Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Каква трябва да е масата в дневна+кухн. бокс?

Публикувано от sunchild 
Каква трябва да е масата в дневна+кухн. бокс?
20-05-2007 - 17:40:46
Здравейте,
искам да попитам, в днешно време гледам, че често кухнята не е отделно, а е обединена с хола. Понякога когато обаче получената стая не е особено голяма в нея има място само за 1 маса.
Та искам да попитам в този случай каква маса трябва да се сложи?

- Ако се сложи ниска холова масичка - на нея не е удобно да се яде?
- Ако се сложи висока кухненска маса, някак не изглежда удобно да си пиеш кафето на нея пред телевизора, а и ако се сложат около нея диван и фотьойли те ща са много на ниско?

Аз ли нещо пропускам или разбиранията ми са от соц-епохата и нещата не стоят точно така? :ami:
Re: Каква трябва да е масата в дневна+кухн. бокс?
20-05-2007 - 18:13:52
И моите разбирания са от соцепохата, в смисъл, че се подчинявам повече на удобството, отколкото на модата. В хола ми, който е 24 м. кв, оборудвах трапезария и кът за отдих в двете части. В трапезарията сложих възможно най-скромна висока маса - овална форма, разтегателна, дължина 1 20 м. в разтегнато състояние. И 6 нормални стола. От предишните ми сбутвания в една стая, където ти е всичко, и стая за гости, и стая за ядене, си изкривих гърба да ям на малки масички, сгъната връз ниски дивани. Тази маса, заедно с 6-те сравнително леки, не много масивни стола, заема около 3-4 кв. м.
А за дивана и креслата може да се вземе някаква малка масичка, колко му е да сервираш там питие или кафе.
Другото е мъчение. Човек трябва да се храни с изправен гръб и да има къде да разположи чиниите.
Re: Каква трябва да е масата в дневна+кухн. бокс?
30-05-2007 - 00:40:56
Здравей Sunchild,

Аз имам същият проблем като теб-моята дневна е само 16 кв.м, а много ми се иска освен вградена кухня с маса, да имам също и мека мебел(диванче) с малка масичка с/у телевизора. Моля те ако намериш някакви идеи/решения или ако някой друг се е сблъсквал със същия проблем, да ми пишете на bibitupoto@abv.bg
Re: Каква трябва да е масата в дневна+кухн. бокс?
02-06-2007 - 23:15:40
Защо не пробвате да вградите масата за хранене като повдигащ се плот от стената или от бар-плата на кухнята? Така ще може да я ползвате, но няма да се налага да ви заема място непрекъснато. За семейство с малко членове е удбно решение - 4 стола все ще намерите къде да сложите така, че да не пречат. Може да направите и малко плотче, до което да седят два стола, а половината от него да се повдига и да се добавят другите два - ако ме разбирате.... ако не, пишете ми на get_real@abv.bg и ще пробвам да ви обясня или да ви пратя скица)
Re: Каква трябва да е масата в дневна+кухн. бокс?
14-06-2007 - 17:29:52
avatar
А може да се използва една и съща маса - на пазара се предлага такъв модел, който освен че може да се разтяга, може също така да се използва в две височини - като холна масичка и като маса за хранене. Съществуват и много други варианти за използване на сгъваема маса или вграждане и т.н., които да бъдат изпълнени по поръчка - точно това е задачата на интериорния дизайнер. Ще ми бъде приятно да ви бъда полезна. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход