Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мнение за сайдинга!?

Публикувано от nick76 
Re: Мнение за сайдинга!?
16-08-2008 - 00:35:02
Абе ора, то канадците бегат от тея кори по къщата и гледат да е тухла а вие...Вярвате че е по-доброто решение или се насилвате за да го харесате :}
Re: Мнение за сайдинга!?
16-08-2008 - 21:59:23
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе ора, то канадците бегат от тея кори по къщата
> и гледат да е тухла а вие...Вярвате че е
> по-доброто решение или се насилвате за да го
> харесате
Добре де,
Я "раздуй" малко от "местото на събитието" - де не е мода и при вас.
Аз го намирам за "разумен" вариант - ефективност, проблеми/ цена.

Re: Мнение за сайдинга!?
16-08-2008 - 22:55:38
Любо, това което Гето иска да каже(предполагам),е че предлаганите къщи които се строят масово( за широка употреба :] )идват основно с 2 различни фасади-облицовъчна тухла или сайдинг, по-скъпия и предпочитан вариянт е облицовъчната тухла, всеки я предпочита. Когато става дума обаче за къща изработена по поръчка, положението е съвсем друго, има сайдинг който е по-скъп и по красив и е предпочитан-особено в къщите на "село". С две думи за определен стил къщи сайдинга си е почти задължителен. Според мене за една "градска" къща по-върви тухла, камък и минерална мазилка-като комбинация. Цокъла(че и почти целия първи етаж) от камък, а от там нагоре-тухла и мазилка. Лично мнение все пак!!
Re: Мнение за сайдинга!?
17-08-2008 - 03:38:27
Приемете горното изказване като лично мнение и ако съм засегнал някому чувствата, то прощавайте! Както се казва "За всеки влак си има пътник"!

Бъдете живи и здрави,
Re: Мнение за сайдинга!?
18-08-2008 - 10:39:11
Любо, незнам какво точно не си разбрал, но в статията от който са извадките има описание на технологията Werzalit, която сама по себе си обяснява термина "композит".

"Продуктите на Werzalit Austria представляват фино нарязана висококачествена дървесина(от сърцевината на Бял Бор и Европейски Дъб), съединена с термовтвърдяваща се изкуствена смола. Материалите се пресоват под високо налягане и се спояват без фуги. Така се гарантира висока влагоустойчивост, добра изолация и степен на износване. Вече има и голямо разнообразие на цветови съчетания и форми. Това дава възможност материалите да се подберат в зависимост от интериора/екстериора и да се постигне индивидуалност в оформлението.

Всички материали, които се използват при производството на Верзалита са висококачествени и се различават от вече познатите сред потребителите изкуствени продукти. Заради специалните химически вещества и лепила, внедрени по време на производството, Верзалитът е предпазен от гниене, плесенясване и появяване на гъбични образования. Също така Верзалитът не се поврежда от влагата и от влиянието на други климатични условия."

Можеби само е пропуснато да се отбележи, че тези стърготини и смоли са обвити от шест слоя декоративни и предпазни фолиа.

С уважение: Ri4ipi4a




Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-08-18 10:43 от ri4ipi4a.
Re: Мнение за сайдинга!?
18-08-2008 - 15:43:16
ri4ipi4a,
Цитирал съм от сайта Ви това, което не ми харасва. Опитайте да Ви сметнат какво роля играят топлоизол. свойства на Вашия сайдинг и ги сравенте с др. видове, което и правите.
Вижте си и твърденията за слоевете, половината са грешни, а другите - спорни.
Това за стената, като опорна точка, на мен поне ми е ясно и без геодезист, а оправянето на кривини си е сериозно ПРЕДМСТВО на всеки сайдинг.
А какъв отпадък се ползва в дадено изделие, не винаги ме интересува.
Колко е процентното съдържание на дърв. частици, които изтъквате и какви са им положителните свойства спрямо неизвестната цена?
Нямам нищо против материала, даже на картинка ми харесва!
Желая успехи!
Re: Мнение за сайдинга!?
19-08-2008 - 05:30:27
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Любо, това което Гето иска да каже(предполагам),е
> че предлаганите къщи които се строят масово( за
> широка употреба )идват основно с 2 различни
> фасади-облицовъчна тухла или сайдинг, по-скъпия и
> предпочитан вариянт е облицовъчната тухла, всеки я
> предпочита. Когато става дума обаче за къща
> изработена по поръчка, положението е съвсем друго,
> има сайдинг който е по-скъп и по красив и е
> предпочитан-особено в къщите на "село". С две думи
> за определен стил къщи сайдинга си е почти
> задължителен. Според мене за една "градска" къща
> по-върви тухла, камък и минерална мазилка-като
> комбинация. Цокъла(че и почти целия първи етаж) от
> камък, а от там нагоре-тухла и мазилка. Лично
> мнение все пак!!

Земляк, благодаря ти дето така ревностно браниш честа ми! То нали една чест ни е останалаwinking smiley

Представям си прадедо ми застанал на пловдивската чаршия и се чуди: "Брейй, пустия му хаджи Генчо какъв убав сайдинг е сложил, турски ли е или от Виената го е донесъл"smiling smiley
Кольо, пардон Никълас Фичев как би нарекъл това


Хайде, нищо лично, само ми стана интересно smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-19 05:46 от Geto.
Abu
Re: Мнение за сайдинга!?
19-08-2008 - 06:00:46
http://www.sgrada.com/images/news/image/container_house7.jpg]Открий разликите.[/url]
Забележи, става дума за "минималистична и индустриална визия". Нямам нищо против сайдинга, но да не ми го пробутват за красив и ефективен.
Re: Мнение за сайдинга!?
19-08-2008 - 12:48:04
Abu ,
твое мнение.
Re: Мнение за сайдинга!?
19-08-2008 - 17:48:09
Абе вие май сте на заплата при тези от Раковски.Стига с тази плитка реклама във форумите.Що се отнася до сайдинга който продават той е Полски а не Канадски както те подвеждат клиентите си
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход