Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

байцване на дърво

Публикувано от gurgata 
Re: байцване на дърво
14-07-2011 - 18:14:31
avatar
Quote
фло
Quote
gurgata
привет,
набързо с моя проблем,искам да байцвам гредите и дъските на покрива за да станат тъмни(видим ефект стари).
матер.е бял бор,след като пробвах с няколко байца разбрах че ще имам проблем просто не се получава,единия е с червен отенак другия с зелен и пр.
пробвах на водна основа,пробвах някакви немски масла нестава.

За най-набързо помоли жена си да ти карамелизира захар ,както се прави крем-карамел!След няколко опита ще е в състояние да ти предложи водоразтворим байц от карамелизирана захар или оцветител карамел-кульор, както се нарича още ,от златисто-кафяво до тъмно кафяво като цвят,който да си избереш!smiling smiley

Хензел и Гретел ако е добарат тази къщичка. smiling smiley Или някоя царица пчела...
Re: байцване на дърво
15-07-2011 - 08:17:36
Зависи каква дървесина е.Това покафеняване,до колкото знам,е реакция на танина в дървесината.Колкото повече-толкова по-тъмно ще стане.
Re: байцване на дърво
27-07-2011 - 19:52:16
avatar
искам да кача един PDF на него има разположението на стаите.
Търся съвет за разделителна стена между 2 стаи,но за целта трябва да кача PDF.
КАК?????
Re: байцване на дърво
27-07-2011 - 20:16:16
Re: байцване на дърво
28-07-2011 - 10:24:29
avatar
Re: байцване на дърво
28-07-2011 - 10:25:04
avatar
Re: байцване на дърво
28-07-2011 - 11:34:16
направи го публичен.Така не се вижда.Като отвориш документа,горе в дясно има меню "Споделяне"...
Re: байцване на дърво
28-07-2011 - 17:02:57
avatar
това бе 1 помещение 1/2 от къщата със самостоятелна входна врата.идеята е да се направят 2 спални и малък салон с нарове.баните са готови(на мазилка) сега искам да преградя стаите, не искам да зидам нито гипсокартон
п.п.
стената с неправилните ъгли е към улицата,
Re: байцване на дърво
04-01-2012 - 07:27:10
Quote
stenmark
Какъв импрегнат си използвал/коя марка и какви пари е,разход и т.н./Предварително ли напръска или след това?На мен ми се налага да го правя след това ,поради фактор време.Дадоха ми един против гъби и т.н. на Remmers обаче нещо много воден/бял на цвят/ и си мисля понеже е подарен нещо май ме смотват.Накрая често отвън къщата ти изглежда супер!

Пишете смешни работи. За професионална консултация се обърнете към дългогодишния майстор дърводелец, виж: импрегниране, байцване на дърво

[parket-stil.com]
Re: байцване на дърво
04-01-2012 - 13:06:51
Рекламата е полезно нещо, дори и за мене. Препрочетох цялата тема отново, и искам да кажа няколко неща.
При цялото ми уважение към опита и познанията на ФЛО, катран и битум не са 2 еднакви неща. Битума наистина е петроло-производна фракция. Докатао катрана е дестилат на въглища или дърва . Неговите защитни функции са доказани във времето, но миризмата му е много трайна и не е подходящ за вътрешна употреба. А има и теории че е канцерогенен, та и производните му креолин и креозот, не се намират вече по пазара, а ги е имало по ветеринарните аптеки.
Колкото до петролопроизводните мазила, за които се споменава тук. Всичко е много добре, но до момента в който се окаже че са изложени на пряка слънчева светлина. Петролопроизводните се разлагат, битума или асфалтлака постепенно се обезцветяват с времето. За това писа и Камелия в друга тема, това ви го казвам и аз от собствен опит. Масло, нафта, битум за открити места не са препоръчителни. За закритите места остава въпроса за търпимоста към остатъчните им миризми. Особено трябва да се внимава с трансмисионните масла. Това което си мисля, и го правя е, че за помещения с не особенни естетически изисквания, като изби или подпокривно пространство, ползвам масло от дизелови двигатели. Заради това че съдържа повече сажди и катрани, които ще морят гадовете по-дълго във времетео. Но става почти черно. Колкото до прибавянето на инсектициди, да до сега го правех, но си мисля че повечето инсектициди са с период на саморазграждане, за който говори карантинния период записан на всяка опаковка.
Другото което добавям е и около 5% парафин, за още по-добро промазване на повърностите с-у влага. Обаче каквото и да се прави, това са само повърхностни обработки, тъй като веществата не проникват в дълбочина без автоклав.
Малко се отплеснах от същноста на темата, която все пак е байцване.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход