Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: В кой от крайните софийски комплекси бихте живяли и защо бихте го предпочели пред другите?

Публикувано от Продавач 
Най-много им харесват Младостите, а и след година ще пуснат метрото и тук
Re: Анкета: В кой от крайните софийски комплекси бихте живяли и защо бихте го предпочели пред другите?
06-03-2008 - 20:50:44
След 2... Засега.
Re: Анкета: В кой от крайните софийски комплекси бихте живяли и защо бихте го предпочели пред другите?
10-03-2008 - 17:23:58
avatar
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> След 2... Засега.

Да а може и 4-ри да станат, но хората си тачат младостите все пак много смислени доводи не прочетох, но то пък и не е задължително да имаsmiling smiley


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-12 01:06 от Продавач.
Камелия,
Такова беше и моето първо впечатление от Люлин - от 20 г съм в София но преди 1 месец стъпих там за пръв път - високо и просторно. Комуникативно. 8-9 и 10 обиколих, както аз си обичам пеш за да усетя квартала преди изобщо да звъня и да питам за цени и квадратури. Градинки между панелките, въздух. Започнах да се чудя на това защо му викат спалня... Онзи ден ходих да гледам там ново строителство. Не може да бъде .... На самия център Люлин и няма и помен от градинките и отстоянието. Единственото което си помислих беше че панелката на 200 м. е 10 пъти по-добра без луксозните си общи части... И веднага ме налегна страха че там по средата има място за още една сградичка ново....
Чудя се за какво да дам гласа си от "крайните" квартали в които предполагам живея не само аз, но и доста от пишещите тук... Влече ме Овча купел, защото обичам да скитам по Витоша, влече ме Люлин, защото всеи ден се мъча по Цариградско в момента.
Аз продължавам да си търся въздъха - той определено не е "на Царя". Може да се окаже че изобщо не е в София :-(
Поздрав на всички
Re: Анкета: В кой от крайните софийски комплекси бихте живяли и защо бихте го предпочели пред другите?
12-03-2008 - 10:40:49
avatar
vaniszbg Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия,
> Такова беше и моето първо впечатление от Люлин -
> от 20 г съм в София но преди 1 месец стъпих там за
> пръв път - високо и просторно. Комуникативно. 8-9
> и 10 обиколих, както аз си обичам пеш за да усетя
> квартала преди изобщо да звъня и да питам за цени
> и квадратури. Градинки между панелките, въздух.
> Започнах да се чудя на това защо му викат
> спалня... Онзи ден ходих да гледам там ново
> строителство. Не може да бъде .... На самия център
> Люлин и няма и помен от градинките и отстоянието.
> Единственото което си помислих беше че панелката
> на 200 м. е 10 пъти по-добра без луксозните си
> общи части... И веднага ме налегна страха че там
> по средата има място за още една сградичка
> ново....

Хи,хи! Представяш ли си какво е да гледаш как всеки ден никнат като гъби блок до блок?
На пазара наистина ги сгъчкаха,но в останалите места има повече въздух,а и градинките се запазиха,защото влезе в сила ОГП-то. Проблемът е в пишман- инвеститорите, които купиха по 1дка, направиха частично и забучиха група от 3 сгради. Строят първо тази, която ще бъде най-затулена от другите две,продават на зелено и сещай се как вместо да гледаш Витоша и Люлин планина,се кефиш на манджата на комшията. Хубавото е,че извън групата блокове има градинка, която не е малка. Има и дървета,а въздухът наистина е чист.


Тривиално, но "Младост". Има: детски ясли, градини, училища, поликлиники, площадки за игра, магазини, пазари, автобуси, места за паркиране, отстояния между блоковете. Не по-малко привлекателни за мен са и бизнес-парковете. Да не забравя, има УЛИЦИ!
Категорично против: кварталите с високи подпочвени води.
Обеля, Свобода, Надежда и Левски не ги познавам.
Както и в друга тема съм писал - Младостите не са това, което бяха. Живея в Младост 1 от 6 години, преди това в Младост 2 - 23 години. Вече няма тротоари, паркинги, крадинки и нормлни улици, за улично осветление да не говоря....Постоянно се копаят, токущо асфалтирани улици и после я се запълнят дупките, я не. Но това е повсеместно, просто говоря за това, което виждам всеки ден. За това вече София не е толкова добро място за живеене, може би само за трамплин за бягство от България!



Става дума за проекта на испанците, които вече започнаха да строят комплекса от снимката по-горе зад Ц. Гара. Очаква се там да се разкрият около 4000 (4 хил.) нови работни места. Според вас това ще окаже ли влияние на кварталите в радиус 2 км. и в каква посока?

Re: Анкета: В кой от крайните софийски комплекси бихте живяли и защо бихте го предпочели пред другите?
12-03-2008 - 17:01:50
avatar
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> >
>
> Става дума за проекта на испанците, които вече
> започнаха да строят комплекса от снимката по-горе
> зад Ц. Гара. Очаква се там да се разкрият около
> 4000 (4 хил.) нови работни места. Според вас това
> ще окаже ли влияние на кварталите в радиус 2 км. и
> в каква посока?
>
>

На пушека,дето се вижда,няма да окаже никакво влияние.Пак ще се носи от запад към изток и ще обгръща комплекса с нежна мараня........ :}
Re: Анкета: В кой от крайните софийски комплекси бихте живяли и защо бихте го предпочели пред другите?
12-03-2008 - 19:20:06
Всъщност какво стана с тези испанци от Риофиса? Риофиса беше придобита от Колониал, а Колониал наскоро беше пред банкрут и шефовете му бяха подали оставки... Не ми се търси из нета сега, а и човек ако иска може да попита представителите им в България.
Иначе за влиянието на близките квартали ако планът се осъществи, както се вижда от снимката това са гробищата, ТЕЦ-а, индустриални зони разни и значи partzalev има предвид не тях, а жилищните отвъд тях. Според мен ще има влияние за хората от Перник, Банкя и др. които идват с влак.
Чета по вестниците че и на други места се окрупнявали земи по перифериите с цел нови квартали, но точно къде не уточняват за да не стават спекулации. Инвестиционният фонд BLD например събирал 60 дка неизвестно къде.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-13 11:19 от timber.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход