Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Телефонните Измамници във Варна. Искат ли Топ Началниците да ги хващат? Не ....

Публикувано от Uraa 
Телефонните Измамници във Варна. Искат ли Топ Началниците да ги хващат?

Не Искат!!!

За съжаление има следователи, коит искат да ги хванат престъпниците, но техните началници не им дават.
Завеждат преписки срещу следователите по най-различни поводи само и само да спрат разследванията срещу тези къде им плащат (телефонни измамници, най-вероятно цигани от областа) за да ги закрилят.


Аз лично ходих веднъж при следовател имах гореща следа. Бяха се обадили на мои близки (възрастен човек, бивш военен) и аз се случих да минавам покрай тях. Отидох веднага в РПУ исках среща със следовател да ги заловим, но той отказа да работи по случая.
Защо? Ще питате.
Пробвал бил преди, но неговите началници го спрели кажи речи преди да им разкрие цялата организация.


Ако някой не вярва вървете в полицията във Варна, искайте среща със следовател и го питайте ще тръгне ли да разследва телефонен измамник. 90% съм сигурен, че няма. А ако попадне на моя следовател 100% няма да прати подставени хора да ги хванат.


Варна е разделена на райони за престъпниците. Като се почне от джебчийките, след това с телефонните измамници и се продължи с другите сектори на престъпността.

Имаме съвестни следователи и прокури, но за съжаление те нямат достатъчно власт за да се борят истински с престъпността.

Докато по върховете на власта не дойдат честни и умни хора няма да вървят нещата у нас.


.[www.beinsadouno.org]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-27 01:35 от Uraa.
Аз пък се чудя на "жертвите" - постоянно се тръби по всякакви медии за този тип "обири" и пак се намират хора да им вярват. Вчера половината персонал на един супермаркет се беше събрал за да разубеждава един дядо, който искаше да купи 10 ваучера по 30лв на Мтел, отделно питаше и за Вивателски. Някой му се обадил, че внука му бил в болница в София и трябват ваучери и то много! Това е толкова плитка лъжа, че не знам как биват убеждавани тези хора. Като си седят в къщи по цял ден само сериали ли гледат, не хвърлят ли по едно око на новините. Дори и нищо да не си чувал, не е ли редно първо да се обадиш на някой за да провериш - на роднини, в полицията, в болниците? Като дадеш две пенсии за ваучери и ги изпратиш на някой непознат, как ли ще помогнеш на внука? По-добре да разговаряме със старите хора около нас, отколкото после да гоним михаля.
LazarG Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз пък се чудя на "жертвите" - постоянно се тръби
> по всякакви медии за този тип "обири" и пак се
> намират хора да им вярват. Вчера половината
> персонал на един супермаркет се беше събрал за да
> разубеждава един дядо
, който искаше да купи 10
> ваучера по 30лв на Мтел, отделно питаше и за
> Вивателски. Някой му се обадил, че внука му бил в
> болница в София и трябват ваучери и то много! Това
> е толкова плитка лъжа, че не знам как биват
> убеждавани тези хора........................


Баби и дядовци са им най-лесната плячка. Те престъпниците точно това търсят, слаби и немощни хора. При пирамидите във Варна точно те бабите и дядовците загубиха най-много. Един ден като станеш стар моли се ума ти да работи така както ти служи сега или по-добре.
Ако зависеше от мен всеки, който извърши престъпление срещу възрастни хора двойно наказание да отнася.




.[www.beinsadouno.org]
Uraa Написал:
-------------------------------------------------------


>
> Аз лично ходих веднъж при следовател имах гореща
> следа. Бяха се обадили на мои близки (възрастен
> човек, бивш военен) и аз се случих да минавам
> покрай тях. Отидох веднага в РПУ исках среща със
> следовател да ги заловим, но той отказа да работи
> по случая.
> Защо? Ще питате.
> Пробвал бил преди, но неговите началници го спрели
> кажи речи преди да им разкрие цялата организация.


Uraa , имал си среща не със следовател, а със дознател в РПУ.
Само да те попитам, откъде си сигурен, че началниците на дознателя наистина искат да спрат разследването срещу телефонните измамници? Само искам да ти кажа, че заплатата на дознателя тече, независимо от броя и успеха на разследванията му. Защото, ако направи разследване, ще е необходимо да вложи време и усилия, при същата заплата?....



моето мнение е,че ужилените по този начин заслужават съдбата си. както е казано "ум царува, ум робува, ум патки пасе"

с възраст не ми се оправдавайте. Има старчета на 80 години въртят милиони - Уорън Бъфет, Сорос и хиляди такива. Просто на някои бабички и старци им се изпарява мозъка поради липса на употреба. Който не може елементарни сметки да си прави и най-малкото да се обади и да провери - ЗАСЛУЖАВА да бъде обран до шушка. В природата важат законите за оцеляване на най приспособените, това се отнася и за хората.


naughty Написал:
-------------------------------------------------------
> моето мнение е,че ужилените по този начин
> заслужават съдбата си. както е казано "ум царува,
> ум робува, ум патки пасе"
>
> с възраст не ми се оправдавайте. Има старчета на
> 80 години въртят милиони - Уорън Бъфет, Сорос и
> хиляди такива. Просто на някои бабички и старци им
> се изпарява мозъка поради липса на употреба.
> Който не може елементарни сметки да си прави и
> най-малкото да се обади и да провери - ЗАСЛУЖАВА
> да бъде обран до шушка. В природата важат законите
> за оцеляване на най приспособените, това се отнася
> и за хората.

>
>

И ти си мислиш, че се изказа МНОГО Удачно????

Голям залък лапни, Голяма дума Не казвай. Неведоми са пътищата Божии. Съдбата често поставя на изпит тези де се мислят за по-горе от другите.

100% съм сигурен, че и твоя изпитен ден ще дойде. Пожелавам ти успех.



.[www.beinsadouno.org]
global Написал:

.......
> Uraa , имал си среща не със следовател, а със
> дознател в РПУ.
> Само да те попитам, откъде си сигурен, че
> началниците на дознателя наистина искат да спрат
> разследването срещу телефонните измамници? Само
> искам да ти кажа, че заплатата на дознателя тече,
> независимо от броя и успеха на разследванията му.
> Защото, ако направи разследване, ще е необходимо
> да вложи време и усилия, при същата заплата?....
>
>


Човека с когото говорих се представи за следовател. Другото от поста ти ако го разискваме до никъде няма да ни доведе.

Следователя само констатира нарушението и със съжаление каза, че не нищо повече не може да направи. Имена по очевидни причини не мога да споменавам.

(Човека от когото се опитаха да вземат 4,000 лв е бивш полковник от ......
Същия тоя човек едвам намира пари за лекарства и да си плаща сметките.)

Ако искаш да докажеш твоята точка слушам.
Той Къркорян и на 90 продължава да държи половината Лас Вегас и да прави сделки но това не значи че всички са така. Няма гаранции за никого.
Uraa Написал:

> Човека с когото говорих се представи за
> следовател. Другото от поста ти ако го разискваме
> до никъде няма да ни доведе.
>
> Следователя само констатира нарушението и със
> съжаление каза, че не нищо повече не може да
> направи. Имена по очевидни причини не мога да
> споменавам.
> ...............................
> Ако искаш да докажеш твоята точка слушам.
>

Гледна точка нямам. Взех отношение по случая, който си предоставил за обсъждане.
Следователите работят в областните или национални следствени служби. Дознателите работят в РПУ -та. Дадох ти някои сведения и факти, и ако имаш желание, можеш ти да разсъждаваш по темата и да те отведе там, до където искаш да стигнеш.

Само не разбрах, какво означава "Следователя само констатира нарушението". За себе си ли констатира нарушението или го вписа в компютрите на МВР като закононарушение? Защото ми се струва, че има разлика.
Но това, при изясняването, пак са факти, които можеш да вземеш при евентуалните си разсъждения.








smiling smiley smiling smiley
Е да бе моя приятел Кърк Керкорян , едно време беше в нас на почивка .Нямаше свободни стаи и му разреших да опъне паладка в двора - много му хареса нашта шопска салата и ракийката . Който не вярва имам снимки .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход