Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Здравейте! Някой може ли да ми каже какъв аспиратор(абсорбатор) да си купя? Как се избират-ватовете или куб.м? Кухнята ми е малка, но с преход към хола, общо около 24кв.м. Искам като готвя в кухнята да не мирише в хола, т.е. ако ще взимам аспиратор да си върши работата. Моля ви помогнете ми, ако можете!!! Благодаря предварително! :ami:
Re: Какъв абсорбатор(аспиратор)да си купя???
11-06-2006 - 12:14:27
Като, че ли е по-добре да си вземете аспиратор с два мотора и по-голяма мощност-над 400 куб.м. на час. Предполагам, че в търговските вериги ще ви консултират за техническите параметри, а марката ще изберете според покупателните си възможности. Ние вкъщи имахме неблагоразумието да си сложим аспиратор на около 3 м от камината и сега, когато камината е запалена, аспираторът не се ползва smiling smiley
Приятелю, не се кахари че растоянието м/у камината и аспиратора ти е 3 м и затова неможеш да ги ползваш заедно. Няма значение растоянието. Когато пуснеш аспиратора тои засмуква въздух от помещението и го изхвъля през отдушника. Така се създава по ниско налагане в помещението което се изравнява през комина на камината ти. А в затворено помещение налягането е днакво вав всяка точка. Тоест ниама значение дали е на 3 или на 10 метра.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход