Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

АДВОКАТ или БРОКЕР кой е по-компетентен?

Публикувано от Marthy 
Re: АДВОКАТ или БРОКЕР кой е по-компетентен?
28-02-2008 - 16:26:12
Re: АДВОКАТ или БРОКЕР кой е по-компетентен?
28-02-2008 - 16:59:56
Токсиколог или гъбар, кой е по-компетентен? confused smiley winking smiley
Re: АДВОКАТ или БРОКЕР кой е по-компетентен?
28-02-2008 - 17:56:29
Обърнете се към АНИ, в която ако е наистина такава работят компетентни адвокати практикуващи само вещно право.
Re: АДВОКАТ или БРОКЕР кой е по-компетентен?
28-02-2008 - 23:06:31
naskoro iskah da zakupia parcel =dosa dobur i na prili4na cena= no se okaza 4e grani4i s benzinostancia ...az znam 4e otstoianieto e pone 50 metra ..ima dokument koito es suglasuvan s pojarnata ima si kint i vsi4ko ostanalo ..poiskah sudeistvie ot brokera no....i sega sum prinuden da potursia kompetente advokat ili da zabravia za sdelkata
...smiling smiley
28-02-2008 - 23:30:03
avatar
timber Написал:
-------------------------------------------------------
> Токсиколог или гъбар, кой е по-компетентен?


clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap:

Именно ако пуснем токсиколога в гората със сигурност ще се изгуби чудейки се коя е отровната гъба, защото в дебелите книги е илюстрована по съвсем друг начин...а на практика не е като на теория. А гъбаря в лабораторията работа няма, защото там се изследват отровните вещества на отровните гъби, а той човека тези гъби ги прескача...

Който разбрал - разбрал winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: АДВОКАТ или БРОКЕР кой е по-компетентен?
29-02-2008 - 10:25:25
Продавач, моето сравнение беше в кръга на майтапа разбира се – нямаше смисъл да ме оборваш, не съм толкова глупав че да смятам алегориите си за аргументи. От това което и двамата казваме обаче се вижда че не трябва да се сравняват неща които са несравними. Двете категории наистина си имат някакви допирни точки, но това не значи че трябва да се слагат на общ кантар. Тази тема е безсмислена. smiling smiley
EPB
Re: АДВОКАТ или БРОКЕР кой е по-компетентен?
29-02-2008 - 10:30:11
Здравейте,аз също съм съгласна с Марти, че има некпмпетентни адвокати има и това е факт, прецапват казусите на две на три и готово. Не отдавна и аз попаднах в същата ситуация, вместо адвоката да ми казва какви са ми правите приоритети и какво е необходимо в дадена ситуация да се направи аз го съветвах, въпреки правомощията с които го упълномощих той не успя да защити интересите ми и загубих голяма сума пари. Това бяха елементарни грешки от негова страна който всеки един адвокат а и вече всяко едно малко дете знае какво трябва да се направи в дадена ситуация.Не мога да се съглася, че един адвокат не познава и елементарните законови норми с който би трябвало да защити страната от която е нает за това.Тук не се отнася само за пазара на недвижимите имоти а глобално.
А що се отнаця до брокерите, някй по - горе беше писал с какво са запознати което е така. именно поради тази всекидневна актуализация която следят- май наистина излиза че са много по в час.
Re: АДВОКАТ или БРОКЕР кой е по-компетентен?
29-02-2008 - 11:11:26
avatar
timber Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач, моето сравнение беше в кръга на майтапа
> разбира се – нямаше смисъл да ме оборваш,


Не съм те оборвал просто добавих нещоsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: АДВОКАТ или БРОКЕР кой е по-компетентен?
29-02-2008 - 13:52:25
Отговора на въпроса е да се избере КОМПЕТЕНТЕН..независимо дали е брокер или адвокат.Ако става въпрос само за юридическа консултация по вещно право и правен анализ на собственост-АДВОКАТ,но компетентен.Примерно продажба на идеална част от имот между съсобственици.Когато сделката касае търсене и закупуване на имот-БРОКЕР,но компетентен.Ако в АНИ няма юрист и той е необходим то трябва да го осигури,но КОМПЕТЕНТЕН. smoking smiley
Re: Marthy
03-03-2008 - 10:44:23
avatar
Znae6t Написал:
-------------------------------------------------------
> Marthy, ако сред адвокатите специализирали се в
> НИ, има 1-2 % нечитави , останалите са в пъти по
> добрия вариант от това някакъв невежа , с познания
> от тук - от там , без диплома да ти свърши
> адвокатската работа !

Правилно отбелязваш "специализирал се в НИ". Само че,куп адвокати са решили че могат да работят всичко,без да се специализират в нищо. А само дипломата не е достатъчна,за да се чувстваш "дялан камък". Ако ти е нужен защитник по наказателно дело,ако имаш акъл,ще търсиш човек,който се занимава само с това. Не пенкелер.
Глупаво е да мислиш,че един брокер не може да се специализира в имотите само защото няма диплома от юридическия. Разбира се,че не може да знае повече от специализирал адвокат,но от "специалист по всичкото право",може и още как! winking smiley

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход