Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мнение за сайдинга!?

Публикувано от nick76 
Мнение за сайдинга!?
01-01-2008 - 17:59:21
Ч. Н. Г! Моля, дайте мненията и впечатленията си за сайдинга!
Abu
Re: Мнение за сайдинга!?
01-01-2008 - 23:06:20
Жена ми иска, за мен е грозно, прилича на фургон. Друго не коментирам... щот пък на някои им харесва постсоц-а.

Сериозно, нито е топлоизолация, нито е някаква кой знай ква фасада - има много по-добри решения. Ако става дума за тач-сайдинг, то е друг нещо.
Re: Мнение за сайдинга!?
14-08-2008 - 10:36:40
На мен пък ми харесва чисто визуално.Има три вида сайдинг-американски,турски и канадски.Мои близки си поставиха от канадския и са доволни от обслужването на фирмата,която им го монтира.Дистрибутор на този канадски сайдинг е фирма от гр.Раковски.Ако не намерите в нета достатъчно инфо за нея мога да взема координати от моите близки.
Re: Мнение за сайдинга!?
14-08-2008 - 11:47:44

и на мене ми харесва.и аз имам близки с тоя същия сайдинг,канадския на grips-pvc.Даже и аз ще слагам на къщата,жена ми като видя на саседите къщата,ние как да останем без :ami: А това за топлоизолацията,даже много добре си топлоизолира. А и фирмата дава и гаранция,мисля беше 50 години за сайдинга.Абе с тях ще работя,доста се поразрових за различните фирми,но най-добри отзиви получават от Grips-pvc.
Aйде,до скоро!
Re: Мнение за сайдинга!?
14-08-2008 - 12:21:53
На мен ми харесва, но на къща. Вилата ни е със сайдинг - много лесно с маркуча се мият охлювите и остатъците от тях smiling smiley . Зимата не ходим често, та за топлоизолация не мога да твърдя, но сега през лятото вътре е хладно.

Сайдинг обаче на части от сграда, както се правят сега самостоятелно на апартаменти, изобщо не ми харесва. То и единичните топлоизолации са уфффф...
Re: Мнение за сайдинга!?
14-08-2008 - 16:01:17
и аз сум на сащото мнение за апартаментите ,не мисля че стой добре.Ти Viko,на коя фирма използва сайдинга?
Re: Мнение за сайдинга!?
14-08-2008 - 16:38:29
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Жена ми иска, за мен е грозно, прилича на фургон.
> Друго не коментирам... щот пък на някои им харесва
> постсоц-а.
>
> Сериозно, нито е топлоизолация, нито е някаква кой
> знай ква фасада - има много по-добри решения. Ако
> става дума за тач-сайдинг, то е друг нещо.

----------
какво представлява въпросното покритие,обясни,моля по -подробно
да не продаваш въпр стока ??
spinning smiley sticking its tongue out

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Мнение за сайдинга!?
15-08-2008 - 10:45:54
Наистина сайтинга се препоръчва за цялостна облицовка на къщи,кооперации,а не частично, само на апартаменти.Казаха ми, че бил устойчив на атмосферни условия и лесно се мие само с вода.Не ръждясва,не се пука,не избледнява,защото цветът бил вкаран в дълбочината на материала.Отгоре на всичко се монтира по всяко време на годината,и то много бързо-за няколко дни/пак зависи от квадратуурата/.
Re: Мнение за сайдинга!?
15-08-2008 - 12:09:12
Може да са три вида винилов сайдинг, но като видове облицовка има по голямо разнообразие. Може да е дървен, дървесен (композитен), винилов, метален и със сигурност пропускам още някой.
Аз имам отношение спрямо композитния сайдинг и честно казано, като комбинация от качесто, функционалност и времетрайност не намирам конкурент. Погледни тук Петком



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-15 12:09 от ri4ipi4a.
Re: Мнение за сайдинга!?
15-08-2008 - 21:42:43
ri4ipi4a Написал:
-------------------------------------------------------
Погледни тук Петком

Погледнах и какво!?
Нещо предимства, недостатъци, цени!? Освен "купешкото" австрийско заглавие?
Що е туй "композитни" - нещо за совалките или винил с картинки?

П.П. Започнах сам да си отговарям на въпросите, като видях и др. пояснения на ri4ipi4a. Нещо пак от сорта "секретарката да напише нещо за реклама".
Както обикновено, след такава самодейност, са се родили и "бисери":

"... Именно този въздушен промеждутък снижава загубите на топлина, явявайки се в ролята на температурен буфер: температурата на въздуха в него е с 3-4 градуса по-висока от температурата извън сградата. Слоевете в системата - отвън навътре - са разположени в ред на намаляване на показателя на топлопредаване, а съпротивлението им на паропроникване нараства.
НОСЕЩА СТЕНА
Стената е опорната точка за цялата система. При изграждане на окачената фасада, съществените параметри, които се следят са отклонението на стената по вертикал и хоризонтал, а също така и отклоненията при ъглите. Всичко това налага геодезическо заснемане преди изпълнението на работния проект. ..."





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-15 22:14 от Любо.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход