Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разположение на мебели в дневна стая

Публикувано от Атанас Янев 
Разположение на мебели в дневна стая
12-08-2008 - 10:38:51
Предстой ми обзавеждане на дневна и имам молба към вас за съвет.

Размерите са 5.50м. на 4.70м., като в горния край на схемата е прозорец почти от край до край, вратата долу е тази откъм коридора, а тази в ляво - за кухнята.

За сега съм се спрял на нещо подобно:


Горе, в дясно са три бар стола и барплот, държа на тях, тъй като апартамента е кажи-речи панорамен winking smiley
Трябва да има и маса за хранене за двама души, тъй като кухнята не позволява.

Идеята е на нивото на прозореца да върви плот, под който да има шкафове, освен в левият и десният край (левият - за бюро, десният - за барплот).

Раздавам каси с бира или вино за дамите smiling smiley
Re: Разположение на мебели в дневна стая
12-08-2008 - 11:23:57
vij saita www.zainteriora.com ima mnogo yaki idei !!!! :loveu: :loveu:
Re: Разположение на мебели в дневна стая
12-08-2008 - 12:11:40
При мен разположението на мебелите е доста подобно. Разликата е в това, че е малко по-малко помещението, няма маса за хранене и бар-плот, влиза се от мястото, където ти е телевизора. Бюрото за ПС-то го "слях" със секцията - направих ги по поръчка. Като цяло съм доволен от разпределението.

Обаче малко проблемно ми се вижда разположението на телевизора ти - светлината от големия прозорец ще идва отзад и ще го гледаш в контражур... което си е доста гадно. А и идва малко неудобно за седналите близо до него - трябва да се извъртят доста. При мен диванът е с лежанка и като легнеш, гледаш в посока на ТВ, което е доста удобно (ТВ ми е там където са ти столовете от бар-плота). Обмислял ли си да го сложиш на мястото на масата за хранене и да смениш ако е възможно двете части на дивана за да може по-голямата да гледа наляво към него? Масата би могъл да я сложиш на мястото на телевизора и шкафа, а столовете за бар-плота да изместиш вляво. Така дори като се храниш, можеш да се радваш на панорамата си. А шкафа, който е сега зад телевизора можеш да го замениш - вярно, че съм повлиян от собственото си решение - но какво ще кажеш за едно ъглово бюро, което да бъде свързано със шкаф (двете като едно цяло, по твой модел по поръчка), на който има и поставка за телевизора - нещо като мини-секция? Ако разбира се, не си купил вече мебелите.

Надявам се да намериш някоя полезна идея в поста ми smiling smiley
Re: Разположение на мебели в дневна стая
03-09-2008 - 08:05:25
Дали това са цветовете, как да поставя леглото, много е тъмна стаята, не достигат гардеробите, ...
Жилището е чудесно. Ако помислим заедно, ще му дадем повече светлина и цвят, ще
открием място за всичко, което ползвате или просто харесвате........
пишете ми - pepavelkova@mail.bg
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход