Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

400-499 евро/м2

Публикувано от dodo2 
Re: Последно: София 400-600 евро/м2
02-05-2011 - 06:38:40
"Оноре [ Отговор ]
Re: Време е да се преброим! (анализи на стари прогнози)
28-01-2009 - 12:08:41 IP/Host: ---.dynamic.hinet.net

Колеги, не ме бива много по прогнозите, но имам констатация.
За момента, който купи по-скъпо от 600 Е/м2 за ЧИСТА ЖИЛИЩНА ПЛОЩ в Сф. се е излъгал. "



"13-03-2009 - 06:32:17

камелия- "Ами, няма да станат цените на 300Е, защото стигнат ли до тези нива, всички вие или ще сте на борсата, или заплатите ви ще са на 1/3 от сегашните и няма начин да ви отпуснат кредит. А вие нямате пари в брой. Всичко е вързано в една икономика, но трябва малко да помислиш, за да схванеш. "

СМЕШНИ ГЛУПОСТИ!!!

От спада на цените губят само тези, дето до сега печелеха - предприемачите, строителите , агенциите , банките, спекулантите. До сега те печелеха от надутите в пъти цени! Всички останали хора , които искаха дом ,губеха много.
Българите не желаят да осигуряват повече охолния живит на строителната мафия!
Нещата трябва да си дойдат на мястото! Забравете за свръхпечалбите в строителството, защото освен от жилище има нужда от образование, нука, здравеопазване, изкуство.....

Пак казвам , че за да се върне доверието на хората и да се отвори пазарът цените сега за Сф. не трябва да са повече от 600 Е/м2 ЖИЛИЩНА ПЛОЩ, БЕЗ ОБЩИ ЧАСТИ И ТЕРАСИ, ГОТОВО ЗА НАНАСЯНЕ! "

Е има вече по 600 и по-малко, но кризата изяде много от спестяванията. Настана несигурност у хората. Мнозина разбраха за каво иде реч. Преди 2-3 години можеха на тези цени да разтоварят сравнително бързо в София. Сега нещата са доста по-зле. Вече и 600 са много проблемни
Re: Последно: София 400-600 евро/м2
02-05-2011 - 09:15:42
Quote
Оноре

От спада на цените губят само тези, дето до сега печелеха - предприемачите, строителите , агенциите , банките, спекулантите. До сега те печелеха от надутите в пъти цени! Всички останали хора , които искаха дом ,губеха много.
Българите не желаят да осигуряват повече охолния живит на строителната мафия!
Нещата трябва да си дойдат на мястото! Забравете за свръхпечалбите в строителството, защото освен от жилище има нужда от образование, нука, здравеопазване, изкуство.....

Е като са спаднали цените от 2008г ти имаш ли чувството, че хората са станали по богати с 30%? Защо са тия стачки тогава, от какво са недоволни? И защо казват, че стандарта им на живот пада, може би лъжат???

Quote
Оноре
Е има вече по 600 и по-малко, но кризата изяде много от спестяванията. Настана несигурност у хората. Мнозина разбраха за каво иде реч. Преди 2-3 години можеха на тези цени да разтоварят сравнително бързо в София. Сега нещата са доста по-зле. Вече и 600 са много проблемни

Що така, уж цените паднаха, и пак проблеми??



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-02 09:24 от PER0.
Re: Последно: София 400-600 евро/м2
02-05-2011 - 09:21:23
Браво dodo2 добро представяне на имоти *ok*. Значи има и продавачи даващи си реална оценка на ситуацията в момента, а и явно имат желание да продават, без да им висят обявите с месеци (да не съм максималист и да кажа за години). Явно и моята прогноза за справедлива цена 500-600 евро/кв.м. за читав имот с читава локация ще се окаже вярна.
Re: Най-последно: София: избрани оферти 400-499 евро/м2
02-05-2011 - 09:39:58
Quote
dodo2
Не може и без Слатина! 479.47 евро/м2

Продава 3-СТАЕН, град София, Слатина
3-СТАЕН
46 989 EUR (479.47 EUR/кв.м)
град София, Слатина
ул. Слатинска
Квадратура: 98 m2
Етаж: 1-ви
Телефон: -
ТEЦ: ДА
Тип строителство: Панел

Непреходен, разделен на гарсониера и двустаен. Две бани!Настилки-ламинат, теракот. Добро състояние. Външна изолация, обезопасен. Баните са на фаянс и терасот.
Този панел е купен за максимум 18000 комунистически кинта.Половината му живот е заминал.Какви 47 бона му искат.Това не струва повече от 6-7000евро.Да си го държат и да му се радват.Това не става дори веднъж човек да отиде да се изтропа един път
Re: Съвсем последно: София 400-499 евро
02-05-2011 - 09:45:20
Quote
stroitela
Quote
1.9
Quote
Бай Пешо1
Quote
1.9
Рядка влизам във форума, но ... 400 еврака си е кожодерство. Тц!!! Повече от 200 не давам (сега). Преди година бях готов и на 500, но тогава искаха повече. Ще чакам...

И аз съм на мнение, че цените са все още твърде високи. Чакам 150Е/м2 за жилище в центъра /пл. Славейков/ или в Лозенец, Ив. Вазов или Медицинска академия. При такива цени може и да купя, но до тогава лихвите, които вземам са много по-примамливи *yes*.

Че все още са надути е очевидно, но аз не чакам да спаднат, а да видя накъде отива Бг-то. Щото май наближава да вдигаме гълъбите към некоя чужбина. Вървим (дано нещо се случи та да не стигнем) към дъно, където и 150 на квадрат ще са много.
+1
Само искам да питам бай Пешо: Искаш да купиш на 150Е/кв. м. , хубаво, но с каква цел? Какво ще го правиш? Под наем?!?!?! Само се разходи из София и виж колко табели, билбордове и цели транспаранти висят крещейки : "For rent" , "For sell". Доста хора познавам, които ми са се оплаквали, че са ги ужилили я с наеми, я с неплатени сметки за хиляди....... Един съсед ме молеше за съдействие преди няколко месеца, да си намали прогнозната сметка за ТЕЦ, тъй като квартирантите му се изнесли и трябва на празен апартамент да плаща по 200лв парно на месец. Попитах го , за колко го е пуснал - той отговори: 300лв за тристаен.
Или може би искаш да подсигуриш децата? Я преди това ги попитай дали искат да живеят тук. Поинтересувай се колко български студенти отиват да учат навън и защо елитният ни унивеситет Климент Охридски приема студенти с двойки на матурите.....
Само не мой така за университето Софийскио.Щото са че дойдат едни дето ще ти обяснят какъв цървул си и колко е престижно образованието у Софето.Най престижното у свето.
Re: Последно: София 400-600 евро/м2
02-05-2011 - 09:45:24
avatar
Додо давам ти време сам да изтриеш линковете към конкурентния портал за да не стане после къде ми е темата или защо е заключена! Мисля и друг път съм ти казвал да не нарушаваш правилата на форума:g:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Последно: София 400-600 евро/м2
02-05-2011 - 10:17:15
avatar
Quote
dodo2
Всичко това го пиша, щото тези, които продават сходни жилища (т.е. в избушени блокове, с тапети от 80те, с фаянс от 60те, "на шпакловка и замазка" и т.н.) за цена над 600 евро/м2 да се приземят по-бързо. Всичко над 600 трябва да изглежда поне ей така (да се влиза вътре за живеене и да не трябва да се изкърти целият апартамент):












dodo, нали си даваш сметка какво струва да направиш апартамента в този вид.
Това означава, че трябва да е луд човек, да го продаде за 47.000 евро
Само вътрешния тунинг може да струва толкова.

Леко подвеждащ беше поста ти с тези снимки.
Инфо и цена от една обява, снимки от друга.
Re: Последно: София 400-600 евро/м2
02-05-2011 - 10:35:05
avatar
Quote
Продавач
Додо давам ти време сам да изтриеш линковете към конкурентния портал за да не стане после къде ми е темата или защо е заключена! Мисля и друг път съм ти казвал да не нарушаваш правилата на форума:g:

1. аз мога да пускам само съдържанието на обявата, ама умната Камелия пак ще започне да ми се фръцка, че си измислям

2. в правилата на форума не пише нищо за връзки към "конкурентния" сайт

3. magic много я е страх от подобни връзки, защото според нея google вдига pagerank. Само че в случая връзките са към bit.ly и на нея на дали много и пука за pagerank на bit.ly

Така че няма причина да се правиш на интересен. Ако ти се занимава, редактирай мненията и изтрий връзките. А ако искаш може да изтриеш и цялата тема. А най-добре - целия форум, че много ви пречи на брокерите.

P.S. Ако не знаеш - няма как сам да си изтрия линковете, тук е забранено да се редактират мненията минути след като са пуснати.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-02 10:36 от dodo2.
Re: Последно: София 400-600 евро/м2
02-05-2011 - 10:52:07
Тонове виртуално мастило се изписа, а нещо хубаво за без пари нямаааа. Додо, айде стига с тия панели. Даже и в Борово беше панел, вярно, в сравнително новия и хубав блок 217А, но панел. Беше си на цената.
Re: Последно: София 400-600 евро/м2
02-05-2011 - 11:13:59
avatar
Е какво им е на панелите?

Като напиша "панелите са гадни" ми се излиза с контрааргумент, че са прекрасни (по 10 показателя). Като дам нормални цени на такива, ми се излиза с "панелите са гадни" smiling smiley

В интервала 400-499 са предимно панели. В интервала 500-599 има и тухлени и какви ли не - в почти всички квартали.

Всичко в тази тема е да покаже, че има към 700 обяви в интервала 400-499 и 4000 обяви в интервала 400-599. Т.е. има предостатъчно избор и за тези, които непременно държат да си купят "собствено жилище" точно в момента и да докажат, че не са лукови глави smiling smiley


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход