Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тапети за баня

Публикувано от Iv_dhl 
Тапети за баня
04-01-2007 - 12:59:06
Здравейте,
Някой използвал ли е тапети за баня и ако да какво му е мнението!
Решил съм да стягам една гарсониерка и понеже не ме бият особено парите по ръцете в този момент реших да икономисам от плочки за стените по банята като залепя водоустойчиви тапети. Но някак си не се чувствам спокойно да ли няма да има някакви проблеми :crazy: !

Благодаря предварително на всички!
Re: Тапети за баня
04-01-2007 - 14:08:13
мои познати бяха в квартира с такива тапети
като влязоха бяха току-що залепени

след 2-3 месеца всичко беше мухъл и не се чисти, тежко им на наемателите smiling smiley
а и се бяха отлепили на места, но това е поправимо
Re: Тапети за баня
04-01-2007 - 14:28:23
Жалко за наемателите smiling smiley, но при положение, че апартамента е с ТЕЦ и банята се отоплява по този начин, предполагам, че няма да избие мухъл, но?
Re: Тапети за баня
04-01-2007 - 14:53:38
не разчитай на това, не е нужно само отопление, а и отлична вентилация, която в панелка например или вътрешна баня няма как да постигнеш
Re: Тапети за баня
04-01-2007 - 14:58:51
В предната ни квартира бяхме с такива тапети в една от баните, направиха я и след това я ползвахме 2 години. Мухъл почти нямаше, освен на малки места около мивката на моменти и то не често, апартамента беше с тец. Отлепят се по ъглите и отдолу ( поне при нас) Според мен са добри като временно решение, ако в момента нямаш възможност за плочки, но не за повече от 3-5 години.
Re: Тапети за баня
04-01-2007 - 15:09:14
R.Velchev Написал:
-------------------------------------------------------
> не разчитай на това, не е нужно само отопление, а
> и отлична вентилация, която в панелка например или
> вътрешна баня няма как да постигнеш



Точно за панелка става въпрос, но зимата като работи парното, т.е. като са загрети тръбите по които минава топлата вода в банята е много топло и дори като съм се къпал изсъхва сравнително бързо. Предполагам, че зимата няма да има опасност от мухъл, а през останалия период когато няма парно-тогава как ли е?
А ако знаеш какъв отвор за вентилация има smiling smiley
Re: Тапети за баня
04-01-2007 - 15:12:20
paraplaner4eto Написал:
-------------------------------------------------------
> В предната ни квартира бяхме с такива тапети в
> една от баните, направиха я и след това я
> ползвахме 2 години. Мухъл почти нямаше, освен на
> малки места около мивката на моменти и то не
> често, апартамента беше с тец. Отлепят се по
> ъглите и отдолу ( поне при нас) Според мен са
> добри като временно решение, ако в момента нямаш
> възможност за плочки, но не за повече от 3-5
> години.



Този мухъл през кои сезон/сезони се е получавал?
В Мосю Бриколаж ми обясниха, че е хубаво на мястото на съединяване да се намаже със силикон и може би той освен да хидроизолира ще предпазва и от отлепяне(ако основата е залепена добре), поне така предполагам!
Re: Тапети за баня
04-01-2007 - 15:49:55
Не се е получвал в определен сезон, специално в банята не беше пуснато парното. И не беше нищо страшно, но в новия ни дом не бих сложила тапети.
Re: Тапети за баня
04-01-2007 - 17:37:10
Ако щее направи си сам по добре си вземи плочки , най евтиния фаянс е по добър от най скъпите тапети за баня . Вчера майстора свърши банята ми и започна терикота в апартамента . Банята е 5 кв само пода , със стените до тавана общо 25 кв . Значи купих плочките два цвята + фриз и външни лайсни пвц , 8 лепила церезид , мивка , моноблок гърне , капак за него , 2 цвята фугин , бойлер 50 л , вентилатор , батерия за мивка и за душ с телефон и огледало - това ми струваше 1350 лева с транспорт от Бургас . Всичко дойде с камион на палет . Аз всичко си плащам колкото каже майстора само даго направи както искам аз , сигурно ще ми иска по 10 лева на квадрат , той и замазката на банята направи .Поне мие сигурен вече 3 години с него работя . Та най добре сложете плочки повече издържат и се почистват по лесно .
Re: Тапети за баня
05-01-2007 - 09:01:38
Ползата от фаянса е ясна! Ще проверя в София какви са цените на най-евтиния фаянс. Иначе си прав за направи си сам smiling smiley И мен ме очакват тези покупки, всичко в старата панелка е за боклука :cry:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход