Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Относно РЗП?

Публикувано от Limonka 
Относно РЗП?
20-02-2008 - 22:07:58
Здравейте,

Може ли някой да ми помогне и да ми обясни как точно се изчислява РЗП?Посреднича за парцел, 150кв., ъглов, като разрешеното застрояване е 134кв., мази+партер+3ет.+мансарда, плътност 50%.
Re: Относно РЗП?
20-02-2008 - 22:39:30
a КИНТ?
иначе понеже е ъглов очевидно плътността е пренебрегната, тъй като 134 е доста повече от 50% от 150, ако естествено говорите за площта на петното...
Re: Относно РЗП?
20-02-2008 - 22:43:00
Може някой да ти обясни.
За ъглов парцел няма ограничения в показателите, това на първо четене. Тоест няма Кинт.
На второ четене ми е чудно, как така ЗП-то е 134м2, а плътността ти е 50%.
Подробно изцисляване на РЗП се прави с проект, и това не го казвам с цел да ходиш да даваш някъде пари, а просто защото е сложен процес.
Има тема в Юридическия форум, съветвам те да погледнеш първо там.
Re: Относно РЗП?
20-02-2008 - 22:48:05
И все пак малко помощ.
Схемата е следната:
Ако имаш калкани ги пазиш.
Ако нямаш, застрояваш всичко по застроителни граници.
След това умножаваш по етажите, тоест по 5бр.
Слагаш площта на имота - тоест застрояваш целия парцел като сутерен
И готово.

И мисля става ясно, че хората в бранша работят с чертежи, не с думи. Затова ако приложиш една скица и нещата ще станат по ясни.
Re: Относно РЗП?
20-02-2008 - 23:01:16
Limonka Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
>
> Може ли някой да ми помогне и да ми обясни как
> точно се изчислява РЗП?Посреднича за парцел,


И как така посредничиш???В какво се състои твоето посредничество?Как ще защитиш интереса на собствениците?И какви са тези хора,които си оставят имота в ръцете на такива "посредници"?И после......"Ауу,тези мръсни брокери"!





:g: :g: :g:
Re: Относно РЗП?
20-02-2008 - 23:37:05
Коминче Като няма да помагаш ,защо пък да не попречиш,а?Не ти дължа обяснения!
Re: Относно РЗП?
21-02-2008 - 10:09:32
Limonka Написал:
-------------------------------------------------------
> Коминче Като няма да помагаш ,защо пък да не
> попречиш,а?Не ти дължа обяснения!


Твоето обяснение не ме вълнува,но да не се окаже накрая,че ще трябва да даваш обясненията си на друго място.Като виждам,че нямаш елементарни познания,съм сигурен,че ще измоташ хората.Ти не си си направила труда, дори да прочетеш нещо.Това не е като да посредничиш в агенция за запознанства.Такива като теб пречат на бранша,като цяло.Наистина е крайно време да се изготви закон за този вид дейност и задължителна регистрация,а не общи приказки от рода на "Трябва да разберете нуждите на клиента"/или нещо подобно/. :g:
Re: Относно РЗП?
21-02-2008 - 10:40:49
Няма да се уморя да повтарям - плаща се на архитект за да направи идеен проект и се разбира колко е РЗП.
Или кандидатсваш във УАСГ, учиш , завършваш, почваш да работиш в архитектурно бюро и през 2018 ще знаеш как се изчислява РЗП.
А бе то напаст плъзнала в сторителството в България - изпълнители на строителни услуги се гордеят, че не са с със строително образование, посредници си мислят, че с прочетени две изречения ще могат да определят РЗП на парцел...
Re: Относно РЗП?
21-02-2008 - 10:59:22
edna, не си права, че за углови УПИ няма ограничения за показателите. Последното изменение по въпроса е (Доп. - ДВ, бр. 61 от 2007 г., в сила от 27.07.2007 г.) "Плътността и интензивността на застрояване не се ограничават в ъгловите урегулирани поземлени имоти със свързано основно застрояване на двете странични регулационни линии."
Така че ако не си на два калкана си спазваш показателите за зоната

Re: Относно РЗП?
21-02-2008 - 11:24:35
По случая - мотаха се едни с ъглов парцел който предвижда калкан по едната странична линия , все малко им се вижда процента, а да подпишат договор и нови претениции , сторителите били мошеници, печалбари. Специално им се обадих да им честитя промяната в ЗУТ с пожелания още да чакатsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход