Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За офертите - работим с колеги / не работим с колеги

Публикувано от magic 
Re: За офертите - работим с колеги / не работим с колеги
05-12-2007 - 11:15:17
Смятам че това, което предлагам ще улесни и подобри отношенията брокер-брокер и брокер-клиент защото:
1. Клиента ще е наясно ЧЕ ТРЯБВА да плати. То е ясно, че при едни по-нататъшни преговори ще има възможност да се пазари за размера на комисионната.
2. Ще изчисти от пазара така наречените "колеги" публикуващи кухи и чужди оферти.
3. Ще позволи по-голяма гъвкавост на брокерите - Идва, да речем клиент и казва - "Много бързам". Щом бърза ще трябва да си плати за експресната услуга. Договаря се 6% комисионна и се пуска - "Без комисионна".
И още нещо имаше, ама по-натам. Трябва да излизам smiling smiley
Re: За офертите - работим с колеги / не работим с колеги
07-12-2007 - 10:22:03
Моето предложение е:
падащо меню с опции - работим с колеги/не работим с колеги
Но нека това да е видимо за всички, защото много агенции не използват платените пакети, а и доста колеги с цел да надхитрят останалите си правят по дузина регистрации с различни координати.
Доколкото за размера на комисионната, смятам че не е мястото и в офертата. Все пак в последно време е практика комисионната да се договаря и да е нещо различно от приетите за стандартни размери.

Качеството на услугите се определя от сериозността на клиента. Ще дойде денят на страшния съд за некоректните и нелоялните !
Re: За офертите - работим с колеги / не работим с колеги
10-12-2007 - 15:42:57
avatar
korwen Написал:
-------------------------------------------------------
> Моето предложение е:
> падащо меню с опции - работим с колеги/не работим
> с колеги
> Но нека това да е видимо за всички, защото много
> агенции не използват платените пакети, а и доста
> колеги с цел да надхитрят останалите си правят по
> дузина регистрации с различни координати.
> Доколкото за размера на комисионната, смятам че не
> е мястото и в офертата. Все пак в последно време е
> практика комисионната да се договаря и да е нещо
> различно от приетите за стандартни размери.
>
> Качеството на услугите се определя от сериозността
> на клиента. Ще дойде денят на страшния съд за
> некоректните и нелоялните !




clap: clap: clap: clap:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
sl
Re: За офертите - работим с колеги / не работим с колеги
13-12-2007 - 12:19:59
Нека има информация за това кои колеги са лакоми да грабнат двойно повече пари или са съгласни да им дадат "някакви" париза "услугите".
Даже отделна секция за тях.
Толкова години работихме коректно сега се навъдиха едни дето не могат да си защитят парите и дай да работим без пари ,че е по-лесно.
Re: За офертите - работим с колеги / не работим с колеги
13-12-2007 - 13:57:04
sl Написал:
-------------------------------------------------------
> Нека има информация за това кои колеги са лакоми
> да грабнат двойно повече пари или са съгласни да
> им дадат "някакви" париза "услугите".
> Даже отделна секция за тях.
> Толкова години работихме коректно сега се навъдиха
> едни дето не могат да си защитят парите и дай да
> работим без пари ,че е по-лесно.
>


Нещо,не разбрах, какво точно искахте да кажете? confused smiley
Re: За офертите - работим с колеги / не работим с колеги
13-12-2007 - 15:54:01
Най -лесно е винаги да работим с колеги.Така отпадат всички които работят без комисионна от продавача/наемодателя,продават /отдават без да са гледали имота тоест всички които влагат по -малко труд и се опитват да се наложат на пазара предлагайки" безплатни услуги ". smoking smiley
Re: За офертите - работим с колеги / не работим с колеги
14-12-2007 - 11:39:53
komin4e Написал:
-------------------------------------------------------
> sl Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Нека има информация за това кои колеги са
> лакоми
> > да грабнат двойно повече пари или са съгласни
> да
> > им дадат "някакви" париза "услугите".
> > Даже отделна секция за тях.
> > Толкова години работихме коректно сега се
> навъдиха
> > едни дето не могат да си защитят парите и дай
> да
> > работим без пари ,че е по-лесно.
> >
>
>
> Нещо,не разбрах, какво точно искахте да кажете?


Явно,ще трябва да поразширя поста си,въпреки,че в този форум не ми се ще да оправяме "кирливите си ризи".А те, за жалост, са доста.
Как така SL реши,че това е единствената причина да не се работи с колеги?Съвсем пресен пример от тази сутрин-колежката от офиса прекосява София/от Люлин до Младост 3/, за да бъде в 8.30ч.на оглед с друга колежка от аг."Виледа"/така се е представила по тел./И в сайта, и в разговора вчера и е обяснено,че апарт.е с преход.Нейната клиентка още с влизането е отцепила:"Мен преход не ме устройва!"Визитна картичка -забрави!
confused smiley
Та,въпросът ми е - за какви "колеги" говорим,за каква "лакомия"?А това,че се връщат след оглед и безпокоят собствениците,когато имота е обитаем?И само това ли е?И как да го познаеш "колегата"по телефона?По интуиция?С логична мисъл?Несериозно е!Затова,който не желае да работи с колеги,просто да го маркира,за да не му звъним.Другото си е политика на агенцията.Докато не се регламентира дейността,така ще бъде. smoking smiley
Re: За офертите - работим с колеги / не работим с колеги
08-01-2008 - 17:52:10
Много полезно ще е да се сортират обяви на АНИ, работещи с колеги. Доста време и нерви ще се спестяват. Вариантът с отметка "Само за клиенти на агенцията" също е добро решение.
Приветствам хората, които мислят как да си оптимизираме работата и да подредим небивалия хаос на пазара на недвижими имоти в България. clap: clap: clap:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-08 17:56 от mimipavlova.
Re: За офертите - работим с колеги / не работим с колеги
14-01-2008 - 17:34:20
Съгласен съм с теб, но понеже скоро няма да можем да се преборим с това "явление" поне да не си губим времето да им звъним, а те пък от своя страна да ни "уведомяват" коя тяхна оферта не е за съвместна работа...поне това на първо време. А иначе аз си ги помня кои са и ако ми звъннат те пък на свой ред по моя оферта дори да е за работа с колеги мога да им пожелая приятен ден и така докато се научат.
СЪГЛАСЕН С ГОРЕ КАЗАНОТО

МНОГО СА НЕКОРЕКТНИТЕ КОЛЕГИ КОИТО НЕ ИЗПИСВАТ ТАЗИ ИНФОРМАЦИЯ ЗА СЪЖАЛЕНИЕ. На мои въпрост към колега защо не сте написали че офертата е за ЧЛ. тои ми отговаря: НЕ СМЕ ДЛЪЖНИ ИЛИ НИЕ ОФЕРТИ ПОД 400Е НЕ ГИ РАБОТИМ С КОЛЕГИ. Е аз да не съм баба Ванга че да ги знам тези подробности питам.
Re: За офертите - работим с колеги / не работим с колеги
16-01-2008 - 17:54:04
avatar
Готово е !

Сега за всяка оферта има едно падащо меню - работим с колеги ДА/НЕ .
Когато е избрано Не на офертата се изписва "Оферта е само за клиенти на агенцията"
Ако човек избере ДА или НЕ избора му се запазва за подразбиране и за следващите оферти, които въвежда.
Тези функции работят само за агенции = за целта трябва да сте влезли в системата като агенция.
Когато се натрупа малко информация ще сложим опция в търсачката (видима само за агенциите) да се търси само в обяви, които се работят с колеги.

Надявам се тази функция все така в стила на имоти.нет да ви спести време и телефонни разговори.

PS. Ако някой не знае - ние сме портала, който въведохме и наложихме офертите да се публикуват с подробна инфромация, защото преди 2000г се губеше много време в събиране на информация за всяка оферта. smiling smiley

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход