Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Авансова вноска при търсене и предлагане на имот

Публикувано от turbozol 
Re: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
06-03-2008 - 12:23:10
Е аз пък ти казвам, че ще гризнеш дървото!!
Re: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
06-03-2008 - 13:31:14
До Е МИЛИАНО-щом ти казваш..ще имам едно на умм..Но дървото го е гризнала баба ти..
Re: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
06-03-2008 - 13:59:26
koito se smee posleden se smee nai dobre smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley iskam da te vidia v zamirasht pazar kato bulgarskia kakvo shte pravish, skoro konkurenciata na bankite prodavashti direktno imoti shte te otvee v dun gori tilileyski i samo shte si spomniame s nasmeshka 4e imashe broker kato teb, ti yavno si goliam tupunger shtom ne si razbral ce za bulgarina ne e vajen profesionalizma na brokerite a nai dobrite i izgodni finansovi uslovia :g: :g: :g:
Re: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
06-03-2008 - 14:12:57
ДО ЕМИЛИАНО-Приятелю интелигентен си и си с чувство за хумор...Къде е замиращият пазар,че не се сещам..?Как разбра,че банките ще станат брокери?И дори всички банки да станат АНИ,те няма да работят без пари..Е в най лошия случай ще направя и аз банка и ще ти намеря жилище,на цена 50е кв.м,ще ти отпусна безлихвен кредит за 150години и всеки месец ще ти давам по 1000е за да бъдеш достатъчно щастлив..Но ти пак няма да си доволен и за това бъди щастлив в настоящето и не пиши глупости за които и децата ще ти се смеят,не последни ,а непрекъснато.. smoking smiley
Re: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
07-04-2008 - 16:53:37
eeee, tva e prekaleno !
Naskoro broker poiskal suma za napravenoto marketingovo prouchvane na pazara - toest pokazal 3 magazina. A razhodi transport, hrana i tn ????
Re: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
07-04-2008 - 17:34:20
Аз от 5 години взимам по 100 кинта авансово, а от миналата по 200 и смятах, че е масова практика ... Кой е тоя, дето ще ми възложи да му търся, или продавам имот за 100 хилки и ще се цигани за 200 кинта?
Май някои сте още в средновековието.
Re: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
08-04-2008 - 21:01:40
камелия Написал:

> В другите страни ,обикновено продавачът плаща
> предварително за рекламата и то сума,която не му
> позволява да раздаде офертата на повече от една
> агенция.


Такова нещо нито съм го чувал нито виждал в Америка.

Логиката е проста, агента сключва договор с продавача с изключителни права за продажба поне 3месечен. Продавача и сам да си го продаде в този период пак дължи комисионна на агента.
И така, агента плаща от джоба си бензина, рекламата, канцеларски материали телефон и т.н., които ще си избие предостатъчно, когато продаде имота.
А продавача е оставил всичко по продажбата на агента и си гледа неговите си работи.

Системата е изпробвана и работи добре.

.[www.beinsadouno.org]
Re: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
08-04-2008 - 21:48:28
avatar
Uraa Написал:
-------------------------------------------------------

> Логиката е проста, агента сключва договор с
> продавача с изключителни права за продажба поне
> 3месечен. Продавача и сам да си го продаде в този
> период пак дължи комисионна на агента.
> И така, агента плаща от джоба си бензина,
> рекламата, канцеларски материали телефон и т.н.,
> които ще си избие предостатъчно, когато продаде
> имота.
> А продавача е оставил всичко по продажбата на
> агента и си гледа неговите си работи.
>
> Системата е изпробвана и работи добре.

Сега ако ми кажеш,по кой закон можеш да задължиш един човек,продал сам жилището си, да плати комисион на фирма,която не се е справила,ще ти бъда благодарна........
Такъв договор никой българин няма да подпише и аз,въпреки че съм брокер,мисля че ще е прав.........
А ако агента не се справи в рамките на 3м. ,плаща ли неустойка на клиента?

Re: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
08-04-2008 - 22:13:10
хубав въпрос и поставен то4но и на място
ако брокер не успее да продаде имота в рамките на уговорения срок --3 месеца-- ще плати ли обезщетение на клиента????
браво камел4е
Re: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
09-04-2008 - 00:19:46
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Сега ако ми кажеш,по кой закон можеш да задължиш
> един човек,продал сам жилището си, да плати
> комисион на фирма,която не се е справила,ще ти
> бъда благодарна........
> Такъв договор никой българин няма да подпише и
> аз,въпреки че съм брокер,мисля че ще е
> прав.........
> А ако агента не се справи в рамките на 3м. ,плаща
> ли неустойка на клиента?
>
>


Ако не се справи не плаща.
Парвото, което ако имота е листван в някоя агенцията продавача ще си има доста главоболия да го продаде зад кулисно. Агента ще му звъни да му показва имота и той какво ще отговаря?

После дори и да го продаде агента лесно може да разбере продажбите се вписват в общината и много фирми имат достъп до уебсайта и ще се разбере.

Оттам насетне агенцията има право да съди продавача и ще спечели делото.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход