Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Конструкция на дървено-скелетна къща

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
17-01-2010 - 13:30:12
Quote
derooo
Аз също се съмнявам в достоверността на цифрата 240, но ето все пак прадставената ми разбивка :
1.Основа - 50
2.Завършени и изолирани стени - 40
3.Покрив - 50
4.Дограма - 30
4.Довършителни - 60
5.Други - 10
Колега зад тези 5 точки ,някой описал ли е по-подробно какви видове работи ще извърши и с какви материали,че така малко на ангро цитират се едни цифри ама точно какво ще получиш срещу тях не е ясно.То в "основи " само има мин.10 пера и повече.да не говорим за другите пък за материалите които ще се използват и тн.
Ама дайте конкретно по въпроса на Nikoloff .Според мен няма интерес за клас В защото по презумция винаги се надценяваме око можем да си позволим клас В ще скочим на А ......
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
17-01-2010 - 14:22:13
Здравейте,
не съм писал от давна, искам да кача малко снимки или поне ще се пробвам.






Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-01-17 14:27 от me4o.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
17-01-2010 - 14:30:56
















Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-01-17 14:34 от me4o.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
17-01-2010 - 14:37:51
Къщата е стара около 170г.
Зидовете на първия етаж са запазени около 70см. дебелина
На втория етаж е сглобяема конструкция.
Сега се подготвям за допълващото застрояване и двора.
Ще съм благодарен за ваши коментари.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
17-01-2010 - 15:00:52









Тази къща е в Кипър
Всички материали са от Полша
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
17-01-2010 - 15:49:15
Прав си. Затова започвам да поработя и в тази насока. Естетствено ще има някои ограничения в архитектурата, но не е болка за умиралка. Интересното е, че никой и дума не отваря за клас В...

Г-н Николов, не схващам на какъв принцип са разделени къщите на клас А В С, само по дебелината на изолацията ли, или и според квадратурата? Аз например никога не бих направил компромис с дебелината на изолацията. Според мене тези класове би трябвало да са само според площа и сложноста на изпълнение(разчупени покриви, катедрални тавани, огромни прозорци).
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
17-01-2010 - 16:02:03
На къщата от България, минералната вата е 100мм и от вън още 40мм.
За къщата в Кипър минералната вата е 160мм и от вън още 40мм.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
17-01-2010 - 21:08:07
avatar
Quote
Nasko.Stoykov
Прав си. Затова започвам да поработя и в тази насока. Естетствено ще има някои ограничения в архитектурата, но не е болка за умиралка. Интересното е, че никой и дума не отваря за клас В...

Г-н Николов, не схващам на какъв принцип са разделени къщите на клас А В С, само по дебелината на изолацията ли, или и според квадратурата? Аз например никога не бих направил компромис с дебелината на изолацията. Според мене тези класове би трябвало да са само според площа и сложноста на изпълнение(разчупени покриви, катедрални тавани, огромни прозорци).
Клас С - Разликата е в конструкцията, дебелината на стените,без подова конструкця и без таван, разлика в архитектурата, само едноетажни, дебелина на изолацията - 10 см вата и 5 EPS.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
17-01-2010 - 21:59:18
Аз бих разделил нещата само от архитектурна гледна точка в зависимост от сложноста на проекта-големина и сложност на покрива, големи отворени помещения което предполага големи премоствания и още някой подробности. 15см. дебелина на стените и съответно 15см вата бих го оставил като стандарт, ако някой иска 20см. нещата отиват в друг клас. Ще ми се да постна една таблица за това как една конструкция изградена от 5Х15 през 60см. обшита с ХПС или ЕПС излиза по-ефтино от същата конструкция направена с 5Х10 през 40см. и обшита с ОСБ.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
17-01-2010 - 23:20:24
Момчета (и девойки)...nikoloff писа,че повечето запитвания са му за ваканционни къщи-уикенд вили и т.н.Къде забихте в тая архитектура?Какъв е тоя архитектурен шедьовър,дето ще го разположите на 50 квадрата,че архитектурата и конструкцията да са му водещи в ценнобразуването...Нещо ми бяга логиката в тая работа.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход