Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: В кой от крайните софийски комплекси бихте живяли и защо бихте го предпочели пред другите?

Публикувано от Продавач 
evgenia Написал:



Eldi,

Требич е добър избор. Неудобството е, че ходят само т.нар. "селски автобуси" (вярно, че са много и все пак). Проблем е за по-големи деца - гимназия и студенти. До студенстски град поне 2 часа, а мисля, че нямат право на общежитие.

evgenia, много ти благодаря за отговора! Радвам се, че има и инакомислещи, т.е. програсивно мислещи хора. Иначе, тази тема май е за хора, пристрастени към гетата само и само да са в големия град, независимо дали е столица или не. Честно казано, много ми хареса този "вилает", включая селата, които ти цитираш и затова се поинтересувах, доколкото можах, но засега от достоверни източници, по-късно и от бабите, които са най-достоверните. Относно боклука - площадката била временна, създадена в кризисен период. Не би могла да остане там, тъй като е разположена на или до частни парцелии по-важното е, че в момента на построяване завода за отпадъци, автоматично изчезва. Това е отговор от Софийска Голяма Община. Другото, е, че не се намира в непосредствена близост до Требич, а до с. Мрамор, което е по-скоро до Обеля и Люлин отколкото до Требич. Землището се води на Требич. Явно хората там са били по-богати от тези в Мрамор smiling smiley Относно пътуването с градски транспорт - да, до Дървеница е по-далечко, но мои приятели, бивши студенти, твърдят че не е по-далеч, отколкото от Люлин, Надежда, Овча Купел, Красно Село или Разсадника и т.н. и се стигало за около 40-45 минути. Значи с автобуса до Илиенци са не-повече от 5 мин., тъй като разстоянието е 800-900 метра. От там до Ц. Гара са 10-15 мин. с трамвай и от там с автобус до Дървеница 20-25 мин. Аз обаче и това ще проверя - не че ще студенствам повече smiling smiley Обаче, до центъра на София - Шератон например е само 20 мин. с комбинацията селски автобус+трамвай. Отработих го, за да се уверя лично smiling smiley Та това според мен отпада като проблем. Още повече, че оттам минават и доста маршрутки. Промишлената зона близо до Илиенци отдавна не е такава, доста отдавна. Поне от 15-20 години производството, което се вихреше там замря. Но така или иначе Требич ми харесва много повече от Илиенци, така че и този аргумент мисля да го елиминирам. Виж за Мировяне също се замислям - никак не е лошо, трябва да проверя и цените.
А относно магазините - много ги мразя! При начилчност на повече магазини от необходимото човекопотокът нараства чувствително повече от това, което мога да понеса. Аз основно от това бягам! Лудницата на гетата и на многото магазини. Живея в София от самото си раждане. Родителите и пра-пра-родителите ми също. Както казват в руските филми, НАДАЕЛО ТОВАРИЩ ХОМЕЙНОВИЧ! София, не това, което беше, не и от моето дество. Дотолкова ми е писнало, че вече се срамувам да казвам откъде съм. Ще цитирам някое от околните села или дори от по-далече, за да не дразня новите софиянци. smiling smiley Те всички НЕИСТОВО мразят LOCAL PEOPLE = шопите smiling smiley Имам познат американец, който поради същата причина - лудницата на голямия град, се изнесе от Ню Йорк за Северна Дакота. Ех, аз ще поумувам още малко и ако е рекъл Бог - ще ти се похваля от Требич, а и ще почерпя, ей тъй за празник на душата! Благодаря още веднъж! Надявам се искрено, че няма да правиш тази услуга и на други, за да не се пренасели и там smiling smiley Иначе, май ще трябва да бягаме към Искърското дефиле.
ще се сетите един по един..............
dival,

Моля те, не ги подсещай smiling smiley Току виж спрели да спорят за елитните квартали и ще ни напълнят китните аристократични местенца. На бедните хорица тук - родом които са, им се разказва играта от наплива. Нощо друго не ни остава, освен да се изнасяме оттук. Мисля, че Велико Търново и околните селца е едно от най-прекрасните местенца в света, а и хората са доста по-интелигентни и етични от новостоличаните. Стара столица, солидна култура, но за съжаление няма поминък ..... Иначе на секундата се изнасям заедно с тутта ла фамилия. Цял свят го е оценил - ние София, та София.
А на момчето до морето май всички благородно му завиждаме.

Re: Анкета: В кой от крайните софийски комплекси бихте живяли и защо бихте го предпочели пред другите?
05-06-2008 - 16:18:33
avatar
ELDY Написал:
-------------------------------------------------------
. Мисля, че Велико Търново и околните селца е
> едно от най-прекрасните местенца в света, а и
> хората са доста по-интелигентни и етични от
> новостоличаните. Стара столица, солидна култура,
> но за съжаление няма поминък ..... Иначе на
> секундата се изнасям заедно с тутта ла фамилия.
> Цял свят го е оценил - ние София, та София.
> А на момчето до морето май всички благородно му
> завиждаме.

И там вече живнаха. А покрай Севлиево каква красота е.........думи нямам!
Ходила ли си в с. Обеля?

около морето съм аз и бизнеса тук и хората са класи над софия...наистина
да сте чували за морския бизнес лафа-ден година храни.........
добри са и хората, не са агресивни и арогантни като в столицата
провинцията ли........хората имаме само по един живот
вие изберете как да си го живеете
имам парцел на Албена ...пуснах го преди месец да го продавам
уникална природа....от страни на имота големи хълмове -начупен релеф,отзад гора...а пред самия парцел невероятна гледка към морето и Албена
мисля си че маи няма да го продам а догодина ще си спретна една къщичка дори си намерих ...сглобяема за около 40к-лева .....
пожелавам ви да намерите спокоиното си кътче и да си живеете живота...
Re: Анкета: В кой от крайните софийски комплекси бихте живяли и защо бихте го предпочели пред другите?
05-06-2008 - 21:49:58
dival,

Привет отново. Ти ли си до морето? Е, извинявай, нещо не внимавам в час! Супер е, напълно съм съгласна с всичко казано от теб до този момент. А и отдавна се осъзнах, но какво да се прави, роден дом и работа тук. Но може и да се променят нещата. Нали знаеш, домът е там, където са приятелите ти и се чувстваш добре. А доста от моите приятели вече започнаха да се ориентират извън София. Ти поне си имаш парцел, нали знаеш вица за двете циганчета, дето се срещнали и едното казало, че отива да си купува обувки, а другото го помолило, ако не го видят да купи един чифт и за него, та виж там, ако не те видят smiling smiley някое съседно парцелче. Не държа да е на първа линия smiling smiley

Камелия,

коя Обеля визираш? Ако е тази в София, да ходила съм, но доста отдавна. Мисля, че съм минавала и през селото, не само в гетото smiling smiley Та къщите, които видях там ми се видяха, тогава, доста прилични, но нямам представа как е сега. А и не зная на какво отстояние е гетото - дали дразни очите smiling smiley Ти какво имаш предвид? А за Севлиево, да била съм и там, минавам често - всъщност не зная дали 4 - 5 пъти в годината е често. Била съм във "Фенерите", ако не се лъжа така се казваше комплекса извън Севлиево и много ми хареса.
Когато морето станало на мед, беднякът си изгубил лъжицата.
Re: Анкета: В кой от крайните софийски комплекси бихте живяли и защо бихте го предпочели пред другите?
06-06-2008 - 01:03:57
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Kara Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Дете идиот на 50 год,гледай си там родния и
> любим
> > Люлин,защото вече доста почваш да дразниш с
> > безсмислените ти и малоумни цитирания.Въпроса
> съм
> > го разбрал идеално и не виждам защо да няма
> > подобен възможен отговор.Не всички имат
> > праволинейното брокерско мислене,което
> толкова ви
> > е обсебило,че вече съвсем сте изперкали и
> друго
> > освен копторите,които пробутвате невиждате.И
> слава
> > богу съм мъж ,а не жена и то формирана като
> > същество в крайните софийски гета,което е
> може би
> > най-голямото наказание на този свят
>
>
> Хи,хи! Като си мъж,защо си туряш женско име
> "скъпа"? И защо се държиш като свадлива и
> истерична жена? И понеже си наистина тъп,ще ти
> поясня. Отговорът,който предлагаш,може да
> съществува само ако темата имаше друга
> формулировка. Например " " Бихте ли живели в краен
> квартал на София ?"
> Като виждам как се пазиш да не те заподозрем в
> несофийско- централен произход,ми става ясно,че
> дори не си от София.
> Извади картата на града,виж къде се пресичат "Бачо
> Киро" и "Екзарх Йосиф". Там съм родена. Виж къде е
> "Хиподрума"- и там съм се формирала, та
> комплексари като теб, дето се пишат по-големи
> католици от Папата,до гуша са ми дошли!


Ей истерично бабе,за ника съм пояснил доста отдавна и е доста известно име и личност.Посочените от теб улици във времето когато си се формирала бяха (и продължават да бъдат)най обикновени запуснати,неподържани и нелицеприятни места с неизброимо количество плъхове и хлебарки,състоящи се от полуразрушени къщи с паянтова конструкция!!!!Не съм учуден,че за естетическия ти мироглед Люлин е най-великото място на този свят.Без да съм те виждал ми е ясно,че нямаш голям шанс,но поне се помолои някой мъж скоро да ти обърне внимание,защото виждайки глупостите,които пишеш е очевидно,че имаш спешна нужда!!!!!! winking smiley
Re: Анкета: В кой от крайните софийски комплекси бихте живяли и защо бихте го предпочели пред другите?
06-06-2008 - 01:15:16
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Kara Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Продавач,случайно да ти е хрумвало да сложиш
> > възможен отговор "в нито един от изброените"
> > Продавай си копторите там на новодошлите
> > Селяни,ама не забравяй,че тука пишат и доста
> > интелигентни хора,които никога не биха отишли
> да
> > живеят в подобни гета.
>
>
> Ако влизаше във форума за нещо друго различно от
> това да се заяждаш може би щеше да помислиш и да
> се сетиш, че не е задължително ако нямаш мнение да
> изказваш такова! Въпроса е насочен към хора с
> възможности да си купят само в тези квартали.
> Другото нещо е, че в една анкета тук във форума
> можеш да сложиш до 10 отговора.
>
> Чета и другото ти безмислено мнение където обиждаш
> Камелия. Или пиши по темата или изобщо не пиши.
> Дори не се сещам да имаш мнения различни от
> заяждания.
>
>
>
>
> Автоматичен подпис: Лупи - гнидо искаме те зад
> решетките! ЦСКА не е партия, а неугасваща 60
> годишна любов, която ще надживее теб и жалкия ти
> опит да крадеш докато юношите на ЦСКА играят по
> полянки ти си подписваш сам премии от по 100
> 000евро!!! Ами да ти сладко слизането от "сцената
> с прожекторите"!


Продавач,хубаво прочети цитата на Камелия и след това пак помисли кой се заяжда.Ако не се лъжа цените в М.Ливади,М.долина,Витоша и Младост с нищо не отстъпват на тези в Борово,Е.Марков и т.н,така че в този ред на мисли въпроса ми е напълно резонен.А за ЦСКА те избъзиках,но вие брокерите се оказахте най-нервни и веднага скочихте,въпреки че непрекъснато призовавате за нормален тон на общуване.Малко чувство за хумор Продавач,нещо съвсем сте го изгубили. winking smiley
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Когато морето станало на мед, беднякът си изгубил
> лъжицата.


Хареса ми !

smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход