Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Конструкция на дървено-скелетна къща

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
12-01-2010 - 12:33:54
Големи глупости. Разлика в цената между монолитните и сглобяемите къщи в България няма - има разлика в цената на уникална къща и направена по типов проект. И монолитната къща може да се направи с достатъчно добра изолация и въобще горното писание е глупости на тръкалета.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
12-01-2010 - 17:54:32
avatar
Хубаво е че има хора които се орентират към такива къщи. Но каква е процедурата на узаконяване на такава къща или ще умреш от ходене по мъките. Няма и място за сравнение между къщите в България и къщите в Америка. Живял съм и в двата вида, строил съм и двата вида. Надявам се че има хора които са строили такива къщи и са в България защото едно е да гледаш на снимка друго е да го построиш. Едно мога да ви кажа само никога не спестявайте от изолциона вата никога. Подръжката на Американската къща е много по леса човек със средна сръчност и малко опит може да си поправи много неща. Стени лесно се местат нови кабели лесно се прокарват а и тръби не е толкова сложно. А най важното е че мокрите процеси са сведени до минимум няма вар няма мазилки тонове вода ги няма. Има няколко основни стъпки в които ако не инвестираш или си спестиш парите с думите "е кво толкоз че несъм го направил" ще страда къщата през цялото си съществуване и ще създава предпоставка за проблеми.

Ни копува ни продава
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
12-01-2010 - 19:54:34
Процедурата по узаконяване е еднаква за абсолютно всеки строеж.Дървените къщи имат основи.И на мен ми се иска да се третират като преместваеми обекти..ама са си строежи.

Лесна поддръжка на дърво???
Те такова животно НЕМА! Ама това сме го писали вече в една друга тема за сглобяеми къщи...дълга към 250 страници...
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
12-01-2010 - 20:11:55
avatar
Ако искаш и от желязо можем да ги почнем. Не че няма и снимчици има но и кусури ще и намерите затова си карайте по старому. Блокове, бетони, пирамиди и после леле ко стана. Неме очудва–новите неща трудно се приемат и винаги се модифицират за да доидат на нивото на Българския майстор с оправданието нема същите матеряли.

Ни копува ни продава
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
12-01-2010 - 21:46:37
Не започвай....просто пиши тук
Най-голямата тема въобще в този форум е тази за сглобяемите къщи,след това са тези за слънчевите колектори и за възрожденските къщи.

Ако се вярва на форума,идеалната къща е "сглобяема".копира "възрожденската" архитектура,а по покрива и висят колектори и фотоволтаици.Безумно е,ама това са фактите.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
12-01-2010 - 22:34:07
avatar
Quote
salvador
Ако се вярва на форума,идеалната къща е "сглобяема".копира "възрожденската" архитектура,а по покрива и висят колектори и фотоволтаици.Безумно е,ама това са фактите.

:}:}*ok*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
13-01-2010 - 00:30:28
Quote
salvador
Процедурата по узаконяване е еднаква за абсолютно всеки строеж.Дървените къщи имат основи.И на мен ми се иска да се третират като преместваеми обекти..ама са си строежи.

Лесна поддръжка на дърво???
Те такова животно НЕМА!
Ама това сме го писали вече в една друга тема за сглобяеми къщи...дълга към 250 страници...
Салвадор, аз ли не мога да разбера или ти не се изказваш точно? Къде в дървено-скелетната къща виждаш дърво което се нуждае от подръжка? Освен ако си избрал дървен сайдинг разбира се или някакви декоративни елементи от дърво.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
13-01-2010 - 01:50:17
Quote
Любо
Quote
n.nikoloff
Защото запъването ми като магаре на мост е именно 20 см за къща за постоянно целогодишно живеене, а 90% искат сезонна или ваканционна или уикендна къща. А там тези компромиси са не само допустими, а и обосновани.

Здравей Николов,
Това "запъване" само заради изолацията ли е?
Като здравина на конструкцията сигурно ти най-добре можеш да прецениш.
А като изолация и 10см. с най-проста вата влиза в норматива (U~0,4). Пък и винаги е хубаво да е изолират поне малко и гредите допълнително.
Като е тръгнала приказка - доколкото ми е известно т.н. америко/канадски конструкции са В и С, при това не с греди, а с ребра (през 60, 40см съответно). Ти разглеждал ли си тези варианти - ребрата не са ли по-достъпни и евтини?
Забелязвал съм, че архитекти (особено по-възрастни) мислят нещата със стъпка 60см., което вероятно си има причина и пасва на задокеанския подход, вероятно и на др. използвани (поне там) материали.
Винаги ме е вълнувал този въпрос, а не съм намерил читав отговор защо тук все бягаме от тази добре разработена и оптимизирана в годините система?

И аз си задавам същия въпрос от доста време но отговор не намирам. Отдавам го до някъде на балканския инат и на факта че в БГ всички сме или "фоб-и" или "фил-и" и най-малко находчиви.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
13-01-2010 - 02:01:01
...не мога да ви свикна на терминологията при дървените къщи...не знаете американската,пък аз не знам българската...

На кое казвате "ребра"...на това ли?

Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
13-01-2010 - 02:21:34
Ако става въпрос за диалога м/у г-н Любо и г-н Николов, то предполагам беше за стените. Вместо квадратни греди 20х20, 15х15 или 10х10, беше попитано дали не е по-ефтино да се използват ребра, 5х10, 5х15, 5х20.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход