Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да строя ли по европрограми

Публикувано от bulhomes 
Re: Да строя ли по европрограми
21-06-2010 - 18:59:19
Quote
kalin72
Ами ето за такива на пръв поглед дребни, но обръщащи колата проблеми говоря. Щото първо, аз ако имам парите, нужни за дори 50% от проекта, няма да търся такъв заем (бумащина, дълги срокове на одобрение), и второ, а ако нямам пари, за да започна, но имам идеи?? Какво тогава? Програмата спира такива желаещи, макар и с добри проекти.

В този случаи търсиш бизнес-ангели. Има такава организация и в България, потърси в нета
Re: Да строя ли по европрограми
21-06-2010 - 19:19:45
Бизнес ангелите...ами прочетох някой факти за организацията, да, помагат, но и изискват много голяма възвращаемост. Следователно е скъпо финансиране, а и е много лесно да загубиш собствения си проект и не само.
Re: Да строя ли по европрограми
21-06-2010 - 21:41:03
При това име което си е създал българският предприемач едва ли ще се намери програма на света която да даде пари на "зелено". Инак има логика в онова което казва Калин.

А така наречените "Бизнес агенти" не са ли едни по-рафинирани лихвари?
Другият вариант е да си намериш съдружник с парици, ама то знам ли...

Един приятел тук иска да отвори фабрика за стъкло. Събрал е около 40% от инвестицията в брой, но банките и капиталистите "не вярват на сълзи" и искат по-голямо участие*sos* Така е на всякъде.

Успех*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Да строя ли по европрограми
22-06-2010 - 09:55:05
Quote
kalin72
Бизнес ангелите...ами прочетох някой факти за организацията, да, помагат, но и изискват много голяма възвращаемост. Следователно е скъпо финансиране, а и е много лесно да загубиш собствения си проект и не само.


Остава само - личен заем от банка. Ако си сигурен в идеята си - рискувай. Ако не си- стой и чакай някой отнякде да е толкова луд, че да вложи пари в нещо, от което явно и ти не знаеш какво ще излезе.
Re: Да строя ли по европрограми
22-06-2010 - 10:04:38
Това и се готвя да правя, риска е умерен и приемлив, в сравнение с другите варианти.
Re: Да строя ли по европрограми
26-06-2010 - 20:52:06
evgenia,
мога ли да те помоля да споделиш с един лаик*sos* - освен Програмата за развитие на селските райони,където е допустимо кандидатстване за финансиране на Къща за гости, какви са възможностите по Еврофондовете за строителство на Къща за гости в голям град - областен, по точно в част от него,която е архитектурен резерват. Разбира се става въпрос за "културен туризъм". Ако знаеш нещо,ще ти бъда благодарна за информацията. Или ако знаеш кой знае.
удължава се срокът за кандидатстване по ПРСР
20-07-2010 - 22:10:46
avatar
Малко инфо от днес (със съкращения):
Удължава се срокът за прием на проекти по три от най- атрактивните мерки на ПРСР
цялата информация тук

От възобновяването на приема на проекти по ПРСР на 14 юни до момента общо по всички отворени мерки на програмата са подадени 810 проекта, съобщи още Калина Илиева.
Най-много са инвестиционните предложения по двете мерки за изграждане на фотоволтаици и туристически обекти 312 и 311, където има 481 нови проекта.
Останалите мерки, които привличат най- голям интерес при новия прием са 141 за полупазарните стопанства, където има 218 кандидати,
както и по 123 мярка за преработвателната индустрия, по която са подадени 92 проекта, поясни изпълнителният директор на Фонд „Земеделие”.
други проекти - 19.

................
По третата Мярка 311 от 16 август до 31 август включително се отваря допълнителен прием, свързани със следните инвестиции:

1. Развитие на селски туризъм, в т.ч.:
2. Местно занаятчийство, в т.ч.:
3. Инвестиции по линия на Европейския план за икономическо възстановяване (ЕПИВ) или конкретно в сгради и оборудване за производство и продажба на биоенергия при преработка на биомаса (суровини) от собственото земеделско стопанство или за производство и продажба на енергия от други възобновяеми енергийни източници.

Блондинка по душа
Re: Да строя ли по европрограми
20-07-2010 - 23:08:13
За мен лично беше лошо стечение на обстоятелствата. Чак вчера ми излезе новата фирма (имаше грешка направена от Агенцията по вписванията), още не съм прехвърлил парцела и разрешението, ДДС - т.н. Здрави да сме.

Жени - ти си по-в час с нещата. Можем ли да се преборим по мярка 311 да купя няколко АТВ-та, които да давам под наем? Честно казано няма много пари в това, защото и сега давам, но ако има някакво съфинансиране бих се навил.
Re: Да строя ли по европрограми
21-07-2010 - 09:16:35
@ Geto
1. Не става дума за бизнес ангенТи, а за бизнес ангеЛи.
2. не са "лихвари", защото инвестират срещу дял в компанията.
Надяват се да получат голяма възвръщаемост като сега купуват някакъв дял за по-малко пари, а после продават по-скъпо...
Re: Да строя ли по европрограми
02-11-2010 - 14:44:17
евгения,

има ли начин да се комбинират в един проект елементите,които носят точки за ВЕИ,за селски туризъм и за инф.технологии.Моята идея е да строя къща за гости в село Медвен,Община Котел.Дали мога да поставя слънчеви колектори на покрива и това да ми донесе 15 точки при кандидатстването(въпреки че произведената ел.енергия няма да е за продажба).Тези точки за инф.технологии не знам дали има начин да ги взема по настоящия проект,трябва да направя интернет клуб към семейния хотел или има и други начини....
И извинявай ако въпросите ми ти се сторят малко тъпички но се опитвам да събера информация,ако евентуално реша да кандидатствам следващият път,когато обявят прием.

Благодаря
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход