мислиш,че някой иска да се занимава с теб или с такива като теб..?!?? smoking smiley
големия проблем е че АНИ звънят и досаждат, как да ги разкара човека, като те са хитреци 10 минути се обясняват за имота и казват че са клиенти а накрая ние сме АНИ но пък имаме няколко подходящи клиенти и да дойдем веднага до вашия офис да сключим договор да ви го продаваме, казваш им че не искаш а те настояват пак да дойдат и досаждат през 2-3 дни дали не си размислил spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out мойто мнение е че АНИ паразитира на пазара и са пълни скапаняци 99% е сигурно има и 1% помагащи :} :}
Искам да споделя и моето мнение на клиент. Преди няколко месеца трябваше да купя 5 жилища.Обадих се на една агенция с прекрасен сайт и казах какво търся, само не казах бройката която трябваше да купя. Преди това бях прегледала сайта им и си бях харесала конкретни неща -около15,за които поисках огледи. Обадиха ми се на другия ден и ме заведоха на 3-4 огледа. Някои от нещата ми допаднаха, но не напълно и исках да видя още. Казах ,че очаквам още предложения, но там си остана моята поръчка. Заведоха ме на още 2-3 места, за които аз попитах конкретно . Всеки път аз се обаждах да ги питам какво е станало , намерили ли са ми нещо по тяхна преценка. Освен това което аз си бях харесала от сайта им, нищо друго не ми предлагаха.Когато аз звъннех се оказваше , че ей сега са щели да ми звъннат те, но аз съм ги изпреварила.
Същото се повтори с още 2-3 брокера от други агенции.
Очакванията ми бяха , след като съм техен клиент , те трябва да ми потърсят ап. и непрекъснато да ме водят на огледи , а не аз да им чета сайтовете всеки ден и да си търся сама , а те само да ме водят на огледите. На пръстите на едната ръка се броят ап. в коите те са ме завели по тяхна инициатива. В крайна сметка започнах да се замислям за какво трябва да платя комисионната от 2.5% в/у много сериозната сума с която разполагах, след като никой не си мърдаше пръста .
В крайна сметка се насочих към сайтовете на строителите и си свърших работата сама защото "АНИ не искаха да вземат парите ми".
Агенциите искат изключителни права....
А какво предлагат ......

Много често те са по-некоректни от продавачите.
kuzmanin Написал:
-------------------------------------------------------
> Агенциите искат изключителни права....
> А какво предлагат ......
>
> Много често те са по-некоректни от продавачите.


Не съм съгласен с това твое мнение.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
kuzmanin Написал:
-------------------------------------------------------
> Агенциите искат изключителни права....
> А какво предлагат ......
>
> Много често те са по-некоректни от продавачите.


Скара и бира *drunk* Шегувам се...предлагат да свършат работата като хората в повечето случаи *book* А и между другото фалираха поне 20% от агенциите в София. *yes*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
vladimir_034 Написал:
-------------------------------------------------------
> когато собственик си пусне частна обява след 2
> часа същата обява е преписана и пусната от 10
> агенции без дори да са се обадили да питат
> собственика дали е съгласен ...



==========================
=========================
=======================


хммм, струва ми се, че това не е точно така ... първо май му се обаждат и го питат ...


sad smiley

... но Турбозор е прав ... не е професионално един имот да се предлага от повече от 2 агенции ... не е задължително да е една, но не повече от две ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход