Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да строя ли по европрограми

Публикувано от bulhomes 
Re: Да строя ли по европрограми
03-06-2010 - 22:11:58
Бягай далече, само ще си дадеш парите напразно и ще си скъсаш нервите. Участничка в комисията за разглеждане на документи прави инвестиционният бизнес план, необходим за кандидатстване срещу 5000 лв и обещания чак до звездите, крайният резултат : 5000 лв загуба. А със всичката ни наглост ми искаше по 5000 лв за 15 къщи в селище. Досега никой около мен незнам да е взел пари по тая програма за развитие на селските райони, а познавам бая хорица
*ok*Re: Да строя ли по европрограми
03-06-2010 - 23:30:50
Quote
margoto123
Бягай далече, само ще си дадеш парите напразно и ще си скъсаш нервите. Участничка в комисията за разглеждане на документи прави инвестиционният бизнес план, необходим за кандидатстване срещу 5000 лв и обещания чак до звездите, крайният резултат : 5000 лв загуба. А със всичката ни наглост ми искаше по 5000 лв за 15 къщи в селище. Досега никой около мен незнам да е взел пари по тая програма за развитие на селските райони, а познавам бая хорица
*ok*
Re: *ok*Re: Да строя ли по европрограми
04-06-2010 - 00:15:29
Трябва да разпитам,но ми се струва като да съм виждал някъде информация,че и по311,и по 312,парите са изчерпани още есента миналта година.
Re: Да строя ли по европрограми
04-06-2010 - 09:43:22
Здравейте .Ето кво пише по въпроса [evroprogrami.com] ,все още приемат ,но ми е много унтересно при такава непрозрачност ,на какви проекти от пускат пари.Едни познати поръчаха на Елана биснесплана и мина ,взеха пари но дадоха хубав процент и чакаха дълго.Ами като не знаем как минава номера ,може ли после да ги връщаме с лихвите.
Re: Да строя ли по европрограми
04-06-2010 - 10:06:54
яно не си запознат, но Елана са структора, по силна от банкова институция, със сходни функции, така че който може да се сравнява с Елана да кандидатства
Re: Да строя ли по европрограми
04-06-2010 - 10:12:39
Според мен Булхоум,кандидатствай!Имаш готови проекти,имаш първоначален собствен капитал,трябва ти само бизнесплан!Намери свестна консултантска фирма и се пробвай-нищо не губиш.Ще се забави изпълнението на проекта,но си мисля,че ти и без това не бързаш!
Re: Да строя ли по европрограми
04-06-2010 - 15:08:43
Благодаря на всички дотук. Най-вероятно ще се пробвам. Консултантската фирма, която ми препоръчаха - с очите си видях обект, който се строи след нейната работа. Собственика твърди, че са коректни и са му одобрили и няколко други проекта. В Троян има друг обект, който се строи с тези фондове, но още не съм говорил с човека. Един строител обаче твърди, че от Януари миналата година има одобрени 50 проекта и няма финансиране - няма започнат нито един обект. Друг също каза, че има внесен проект от миналата година и няма движение. Допускам, че е възможно строителите да се опитват да ме откажат, за да не отлагам строежа за да и дам работа.
Re: Да строя ли по европрограми
04-06-2010 - 15:43:00
Не се съобразявай със строителите!!!Строители има бол....!
Re: Да строя ли по европрограми
04-06-2010 - 21:55:12
Чак сега започвам да схващам за някои небивалици в ценообразуването. 2 слънчеви колектора и 200 литров бойлер и все арматурата по тях ми струваха около 2000 лв, а имах оферти от фирма за същото нещо, но на цена 15000 лв. Хидрофорната система ми излезе под 1000 лв, друга фирма ми искаше около 5000 като ме убеждаваше колко се набутва... Явно някои са свикнали по такива проекти да надуват яко цените.
Re: Да строя ли по европрограми
05-06-2010 - 04:42:36
Аз също имах идея да ползвам тез програми за развитие на селските райони. Не зная как, но веднага се появиха "бизнес предложения" и то без да съм ги търсилsmoking smiley
Моят съвет за Бул е да се хваща за програмката, те нали са за това, но пари на лешоядите НЕ!*angel*

Успех

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход