Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Авансова вноска при търсене и предлагане на имот

Публикувано от turbozol 
Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
05-03-2008 - 12:02:09
Не е ли време колегите от ани да обмислим вариант в който да изискваме авансово заплащане от клиенти при предлагане търсене на имот.Доколкото знам в други страни се практикува..Знам ,че на този етап е невъзможно имайки предвид "публиката",но в близко бъдеще ,защо не?
Re: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
05-03-2008 - 12:16:05
avatar
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Не е ли време колегите от ани да обмислим вариант
> в който да изискваме авансово заплащане от клиенти
> при предлагане търсене на имот.Доколкото знам в
> други страни се практикува..Знам ,че на този етап
> е невъзможно имайки предвид "публиката",но в
> близко бъдеще ,защо не?


В другите страни ,обикновено продавачът плаща предварително за рекламата и то сума,която не му позволява да раздаде офертата на повече от една агенция. Купувачът не плаща нищо,докато ходи да гледа,но и няма как да попадне два пъти на един и същ имот. Когато си хареса имота,плаща на АНИ,която му го е намерила и с която купува...... smiling smiley
Re: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
05-03-2008 - 12:37:30
направо и комисионната в аванс, а?
Re: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
05-03-2008 - 12:42:56
avatar
naughty Написал:
-------------------------------------------------------
> направо и комисионната в аванс, а?


Нищо подобно. Прочети пак!
"Такса" и "Комисион" са две различни неща...... winking smiley
Re: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
05-03-2008 - 12:43:48
Голям смешник си бе турбозол, май съвсем ти умря бизнеса и си се самозабравил.Като въведеш тази авансова вноска ще изгубиш и малкото си останали клиенти, първо ще избягат при агенциите, които не смятат да я въвеждат и после въобще ще отсвирят аганциите. ВмЕСТО ЗА АВАНСОВИ ВНОСКИ ПОмИСлИ ДА НАмАлИШ КОмИСИОННАТА СИ НА 0.5% ТАКА ЩЕ СИ ПО КОНКУрЕНТЕН, скоро райдом ще работи въобще без комисионни банката ще се промотира и рекламира така, искам да ти видя физиономията тогава smiling smiley smiling smiley :} :} :} :} :}
Re: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
05-03-2008 - 12:52:26
avatar
emiliano Написал:
-------------------------------------------------------
> Голям смешник си бе турбозол, май съвсем ти умря
> бизнеса и си се самозабравил.Като въведеш тази
> авансова вноска ще изгубиш и малкото си останали
> клиенти, първо ще избягат при агенциите, които не
> смятат да я въвеждат и после въобще ще отсвирят
> аганциите. ВмЕСТО ЗА АВАНСОВИ ВНОСКИ ПОмИСлИ ДА
> НАмАлИШ КОмИСИОННАТА СИ НА 0.5% ТАКА ЩЕ СИ ПО
> КОНКУрЕНТЕН, скоро райдом ще работи въобще без
> комисионни банката ще се промотира и рекламира
> така, искам да ти видя физиономията тогава


Май, смешникът си ти!
Непрекъснато хвалиш белите държави,но само когато ти изнася. Всички агенции там имат първоначалната такса при подписване на договора с продавача. И няма такъв комисион,дето на теб ти се иска.
Щом досега не си схванал какво значи "без комисион от купувача",каквото и да ти се обяснява,полза никаква. :} :} :}
Re: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
05-03-2008 - 15:06:04
Е вие се оляхте!
Re: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
05-03-2008 - 16:22:17
Ако пазара ни беше регулиран Ок ама е пълна каша. Това решение е много добро но не сме дорасли.................



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-05 16:23 от jores.
Re: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
06-03-2008 - 11:38:53
До Жорес..-
Пазарът не е регулиран ,защото проблема е в агенции,които самите те не са сигурни ,че са такива..Рекламират се без комисион и после "товарят"./примерно/Честно казано не знам къде са и от НСНИ.Къде са регламентите и т.н..А за дораснем трябва да започнем да го изискваме.!!! smoking smiley
Re: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
06-03-2008 - 11:48:49
До Емилиано-Приятелю.Моят бизнес не може да замре..Клиентите ми са достатъчно и се увеличават.Сделките също!А когато аз съм се занимавалс имоти брокерите от" "райдом"/пише се с главни букви/са били в 1а клас..където си и ти в момента..А МОГА ДА РАБОТЯ ,ако искам разбира се и на 000 процента,но ти пак ще си недоволен..,така че работя на 3%.И ще пробвам с авансови вноски.. smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход