Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
06-12-2008 - 20:33:36
avatar
Ivel Написал:
-------------------------------------------------------
> Явно нещата са по-зле отколкото дори предполагаме
> щом пускат такива подводници, той оня първия
> министър не го измислил сам (личи му му по
> физиономията), някой му е наредил да пробва
> почвата а сега и Никито се сили. Апелите ще стават
> все по аргументирани и изтънчени въпреки, че аз
> лично съм съгласен с Никито ако нещата наистина са
> оплескани и отиваме към разговори с МВФ като
> латвийците (вихте линка през един пост по-горе).
> Наистина едностранното въвеждане на еврото, като
> че ли изглежда по-малката злина от позора в който
> ще паднем след 4 месеца най-много 5-6 всичко се
> развива достатъчно динамично . Е ще мрънкат ама
> кво може да направят (ситуацията е доста
> разкрачена), това ще е нашето малко отмъщение за
> ония 220 милиона. Ако има кой да го изпипа
> перфектно всичко може да стане без дори да им
> нарушаваме особено правилата, е ще се вдигнат
> цените с некви там 15-20 % още - повЕрвайте ми
> това наистина е по-малката беда от това, което ни
> чака при отвързването на лева там може да отидем и
> на порядък нагоре смятано в лева естественно

Говориш, без да си чул нищо друго, освен предложенията на Никито и Каролев. Има хора, които разясниха, че това няма как да стане, преди да се изменят административни актове и да се получи официално разрешение от ЕС, което няма как да стане. За актовете са необходими поне 2 г., а разрешението на ЕС- това е друга бира.
Какво отмъщение те тресе? Затова, че хората не искат да си дадат парите на мафиотите? Ти искаш ли? Явно, да, щом си така насъскан. Е, давай си ги. Аз не ща.
Теб може да те устройва и отвързването на лева- явно, имаш някаква далавера. Нас, останалите, както и ЕС, както и МВФ, не ни устройва.......... :g:
Re: Преглед на печата
06-12-2008 - 20:50:47
Съжалявам пак не си сханала смисъла аз знам какво е лош тон няма нужда да го повтряте обаче има ситуации в които лошият тон е неизбежен, това е именно този случай! Ще ти дам един съвет не им се доверявай сляпо на големите европейци двуличници са и демагози и се измятат кагато не им се връзват работите !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-06 21:01 от Ivel.
Re: Преглед на печата
06-12-2008 - 21:11:45
avatar
Камелия,извинявай,но не си много права.Черна гора и Косово са въвели еврото като официално разплащателно средство без да питат никого.Както и всички участници на пазара на НИ в България-да си виждала оферити в нещо друго освен евро?Много рядко.
Не е рядка практика по света когато един народ е обезверен от собственото си правителство и централна банка да премине самостоятелно към заместването на националната валута с някоя от световните валути,без да пита когото и да е,спомни си ДМ в Югославия или България преди 1997.Не казвам,че точно сега в България случая е точно такъв.Много по-сложно е.
Re: Преглед на печата
06-12-2008 - 21:13:49
avatar
Ivel Написал:
-------------------------------------------------------
> Съжалявам пак не си сханала смисъла аз знам какво
> е лош тон няма нужда да го повтряте обаче има
> ситуации в които лошият тон е неизбежен, това е
> именно този случай! Ще ти дам един съвет не им се
> доверявай сляпо на големите европейци двуличници
> са и демагози и се измятат кагато не им се връзват
> работите !

Ми, разясни ми! На кои европейци да не се доверявам? Аз имах предвид разяснения на български икономисти, които обясниха защо този номер няма как да стане веднага и против ЕС.
А за "отмъщението" , дето препоръчваш, щото ни били спрели 220 милиона, не вярвам да си го попил от европейските двуличници и демагози...............

Re: Преглед на печата
06-12-2008 - 23:09:15
Ох, какво да разяснявам пак малко сме позакъсняли защото като няма шанс да испълним критериите на ERM II, а вече я ясно и за двете страни, че това няма как да стане и до 2015 дори в най-розовите сънища какво ни остава още, нима си мислиш че борда ще остане до тогава това да не ти е някъкъв инкубатор, аз лично съм учуден, че все още го има. Момента е подходящ за едностранни действия всичко може да се спише на кризата а то си е и така въпреки че към този момент можеше да сме по-подготвени - имам предвид в магазините трябваше да се работи вече с Евро паралелно (това не е забранено), но за съжаление е свързано с някои леки изменения в счетоводния софтвер а също и платежните системи трябваше вече да са готови за това, иначе на пазара за коли в Горубляне еврото отдавна е паралелна ако не и главната валута и въобще навсякъде където не се изисква документ еврото си е уелкам. Много им се впрягаш Камелия на тия български икономисти дето са толкова образцови, то щото много слушат затова сдадохме и Козлудуй и колко още отстъпки - за какво къде е фиидбека. За едно ми се струва че е прав Никито ще помрънкат и ще се примирят какво ще направят нали сме уж на един бряг. Повярвай ми паралелното въвеждане на Еврото в БГ ще му се отрази ослабващо точно толкова колкото едно лошо изказване на Трише и с това инцидента ще бъде изчерпан. За нас ефекта е от особена важност за потенциалните инвеститори а левът ще си остане заплют на сегашния курс и постепенно до няколко години ще остане само формално, аз лично съм противник на пълното му отменяне. Ето това имах на ум писах го тук във форума още когато в пресата нямаше такива разговори.
Тук: в началото на ноември предпоследния пост:

[forum.imoti.net]

Нещата наистина е по добре да се развият по този сценарии, иначе ще е по-лошо, ще има пак "По добре да дойдат танковете"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-06 23:17 от Ivel.
Re: Преглед на печата
07-12-2008 - 00:13:06
avatar
Интересното е защо точно сега министри почнаха да повдигат въпроса,преди ситуацята да се е влошила много като цяло.Дали за да отвлекат вниманието от нещо друго-приемането на бджета,скандала с европарите,или опит за заобикаляне на закона за борда,затруднен контрол от ЕК и МВФ на парите,влезли чрез междубанкови заеми през еония-нивата при по-ниски лихви в страната.
Re: Преглед на печата
07-12-2008 - 09:10:57
Защото това наистина е последната сламка, лош тон не знам какво си още там, да но в случея неизбежен, в живота има такива ситуации, когато и да не искаш си принуден да се държиш по гаменски. Никито си го е казал директно тук дори няма нужда да се чете между редовете - това е по малката злина от "валутната атака" (какво безобидно изражение е избрал) за хаоса, които ще настъпи, когато няма да бъде възможно да се скрива, че запасът дето уж го има (кой от нас знае в какви инструменти и колко е ликвиден на дадения момент). Те вече го знаят а на нас ни остава да се досещаме. Ето че върви процес на подготовка. Очаквай другата седмица изказвания в пресата на виден икономист, че това не е толкова неприлично и така нататък, много са прозрачни !
Re: Преглед на печата
07-12-2008 - 09:35:56
Re: Преглед на печата
07-12-2008 - 14:06:26
Ivel Написал:
-------------------------------------------------------
> Защото това наистина е последната сламка, лош тон
> не знам какво си още там, да но в случея
> неизбежен, в живота има такива ситуации, когато и
> да не искаш си принуден да се държиш по гаменски.
> Никито си го е казал директно тук дори няма нужда
> да се чете между редовете - това е по малката
> злина от "валутната атака" (какво безобидно
> изражение е избрал) за хаоса, които ще настъпи,
> когато няма да бъде възможно да се скрива, че
> запасът дето уж го има (кой от нас знае в какви
> инструменти и колко е ликвиден на дадения момент).
> Те вече го знаят а на нас ни остава да се
> досещаме. Ето че върви процес на подготовка.
> Очаквай другата седмица изказвания в пресата на
> виден икономист, че това не е толкова неприлично и
> така нататък, много са прозрачни !


Отделно ако доверието падне и масово хората които има нещо спестено се юрнат да превалутират ще стане голямо мазило от това ги е страх... и затова тези изкавания за едностанното въвеждане ерврото така процеса ще е по плавен....
Re: Преглед на печата
07-12-2008 - 22:32:18
avatar
[sportni.bg]

Вече съм спокоен за бъдещето на строителния сектор в България.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.